Artvin’de Akpartililer Basınla Biraraya Geldi

05/11/2015 15:05

Ak Partililer Artvin Basını İle Yemekte Buluştu.


Haber: Hayati AkbaşAK Parti Artvin Teşkilatı, Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ile Milletvekili adayı Hayrettin Gülbin, Artvin’deki yazılı ve görsel basın mensuplarıyla Akşam yemeğinde bir araya geldiler. Milletvekili Kışla, basın mensuplarının sorularını cevaplarken Hopa Dağı Cankurtaran Tüneli’nden bu kış tek tüp ile geçiş sağlanacağını ve DSİ başta olmak üzere devlet kurumlarında çalışan asıl işi yapan taşeronlara kadronun verileceğinin müjdesini verdi.

AK Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ve eşi Mehsan Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Milletvekili adayı Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Gülbin, İl SKM Başkanı ve İl Başkan Yardımcısı Yeşim Bolluk, Kadın Kolları İl Başkanı Reyhan Güneri, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak’ın yanı sıra diğer katılımcıların hazır bulunduğu yemeğe Artvin’deki yazılı ve görsel basın mensupları katıldılar. Artvin Belediyesi’ne ait olan Artvin Sofrası Marina Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemekte katılımcılar tek tek konuşma yaptılar. Yemekte Konuşma yapan AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Artvin halkının üçüncü kez kendisine verdiği Artvin’e hizmet etme fırsatını en iyi şekilde değerlendirmek ve Artvin halkının hak ettiği büyük yatırımları üçüncü dönemde Artvin’e kazandırmak olduğunu söyledi. Milletvekili Kışla konuşmasında Hopa Dağı Cankurtaran tünelinin önümüzdeki ilkbaharda trafiğe açılmasını beklediklerini ancak bu kış tek tüpten geçişin sağlanacağını ifade etti.

Erkan Balta -Ak Partinin Dışında Tek Başına İktidar Olma Şansı Olan Başka Bir Parti Yok

Erkan Balta 1 Kasım'da Türkiye için hayati öneme sahip bir seçimi geride bıraktıklarını söyledi. Artvin halkının verdiği desteğe teşekkür ederek konuşmasına başlayan AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, Artvin’de seçimin galibinin kendilerinin olduğunu belirtti.

Türkiye genelinde milletin teveccühüne mazhar olarak 4 ay öncesine göre her anlamda net ve kesin bir sonuçla AK Parti'nin tek başına iktidar olacak çoğunluğu yakaladığını dile getiren İl Başkanı Erkan Balta AK Partinin Artvin'de de oylarını artırarak seçimden galip olarak çıktıklarını söyledi.

Erkan Balta konuşmasında; "Ben bu sonuçların ülkemize milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Partimize verdikleri destek için milletimize şükranlarımızı ifade ediyorum. 1 Kasım seçimleri ülkemiz için çok önemli. Geçtiğimiz dönemlerde koalisyon hükümetlerinin bu ülkeye neler kaybettirdiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. AK Partinin dışında tek başına iktidar olma şansı olan başka bir parti yoktu. Esasen AK Partinin dışında Türkiye'nin geleceğinde sözü olan başka bir partide yok. Ak Partinin dışında, ekonomi, dış politika, sosyal politika, sağlık ve bütün alanlarda orijinal uygulanabilir bir vizyonu olan hiç bir parti yok. Milletimiz belki 12-13 yılın verdiği bir yıpranmışlığın bir onucu olarak 7 Haziran seçimlerinde bizi bir silkeledi. Biz bundan güzel dersler çıkardık. Biz şimdi daha hazırlıklı milletimizin beklentilerine daha uygun bir seçim beyannamesi ile milletimizin huzuruna çıktık. Demokrasinin temeli milletin halkın tercihine güvenmektir. Bizim Türkiye'de Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne ülkemiz siyasi partilerle yönetiliyorsa da, 1946'dan bugüne adarda çok partili seçimlere giriliyor, ülkemiz böyle idare ediliyor olsa bile Türkiye'de demokrasi kültürünün tam oturmadığını biliyoruz. Demokrasinin özü şudur. Milletin kendini yönetmesi ve ülkeyi yönetenlerin milletin kararına saygı göstermesidir. Genel irade yanılmaz elbette farklı görüşler vardır ki buda demokrasi için gereklidir. Halkın çoğunluğu genel irade bir şey diyorsa ona saygı göstermek gerekir. Geçen seçim sonucunda yüzde 60'lık bloklardan bahsedenler. Demokrasiyi hazmedememenin sonucudur. Demokrasiyi hazmetmiş anlayış siz birinci parti oldunuz ama şu kadar da sizi istemeyen bir kitle var demez. O zaman yüzde 75'te seni istemeyen var" dedi.

