Artvin’de Hakem Camiasına Eğitim Semineri Verildi

07/11/2015 10:55

Artvin Futbol Hakem Ve Gözlemcilerine Ay Epak Eğitim Semineri Verildi.


Haber: Hayati Akbaş2015-2016 Futbol Ligi sezonunun başlaması dolayısı ile her ay yapılan EPAK eğitim 2014-2015 Ekim ayı semineri Artvin Gençlik Merkezi toplantı salonunda yapıldı.

Eski futbol milli hakemlerinden futbol federasyonunda görevli eğitimden sorumlu ve aynı zamanda üst klasmanda gözlemcilik yapan Şeref Küskün Artvin Gençlik Merkezi Eğitim Salonu’nda hakem ve gözlemcilere yönelik Ekim ay EPAK eğitim semineri verdi.

“ Ceza Çizgisinin Üzerinde Asla Baraj Kurdurmayınız”

Şeref Küskün Hoca Hakemleri Uyardı

Seminerde, hakemin yer alma konuları işlendi. Duran toplarda yer alma, top oyundayken yer alma, yer alma örnekleri ve serbest vuruş ve hızlı vuruşlarda yer alma konularında uzunca bir sunum yapıldı. Şeref Küskün bu konuları işlerken zaman zaman önemli açıklamalarda da bulundu. Şeref Küskün hakemlere; “Maçı hatasız yönetmek ve kontrolü hiç bir zaman elinizden bırakmamak istiyorsanız sana içinde çok iyi yer alma durumundasınız. Başlama vuruşunda hakemin yeri çok önemlidir. Size en büyük önerim ve uyarım serbest vuruşlarda ceza çizgisinin üzerinde hiçbir zaman baraj kurdurmayınız. Çizginin ya içinde ya da dışında baraj kurdurun. Çünkü her zaman karşılaştığımız pozisyon gereği top elle oynamalarda sıkıntı yaşanır. Öyle pozisyonda penaltı vermek durumunda kalırsınız. Çünkü barajı çizginin üzerinde kurdurmuşsunuz. Ona çok dikkat edin. Topun her zaman arkasında olun. Top, hakem ve yardımcı hakem bu üçlü sistemi bozmayın. Yer tutmada en iyi yer, hakemin kendine yararlı olacak ve pozisyonu en iyi görebilecek olan yerde durun. Hakem için en iyi yer doğru kararı görüp verebildiği yerdir.

‘Hızlı Serbest Vuruşlarda Topun Sabit Olması Gerekir’

Hızlı serbest vuruşlarda topun sabit olması gerekir. Yani top duracak. Vuruş olayı ihlal noktasında olmasına dikkat edin. Disiplin uygulaması varsa hızlı serbest vuruş olmaz. Oyuncu sakatlanması varsa hızlı serbest vuruş olmaz” ifadelerinde bulundu.

Seminer sonrası Artvin İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar aday hakemlikten terfi edip bölge hakemliğe yükselen Mehmet Türk’e kokart taktı. Dernek kartları gelen hakem ve gözlemcilere de kimlik kartları verildi. Daha sonra Artvin Faal Futbol Hakem Ve Gözlemciler Derneği tarafından hakem ve gözlemcilere malzeme kıyafet dağıtımını yapıldı. Dernek Başkanı Faruk Yazgül ve Artvin İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar 14 Kasım’da başlayacak olan Artvin büyükler ligi müsabakaları ile ilgili ve yeni sezonda yapılması gereken ve uyulması gereken konular hakkında Hakem ve gözlemcilere açıklamalarda bulundu. Ve ligin başarılı bir şekilde geçmesi dileklerinde bulundu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 07.11.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Hakem Ve Gözlemcilere Eği...
 » Artvin Futbol Hakem Ve Gözlemcileri...
 » Hopaspor Yoluna Devam Ediyor...
 » Artvin Belediye Başkanı Özgün Peson...
 » Artvin Hopaspor Tokatsporu Elinden...
 » Borçka’da Aday Futbol Hakemliği Yet...
 » Artvin Hopaspor Yine Berabere Kaldı...
 » Artvin Hakem Camiasının Anlamlı Gün...
 » Acara'da Yeni Dönem Başladı....
 » Bir Futbol Efsanesi Şenol Birol'un...
 » Artvin Akparti'de Kongre Şöleni Yaş...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Artvin Hopaspor Farkını Konuşturdu...
 » Artvin Dyp İl Kongresi Yapıldı...
 » Hopa Bulancak Engelini 2–1'lik Skor...
 » Hopa’da Bayramlaşma Heyecanı Yaşand...
 » Hopa Nihayet Güldü...
 » Emin Özgün Seçim Sonuçlarını Değerl...
 » Gürcistan'da Gösteriler Sürüyor...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Hopaspor Çatıksu’ya Gol Oldu Yağdı....
 » Arhavi'ye Efeler Ligi'nden Takviye...
 » Hopaspor'un Şampiyonluk Yürüyüşü De...
 » Hopaspor Taraftar Grubundan Nano’ya...
 » İstanbul'da Artvin Hopaspor Rüzgârı...
 » Hopaspor’da Bilal Çebi Tribünleri C...
 » 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Karat...
 » Artvin Spor- Artvin Çoruh Spor Derb...
 » U-14 Liginde Şampiyon Artvin Hopasp...
 » Voleybol Bölgesel Lig Müsabakaları...