Hopa’da Chp Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

09/09/2015 17:03

Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluş Yıl Dönümü Tüm Yurtta Olduğu Gibi Hopa’da Da Kutlandı.


Haber: Hayati AkbaşCumhuriyet Halk Partisi kuruluş yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Artvin’in Hopa ilçesinde de kutlandı.

Hopa’da Belediye parkında bulunan Atatürk anıtı önünde yapılan kutlamaya Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, İlçe Başkanı Adnan İskender, Yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Kutlama İlçe Başkanı Adnan İskender tarafından Atatürk anıtına çelenk konulması ve saygı duruşu yapılması ile başladı. Daha sonra İlçe Başkanı Adnan İskender günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. İskender konuşmasında şunları söyledi: “Cumhuriyet Halk Partisi kurtuluş savaşı sonrası emperyalistleri dize getiren savaşın başkomutanı olan Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 yılında kurulmuştur.

Ulu Önder’in bizlere emanet ettiği partimiz CHP, Anadolu Rumeli Müdafa_i Hukuk Cemiyeti, Halk Fıkrası daha sonra da Cumhuriyet Halk Partisi kimliği ile ülkemizin kurtuluşunu, kuruluşunu gerçekleştirdi ve devrimleri yaşama geçirdi.

CHP; parlamenter demokrasi, çok partili hayat ve kadına seçme ve seçilme hakkı gibi demokrasimizin önemli kazanımlarını bizlere armağan etmiştir. Barışın, demokrasinin, adaletin, insan haklarının ve temel hak ve özgürlüklerin bu ülkedeki tek teminatı olan Cumhuriyet Halk Partisi, geçmişten aldığı gücü ve birikimi yarınlara değişim ve güçlü bir Türkiye umuduyla taşıyacak, tıpkı bundan önce olduğu gibi bundan sonrada haklının ve halkın yanında olmaya devam edecektir.

Önümüzdeki tüm güçlükleri aşarak ülkemizin yönetiminde yeniden sorumluluk üstlenmeye ve yeni bir kalkınma sürecini başlatmaya hazırlanmak zorundayız. Hedefimiz ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmaktır. O hedefe mutlaka ulaşacağız. Artık yoksulluk ve yolsuzluklar milletimizin kaderi olmayacaktır. Bu inançla, partimizin 9 Eylül kuruluş yıldönümünde başta kurucumuz ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm mücadele arkadaşlarına, geçmişten bugüne emek veren tüm Genel Başkanlarımıza, parti yöneticilerimize şükranlarımı sunuyorum. CHP’ye katkı ve gönül veren tüm vatandaşlarımıza, omuz omuza mücadele verdiğimiz partimizin vefakâr, alnı açık, başı dik tüm partili yoldaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Bağımsızlığın ve özgürlüğün ışığı Cumhuriyet Halk Partisi doğum günün kutlu olsun…”

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.09.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Chp 90 Yaşında...
 » Chp’nin 89’uncu Kuruluş Yıldonümü A...
 » Artvin Chp İl Örgütünden Birlik Ve...
 » Artvin - Hopa Chp Ve Add Atatürk An...
 » Artvin’de İşçi Partisi’de Belediye...
 » Hopa Atatürkçü Düşünce Derneği Açıl...
 » Hopa Chp İlçe Kongresinde Gergin An...
 » Hopa'da Kurtuluş Çoşkusu Yaşandı...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » Artvin Chp’de Yücel Kurt Güven Taze...
 » Hopa'nın Kurtuluşunun 90. Yıldönümü...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Chp İl Başkanlığı Seçimi 15 Gün Son...
 » Artvin Chp’de Yeni İl Başkanı Seçki...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » Artvin’de Chp İl Kadın Kolları Seçi...
 » Artvin Chp;” Darbelerin Karşısınday...
 » Hopa Chp 93 Yılında Ata’sına Koştu...
 » Ali Orhan Kırlı'dan Yeni Yıl Mesajı...
 » Tmmob Ankara’da Meydana Çıkıyor...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...