Artvin'in her ilçesinde 7 Haziran seçimlerinin sonuçlarına göre AK Parti olarak bariz bir oy artışı yakaladıklarını belirten Erkan Balta Artvin Halkına teşekkür ederek oy vermeyenlere de huzur içinde demokratik ortam da seçimlerin geçmesine katkıda bulundukları için ayrıca teşekkür ettiğini ifade ederek konuşmasını tamamladı.

Kocatepe: Bizim Artık Bir Bahane Bulma Şansımız Yok

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe'de yaptığı konuşmada 1 Kasım Seçimlerinin Artvin ölçeğinde de çok önemli bir seçim olduğunu vurguladı.

Yerel yönetim olarak Artvin daha çok hizmet edebilmeleri için hükümetin desteğine ihtiyaç duyduklarını belirten Kocatepe " Biz bunu 7 Haziran'dan sonra ki 4 aylık süreç içinde yavaş yavaş hissetmeye başlamıştık. 1 Kasım seçimleri Artvin'de ki hizmetlerin artarak devam etmesi noktasında önemli. Bundan 4 ay kadar önce ufak bir sarsıntı geçirmiştik. Bizde milletimizde bundan gereken, dersi ve hesabı görmüş oldu. Bugün yeniden bir başlangıç oldu. Ülkemizin bundan sonra süreçte daha huzurlu, daha çok ekonomik dengelerin oturduğu, yatırımların ve halın refahının yükseleceğini düşünüyoruz. İsrafil Abimizde bugüne kadar devam eden hizmet etme misyonunu artırarak devam ettirir. İsrafil Abimize bu sefer bakanlık yakışır. Allah'ın taktiridir. Kendisine görev veren Artvin halkına belediye başkanı olarak teşekkür ediyorum. Rabbim bizi mahcup etmesin. Bizim artık bir bahane bulma şansımız yok. İşte gücümüz yetmedi. Koalisyondaydık filan yok. Şimdi daha büyük bir heyecanla artan bir aşkla çalışmak mecburiyetindeyiz. Bu yüzde 50 oy bu ülkenin yükünün tamamını yüklemiştir. Artvin'de de biz kendimizi seçim sonrası daha büyük bir sorumluluğun altında bulduk. Bahanesiz çalışmak mecburiyetindeyiz" dedi.

Hizmeti Olan Kazandı

Basına da teşekkür eden Kocatepe Basının yapılan bütün işin penceresi olduğunu belirterek " Bazı siyasi faaliyetleri yürüten arkadaşlarımız. Şov yaparak halkı etkileyebiliyorlardı. Bu seçimlerde biraz performansa yönelik bir çalışma yapıldığı için şimdi teşkilatı olan, gücü yeten kapıya giden, hizmeti olan kazandı" diyerek konuşmasını tamamladı.

Hayrettin Gülbin: Bu Seçimde Seçilmek Yada Seçilmeme Değil, Bu Memleket İçin Alınan Sonuç Önemli

Hayrettin Gülbin'de yaptığı konuşmada son 3 seçim döneminde aday adaylığının olduğunu belitti. Aday adayı olurken hizmete talip olmak için aday adayı olduğunu kaydeden Gülbin "Kıymeti teşkilat mensuplarımızla, milletvekilimizle birlikte güzel bir çalışma dönemi çıkardık. Basın mensuplarını da takip ettiğimizde; çok güzel bir dönemi geride bıraktığını görüyoruz. Bu sonuçların alınmasında güzel katkıları da oldu. Bundan dolayı basın mensuplarına da teşekkür ediyoruz. Bu seçim siyaseten baktığımız zaman Artvin'de şu anda alına bilmiş en iyi oy şeklinde değerlendirilebilir. Artvin kendi rekorunu tazeledi diyebiliriz. Güzel bir sonuç aldık. Adayın seçilmesi başarı seçilememesi başarısızlık şeklinde bakılabilir. Seçilemedik başarısız bir aday gibi bakılabilir bize. Beni arayanlar hiç o şekilde geçmiş olsun veya üzüntümü paylaşma şeklinde bir konuşama değil; hayırlı uğurlu olsun gözünüz aydın şeklinde bir ki bir yaklaşımla yaklaştı. Bu seçimde seçilmek yada seçilmeme değil, bu memleket için alınan sonuç önemli. Ülkemizin içinde bulunduğu durum konjonktür itibariyle ülkemizin üzerinde dolaşan karabulutları dağıtmış güzel bir sonuç ortay çıkmıştır. Ülkemize Artvin'e hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Milletvekili Kışla: Siyaseti çirkef bir duruma düşürmedik

