Hopa Ana Okuluna Kavuşuyor.

30/11/2005 12:19

Hopa'da Hüsnü Ciner İöo Yanında Yapımına Başlanan Ana Okulu Önümüzdeki Yıl Öğrenime Başlayacak.

Haber: Hayati AkbaşTürkiye'de son yıllarda giderek önem kazanan ve özellikle Milli Eğitim Bakanlığının üzerinde önemle durduğu okul öncesi eğitimin hayata geçirilmesi projesinde gözle görülen ilerlemeler kaydediliyor. Arhavi de Nurettin Çarmıklı tarafından yapımı devam eden Ana okulundan sonra bu defa da Hopa da Ana okulu yapım çalışmaları başlatıldı.

09. 09. 2005 tarihinde ihalesi yapılarak Umut inşaatta kalan Hopa ana okulu 189 milyar liraya mal olacak. Toplam 900 m2 arazi üzerinde 225 m2 inşaat alanında yapım çalışmalarına başlayan yüklenici firma Umut İnşaat birinci kat kaba inşaatını da tamamladı. Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği standartlarda yapımı devam eden Ana Okulunda toplam 4 sınıf bulunacak. İdare ve öğretmenler odasının yanı sıra, çok amaçlı salon ve yemekhane de yine aynı bina içinde yer alacak. İlk etap da 60 öğrenci kapasiteli projelendirilen Ana okulu 2006-2007 eğitim-öğretim yılı başlangıcında hizmete açılacak. Hopa kaymakamı Şahin Aslan ve ilçe milli eğitim müdürü Murat Ergenenin çalışmaları yerinde sık sık denetlediği okul hakkında bilgi veren Kaymakam Şahin Aslan "uzun süredir ilçemize bir Ana okulu kazandırma çalışmamız devam ediyordu. Sonunda başardık. Bu başarıda Hopalının koordineli bir şekilde sorunlarına sahip çıkmasının da önemli bir payı var. Şu an 60 kapasiteli bir bina inşaatımız devam etmektedir. Önümüzdeki yılda eğitim-Öğretime başlayacak. Hopa Ana okulu Hopa ya hayırlı olsun" dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 30.11.2005 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Valisi Kalkan Bir Güne 3 İlç...
 » Hes Firmaları Güneysu'da Gürgen'e Ç...
 » Domuz Gribinin Düşmanı Artvin Balı...
 » Hopa'da Eğitim-öğretim Dönemi Başla...
 » Tır Uygulama Tebliğinde Yeni Değişi...
 » Hopa'da İlköğretim Haftası Kutlandı...
 » Artvin'de Türk Dili Ve Edebiyatı Ko...
 » Dekap’dan Orman Ve Su İşleri Bakanı...
 » 112'nin Önemi Bir Kez Daha Anlaşıld...
 » Anzer Yaylasında Maden Arama Çıkarm...
 » Bakan Canikli Gümrükler Yakından Ta...
 » Hopa'da Bir Gözaltı Dalgası Daha...
 » Doğu Karadeniz İhracatında Düşüş Ya...
 » Artvin'e Gelen Yerli Ve Yabancı Tur...
 » Hopa'da Hopa Olayları Davası Başlad...
 » Dekap "Rize Belediyesi Bir An Önce...
 » Yusufeli Yangın Tehlikesi Atlattı...
 » Demirhan Elçin Güven Tazeledi...
 » Artvin Evi'nin Dünü, Bugünü, Yarını...
 » Artvin Khb Gn.sekreteri Akalın, Viz...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesinde K...
 » Okuyorum Sınırları Aşıyorum...
 » Halk Eğitim Merkezi Ev Pansiyonculu...
 » Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesi Kari...
 » Hopa Milli Eğitim Müdüründen Yolder...