Artvin Sanayi Esnafına Kışla’dan Müjde

25/10/2015 13:18

Ak Parti Artvin Milletvekili Kışla, Bir Önemli Sorunu Daha Çözdü.


Haber: Hayati AkbaşArtvin genelde coğrafyası itibari ile yatırıma çokta müsait olmayan alanlara sahip bu sebeple de üretime dayalı esnafın sıkıntıları Artvin Merkez’de de oldukça çoktur. Su Hızarı mevkiinde bulunan toplamda 70 dönüm alan üzerine kurulu S. S. Küçük Sanayi Sitesi ilk zamanlarda esnafın sorunlarını giderdiyse de gerek gelişen ekonomi ve artan işler dolayısıyla artık talep’e cevap veremez duruma geldi.

Bu konuda AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışlanın yeni bir sanayi sitesi için yer tahsis etme çalışmaları olduğuna dair duyumlarımız üzerine konuyla ilgili AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar Artvin’in bir çok önemli sorununu çözen AK Parti Artvin Milletvekili Kışla, bir önemli sorunu daha çözüm aşamasına getirdiklerini ifade etti. Gazeteci Tolga Gül’e açıklamalarda bulunan Kışla; “ Evet öncelikle basın olarak Artvin’imizin bu önemli sorununa gösterdiğiniz hassasiyete teşekkür ederim. Tabi bir İlin sanayisi o ilin gelişmişliğinin de bir göstergesidir. Artvin’de bulunduğum süre içerisinde fırsat buldukça esnafı ziyaret ediyorum. Özelliklede sanayi esnafını hemen hemen bütün dükkanlara girip hasbi hal ediyorum ve yüzde 80 ‘in yer sıkıntısı talebiyle karşılaşıyordum. Çok şükür esnafımızın işleri iyi ve daha da geliştirme gayreti içerisindeler ancak sizinde bahsettiğiniz gibi işlerin artmasına paralel olarak ilk öne çıkan fiziki mekan ihtiyacı. Esnafımız işini büyütmek istiyor gelen talebi karşılamak için dükkanına bir makine daha koymak istiyor ama yer sıkıntı yer yok hal böyle olunca da yatırım yapmak isteyen esnafımızın eli kolu bağlı kalıyor. Bu durumdan hem esnafımız hem de Artvin’imiz kaybediyor. Yeni yatırım yeni istihdam demek yeni ek gelir demek. Artvin adına yatırım yapacak Artvin ekonomisine katkı sağlayacak herkesin başımın üstünde yeri vardır. Ben üzerime düşeni, elimden gelen vesile olabileceğim ne varsa esirgemem, sonuna kadar desteklerim. Mevcut 70 dönüm üzerine kurulu sanayi sitesi artık ihtiyaca cevap veremiyor. Bu bağlamda ilgili kurumlarla gerekli görüşmelerde bulunarak, “Acaba ne yapabiliriz bu sorunu çözebilir miyiz?” diye çalışmalar başlattım” diye konuştu.

Milletvekili Kışla’dan Sanayi Esnafına Müjdeli Haber

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamada bulunan AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, yaptığı açıklamanın devamında, Artvin Merkez’e yeni sanayi sitesi kurulabilecek arsanın tahsisi için çalışmaların son aşamaya geldiğini ifade ederek; “Bu çalışmalar sonucunda da güzel aşamalara geldik mevcut baraj inşaatından kalan haritada da yeri belli olan 300 dönümlük bir araziyi yeni sanayi sitesi kurulabilmesi için tahsis ettirme aşamasına getirdik.

İnşallah sonuca ulaştırıp sanayi esnafımızın yüzünü güldürebilirsek ne mutlu bize diyorum. Teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın yaptığı bu açıklama, Artvin Merkez’deki Sanayi esnafına bir müjde niteliği taşırken, yeni yapılacak sanayi sitesinin Artvin’de yüze yakın insana istihdam sağlaması bekleniyor.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 25.10.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’e Ek Ödenekler Sağlandı...
 » Artvin Tarihi Bir Gün Yaşadı...
 » O Tam Bir Artvin Aşığı...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Artvin'e Anjiyo Merkezi Açılıyor...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Hızla Büy...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Artvin’e Yeni Yatırımlar Geliyor...
 » Demirhan Elçin Güven Tazeledi...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Mhp 1 Kasım Seçimlerine Hazırlanıyo...
 » Ak Parti Milletvekili Adayları Bası...
 » Artvin'de Yeni Yıl Mesajları Yayınl...
 » Mehmet Kocatepe’den Teşekkür...
 » Trabzon Tso'da Ortak Akıl Toplantıs...
 » Vekil Kışla, Gece Gündüz Demeden Ha...
 » Artvin’de Kar, Kış, Kıyamet...
 » Artvin’e 124 Milyon Tl’lik Eğitim Y...
 » Çarşı Grubu Cerattepe’ye Destek İçi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...