Milletvekili İsrafil Kışla, 1 Kasım seçimlerin ülkenin her tarafında huzur ve demokratik çerçevede yapılmış olmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Kışla, Artvin'de en ufak bir sıkıntının yaşanmadığı belirterek şunları söyledi; "Geçmiş dönemde ki seçim çalışmalarına nazaran da siyasi üslup olarak daha itidalli daha agresif olmayan bir dil kullanıldı. Bu da memnuniyet verici. Bu toplumu germek yerine toplumun rahatlamasını sağladı. Seviyeli bir seçim geçirdik. Doğrusu iki dönedir Artvin'i uğur beyle birlikte temsil etmeye çalışıyoruz. Bir birimizi bu noktada kişiselliğe işi dökmeden bir birimizi hırpalamadan, doğru bildiklerini söylemek onunda hakkıdır, bizimde. Bizimde bunu anlayışla karşılamak gibi bir olgunluk göstermemiz gerekir. Siyaseti çok çirkef bir duruma düşürmedik. Bundan sonrada inşallah düşürmeyiz. Bu seviyede de seçim ve meclis çalışmalarını götürmeye hassasiyet göstereceğiz" dedi.

Artvinli olmanın bir ayrıcalık olduğunun altını çizen Milletvekili İsrafil Kışla Artvin'in menfaati konusunda muhalefetiyle iktidarıyla bir şeyler yapılması gerektiğini belirterek "Bu görevler hepimiz için gelip geçici görevlerdir. Bunların bir gün biteceğini biliyoruz. Bunlar hizmet etmek için bir fırsattır. Siyasetin amacı millete hizmet etmektir. Bu milleti hizmet etme onuru laik görüldü. İnşallah en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. AK Parti kurulmadan önce demokrasimizin çokta rayına oturmuş olduğunu söyleyemeyiz. Gerek 1961 ihtilali gerekse de 12 Mart 1971 Muhtırası gerek 12 Eylül gerekse de 28 Şubat süreci tüm bunlar bu ülkede siyaseti dizayn eden unsurlar. Siyasetin geleceğini halkın belirlemesi gerekirken, maalesef yerine göre durumdan vazife çıkaran bir yapı söz konusuydu. Bu yerine göre medya, yerine göre iş dünyası, yerine göre, yargı, polis asker olabiliyordu.

3 dönemdir Ak Parti iktidarı var. 2002'den beri böyle bir yapının sonucunda değil halkın oylarıyla iktidardayız. Ak Parti'de e muhtıra ile karşılaştı. Kapatılma süreciyle karşı karşıya kaldı. Gezi olaylarını muhatap olmuştur, 17-25 Aralık operasyonlarında sıkıntılar yaşatılmak istenmiştir. Sonuçta bu hükümetin kararı milletin kararı ile oluyor. Bu demokrasinin olgunluğu açısından, demokrasiye dışarıdan yapılan müdahaleler ve siyaseti dizayn etme açısından bir başarısızlığın olmaması, Türk demokrasisinin rayına oturduğunun göstergesidir. Milletin geleceği belirleme adına tek söz sahibi olduğunun ispatıdır. Bu açıdan da son derece önemlidir" diye konuştu.

