Bakan Eroğlu’na Kaymakamlık Girişinde Tepki

26/08/2015 14:02

Hopa’da Hastaları Ziyaret Ardından Kaymakamlığa Gelen Bakan Eroğlu’na Kaymakamlık Girişinde Tepki


Haber: Hayati AkbaşHOPA-Kaymakamlık binasına gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na, binaya girişi sırasında bir grup çevreci tepki gösterdi.

Eroğlu, “Felakete siz sebep oldunuz. Seller doğaldır, felaket değildir. Karadeniz sahil yoluyla, barajlarla bu ülkeyi baltaladınız, dereleri sattınız. HES’ler sellere neden olmayacak dediniz, sellere neden oldu” tepkileri arasında Kaymakamlık binasına girdi.

Bu sırada çok geniş güvenlik önlemleri alındığı gözlendi. Özel Harekat polislerinin de yer aldığı koruma halkasında çevik kuvvet polisleri de görev yaptı. Bakan Eroğlu, daha sonra da felakette hayatını kaybeden Sabri Acıbadem’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Hopa’da sel ve heyelan nedeniyle hayatını kaybeden 8 kişiden 7’sinin cenazeleri toprağa verildi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, cenaze evlerini dolaşarak ölenlerin yakınlarına taziyelerini iletti. Eroğlu önce Orta Hopa Mahallesinde bulunan Altan ve Hacer Kaya ile kızları Funda Toksoy’un hayatını kaybettiği eve giderek incelemeler yaptı, yakınlarına başsağlığı diledi. Bir süre yetkililerden bilgi alan Bakan Eroğlu, telefonuyla fotoğraf çekerek bilgi edinmesi açısından Başbakan Davutoğlu’na gönderdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ardından hayatını kaybedenlerden Nermin Demir’in, Hopa ilçe merkezindeki evine giderek taziye ziyaretinde bulundu. Bakanla sohbet eden vatandaşlar, özellikle su kanallarının yetersizliğinden yakındı. Daha sonra da Nermin Demir’in tabutunun başına gelen Eroğlu, duaya katıldı, “Mekanı cennet olsun, şehitler makamına ulaşsın. Ağlayıp isyan etmenin anlamı yok” dedi. Bakanın bu sözü üzerine duayı yaptıran imam da, “Ağlamayıp dua edeceğiz” diye gözyaşı döken kadınları uyardı.

8 Cenaze Toprağa Verildi

Sel ve heyelan felaketinde hayatını kaybeden Hacer Kara, Altan Kara ve Funda Toksoy ise, Orta Hopa Mahallesi camisinde kılınan cenaze namazının ardından aynı yerdeki aile mezarlığında, Nermin Demir Merkez Camisi’nde kılınan öğle namazının ardından Yukarı Kule dibi Mahallesi’nde, Emniyet Gedik, Ünsal Gedik ve Erdal Eren Gedik ise Yoldere Köyü Aşağı Mahalle Camisi’nde kılınan namazın ardından Yoldere Köyü mezarlığında defnedildi. Son olarak Sabri Acıbadem’in cenazesi de Merkez Camiinde kılınan cenaze namazının toprağa verildi. .

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.08.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’daki Sel Felaketinde Kayıp 3 K...
 » Hopa’da Sel’de Vefat Edenler Toprağ...
 » Artvin İl Genelinde Yağışlar Hayatı...
 » Artvin Belediyesi Borçka’ya Yardıma...
 » Bayraktutan Taziye Mesajı Yayınladı...
 » Yusufeli Barajı Ve Hes’in Temeli At...
 » Cumhurbaşkanı Erdoğan Yusufeli’ndey...
 » Artvin Ve Hopa’da Gözyaşı Vardı...
 » Ekrem İmamoğlu Artvin Basınıyla Bir...
 » Vali Cirit, Borçka’da “Halkla İftar...
 » Hopa Halkevinden Erdal Eren Gedik K...
 » Artvin’e Acı Düştü...
 » Trabzonspor Hopa’nın Acısını Paylaş...
 » Başbakanlıktan Hopa’ya 26.728.012 T...
 » Akparti Hopa İlçe Danışma Meclis To...
 » “ Hizmet İçin Kolları Sıvadık ”...
 » Artvin’de Bizim Artvin Derneği Kuru...
 » Trafik Kazası Kurbanı 6 Kişilik Ail...
 » Hopa Bu Kez Kral Terzi’ye Ağladı...
 » Yusufeli Barajının İptalini İstedil...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...