3. Artvin Off-road Oyunları Nefes Kesti

19/10/2015 11:47

Artvin’de Off-road Heyecanı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Kafkasör yaylasında gerçekleşen yarışlar iki gün sürdü. Yarışların ilk gününde 6 bayan sürücüler kıyasıya mücadele etti. İkinci gün ise özel olarak hazırlanan parkurdaki yarışlara Artvin'in yanı sıra Rize, Trabzon, Samsun, Sivas, Tokat, Ordu, Iğdır, Ağrı, İzmit, İstanbul, Erzincan, Kars, Erzurum’un yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, İran’dan 38 ekip katıldı. 900 metre uzunluğundaki parkurda; atlama rampası, lastik geçidi, derin çukur, çamur kanalları olmak üzere 18 zorlu kapı yer adlı.

Yarışların ikinci gününde ise S1 ve S2 kategorisi yarışları ve genel klasman yarışları gerçekleşecek. Yarışlarda S1 klasmanında 2500 cc ve altındaki motorlu araçlar, S2 klasman ise 2501 cc ve üstü motorlu araçlar olmak üzere 2 kategoride yapıldı. Öte yandan yarışlarda en iyi pilot ve en çılgın pilot ödülleri de sahiplerini buldu.

Yarışmalarında S1 kategorisinde 26 ekip mücadele ederken, S2 kategorisinde ise 12 ekip yer aldı. Yarışları Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkan yardımcısı Erkan Yazan, Vali Yardımcısı Ali Doğan, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş ve çok sayıda vatandaş heyecanla izledi.

Yarışmalarda Talihsiz Kazalar Yaşandı

Off-Road oyunlarının S1 klasmanında yarışları sırasında 21 kapı numaralı Ergün Erdağ copilotu eşliğinde yarışan sürücü Emrah İlbeyi hızlı girdiği çamur hendeğinde hızını alamayıp aracın kontrolünü kaybederek takla attı. Hemen görevlilerin müdahale ettiği İlbeyi’nin ve yardımcı pilotu Ergün Erdağ’ın sağlık durumunun iyi olduğu anlaşıldı. Pilotlar yarışı terk ederken seyircilerden alkış aldı.

Terör Saldırıları Nedeniyle Konserler iptal edildi

Artvin Off- Road Spor kulübü tarafından bu yıl üçüncü gerçekleşen yarışların yanı sıra bir birinden farklı sanatçıların katıldığı konserler gerçekleşecekti. Fakat Ankara’da meydana gelen terör saldırısı başta olmak üzere şehit cenazeleri nedeniyle konserler iptal ettiler.

Off-Road Yarışlarında Madene Hayır Tepkisi

Artvin Cerattepe bölgesinde çıkartılması planlanan madencilik faaliyetlerine karşı tepkiler Off-Road oyunlarında da devam etti. Özel hazırlanan parkurda “Artvin’de Maden İstemiyoruz afişleri” asıldı.

Başkan Yılmaz, “Bu yılkı Parkurumu Daha Teknik”

Artvin Off-Road Spor Kulübü Başkanı yaptığı açıklamada, Murat Yılmaz, “bu yıl üçüncüsünüz düzenlediğimiz Artvin Off Road oyunları dün bayanlar yarışıyla kazasız belasız açılışımızı yaptık. Bu gün s1, s2 ve genel klasman olmak üzere üç kategoride devam edecek. Gecen yıla oranla bu yıl parkurumuz daha teknik oldu yarışmacı arkadaşlar bu zorlu parkurda hem süreyle hem de parkuru bitirmek isin mücadele edecek. Kazasız belasız bir yarış temenni ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.

Tamamlanan yarışmaların ardından, S1 kategorisinde birinciliği Mustafa Güner, ikinciliği Tarık Yılmaz, üçüncülüğü ise Cüneyt Yılmaz elde etti. S2 kategorisinin birinciliğini ise Uğur Yılmaz olurken ikinciliği Cengiz Sarı, üçüncülüğü ise Serkan Kartal elde. Genel Klasmanda ise en iyi dereceyi; Mustafa Güneri elde ederken ikinciliği Uğur Yılmaz, üçüncülüğü ise Tarık Yılmaz elde etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 19.10.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Kafkasör’de Offroad Heyecanı Yaşand...
 » Murgul 1. Off-road Yarışları Nefes...
 » Artvin 1. Off-road Oyunları Nefes K...
 » Artvin’li Offroadcuların Sivas Çıka...
 » Şavşat Of Road Dağcılık Ve Fotoğraf...
 » Artvin Off Road Yarışları Bayanlar...
 » Artvin’de “2.off-road Oyunları” Baş...
 » Artvin Off-road'da Yürekleri Ağza G...
 » Dünya 23 Yaş Altı Bisiklet Kupası Ş...
 » Artvin’de Offroad Şöleni Yaşanacak...
 » 3. Offroad Oyunları Hazırlıkları...
 » 2. Artvin Offroad Oyunları Başlıyor...
 » Kar Üstünde At Yarışı Görenleri Şaş...
 » Artvin’de Boğa Güreş Sezonu Başladı...
 » Hopa-rize Arası Bisiklet Yarışı Geç...
 » Yusufeli 2. Off Road Oyunları Yine...
 » Artvin’de Spor Yine Sahipsiz Kaldı...
 » Artvin Bir Spor Organizasyonunu Dah...
 » 45. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Off-road’çılar Rize’de Yarıştı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...