Burada Ki Sonuç Milletin Ferasetinin Bir Sonucudur

7 Haziran seçimlerinin AK Parti’yi siyasetin dışında bırakma söylemleri ile gerçekleştiğini savunan Milletvekili İsrafil Kışa "Ak Partisiz bir hükümet kurma temelinde siyaset yaptılar. Muhalefet arasında pek çok dayanışma söz konusuydu. Bu 4 ay içinde bir iktidar oluşturamadıkları yüzde 60 blokla bir hükümet kurmalarının imkânsızlığını bu millet görmüş oldu. 7 Haziran seçimlerinde yüzde 41 oy almıştı. Bende milletvekili seçilmiştim ama sevinememiştim. Burada önemli olan ülkenin geleceğiydi. Biz 13 yıldır ülkeyi tek başımıza yönettiğimi için yolumuza devam etmek önemliydi. Yoksa İsrafil'in Ahmet'in Mehmet'in olması önemli değil. Birileri de iktidar olamamıştı ama çokta sevinmişlerdi. Bir hükümet kurarız umuduyla. Bu dört aylık süreçte bunun olamayacağı görüldü. Birçok partinde gerçek niyeti göründü. HDP'nin özellikle. MHP'nin tavrı toplumda tasvip görmedi. Sonuçta 4 partide belli bir söylemle milletin karşısına çıkıyor. Her biride iktidar olmak için çıkıyor. Bu millet CHP'yi de MHP'yi de iktidar edebilirdi. HDP'yi de iktidar edebilirdi. Millete zorla oy verdirme imkânınız yoktur. Millet kendi sağduyusu ile dün başka partiye vermiş olsa da bugün kararını değiştirebiliyor. Burada ki sonuç milletin ferasetinin bir sonucudur. Biz geçen dönemde adaydık yüzde 39 oy aldık. Şimdi yüzde 45 oy aldık. Ne değişti? Burada ülkenin geleceğinin söz konusu olması, istikrarın söz konusu olması ve tekrar çözümün AK Partide görünüyor olması bu başarıyı getirdi. Halkımızın bize böyle bir görev vermesinden son derece mutluyuz. Böyle bir siyasi feraset sahibi bir milletimiz var. Bu millet her şeye laik. Bunun bir şımarıklık zafer kazanmış havasına dökmeden, kibirlenmeden sorumluluğumuzun bilincinde bu millete memlekete hizmet etmek mecburiyetindeyiz. Bizi iktidara getirecekte millettir, götürecekte millettir. Bunun dışında ki teşebbüslere milletimiz gerekli cevabı vermiştir. Millete hizmet etmek bu iktidarın görevidir. İnşallah bu dönemi ülkemiz açısından parlak bir dönem olarak geçiririz. Ekonomi son derece önemli. Ekonomi istikrar istiyor. Belirirsizlik döneminde insanlara yatırım yaptıramazsınız. Ekonominin en önemli faktörlerinden biri psikolojidir. Toplumun psikolojisi yerinde değilse orada iş adamına yatırım yaptıramazsın. Herkes cebinde ki parayı tutmak ister. Şu bir kaç günlük süreç içinde bile toplumda bir rahatlamanın ne olacağını konusunda bir belirsizliğin olmayışı ekonomide bir rahatlamayı sağladı.

Hem 2023 hem de Avrupa Birliğine tam üyelik süreci için ciddi reformların yapılması gerekiyor" diye konuştu. Toplantı basın mensuplarının sorularıyla devam etti.

Alçakça Kampanyalara ve iftiralara cevap vermeyiz

Toplantının soru cevap bölümlerinde AK Parti Milletvekili Kışla ve İl Başkanı Av. Erkan Balta’ya muhalefet tarafından yapılan ağır eleştiriler ve iftiralarla ilgili düşünceleri sorulurken, Vekil Kışla ve İl Başkanı Av. Balta; “ Şahsımıza yapılan alçakça iftiralar ve karalama kampanyalarının, kötülüme ve itibarsızlaştırma çabalarının tutmadığının 1 Kasım günü görüldüğünü hep birlikte gördük. Bizler siyaseti bu mecralara çekmek istemedik ve istemeyeceğiz. Nereden yapıldığı belli olmayan karalamaların, hatta seçim akşamı bir parti milletvekili tarafından Artvin’in Sesi adı kullanılarak atılan mesajların ne denli ters teptiğini de gördük. Bunlar tabi ki bizleri üzmüş olsa da cevabı amaç ve gayeleri sadece Artvin halkına hizmet etmek olan hizmet sevdalı insanları koruyarak AK Parti’yi açık ara, oylarını da arttırarak ilimizde birinci parti yapan Artvin halkı vermiştir. Cevabı Artvin verdiğine göre bizim bu insanları kale almamız gerekmez” şeklinde konuştu.

Milletvekili Kışla’ya bir basın mensubunun bakanlık beklentisi olup olmadığının sorulması üzerine böyle bir beklentisinin olmadığını Artvinli hemşerimiz Faruk Çelik’in kabine de yer almasının çok daha yararlı olacağını, kendisinin tek amacının ise Artvin halkına üçüncü kez hizmet etme fırsatını verdikleri için bu fırsatı değerlendirerek en güzel şekilde hizmet etmek olduğunu ifade etti.

Başarıda Artvin basınının da büyük payının olduğuna inandıklarını ifade eden Vekil Kışla ve İl Başkanı Balta, Artvin basınının kendilerine gösterdikleri anlayış ve verdikleri desteklere de teşekkür ederek, Artvin halkının en güzel hizmeti AK Parti tarafından verileceğini gören herkesin AK Parti’ye destek verdiğini hatırlattı.

Kışla: Cankurtaran bir tüpten açılacak

AK Parti Milletvekili Kışla, sorulan bir soru üzerine Artvin’in en büyük sorununun ulaşım olduğuna inandığını belirterek ulaşım konusunda büyük hedeflerinin ve projelerinin bulunduğuna vurgu yaparak Sahara Tüneli, Macahel Tüneli, Cankurtaran-Borçka otoban yolu, Artvin Alternatif Bağlantı Yolu, Şavşat-Ardanuç asma köprü geçiş projesi, yeni Yusufeli bağlantı yolları gibi büyük projelerin ihalelerini gerçekleştirmek ve bu projeleri başlatmanın en büyük hedefleri arasında olduğunu ifade etti. Cankurtaran Tüneli ile ilgili 29 Ekim tarihinde açmak gibi bir hedeflerinin bulunmasına rağmen, Hopa tarafında istimlak ve yaşanan selden dolayı viyadük inşaatında yaşanan göçük nedeniyle işin geciktiğine vurgu yaparak, önümüzdeki ilk baharda tüneli tamamıyla hizmete açmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Vekil Kışla, bu kış tünelin tek tüp ve kontrollü geçiş şekliyle açılması için çalışmaları hızlandırdıklarını, bunu da başaracaklarına inandıklarını ifade etti.

Barajlar şehri Artvin’de elektrik sorunu yaşanmasını istemiyoruz

Bir basın mensubunun Artvin’in ucuz elektrik kullanması noktasında gelecek yıllarda bir çalışma yapılabilip yapılamayacağı noktasında çalışma gerçekleştirebileceklerini ifade eden Kışla, asıl önemli olanın ilimizde elektriksiz bölge bırakmamak olduğunun altını çizerek, bu ve yaşanan elektrik kesintilerini minimuma indirme noktasında gayret göstereceklerini söyledi.

DSİ başta olmak üzere devlet kurumlarındaki asıl işi yapan taşeronlara kadro müjdesi

Artvin’in barajlar şehri olması dolayısıyla DSİ’de 15 yıldır asıl işi yapan baraj müteahhit firma ve diğer taşeronlarda çalışan Artvinlilerin kadroya alınması noktasında bir çalışma yapılması gerektiğine dayalı soruya yanıt veren Vekil Kışla’dan kadro müjdesi geldi. Milletvekili Kışla, devlette asıl işi yapan DSİ, Karayolları ve diğer devlet kurumlarında çalışan taşeronların kadroya alınması, DSİ’de baraj şirketlerinde çalışarak asıl işi yapan kişilerin DSİ tarafından tespit edilerek kadroya geçirilmeleri noktasındaki çalışmaların 2016 yılında gerçekleştirileceğine vurgu yaparak, taşeronlara kadro vermelerinin en büyük hedefleri arasında olduğunu sözlerine ekledi.

Toplantı soru cevap bölümünde sorulan diğer sorular ve verilen diğer cevaplar ile son buldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 05.11.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Artvin’de Partiler Meydanlara İndi...
 » Artvin Valisi Aydoğdu İle Giderayak...
 » Artvin Akparti 5. Olağan Kongresi Y...
 » Ak Parti Milletvekili Adayları Bası...
 » “ Marka Şehirler ” Artvin’de...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » Hasan Ekinci’den Çarpıcı Açıklamala...
 » Akparti Artvin Milletvekili Kışla’d...
 » Dp Artvin İl Başkanı Ertan Küçükay...
 » Artvin’den Bir Emin Özgün Geçti...
 » Chp Artvin İl Örgütü Basınla Kahval...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Av. Uğur Bayraktutan "24 Yıllık Tec...
 » Akparti Artvin Merkez İlçe Kongresi...
 » Akparti Yusufeli Mitinginde Gövde G...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Artvin Chp’den Mehmet Cengiz’e Eleş...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...