Artvin Şehidini Son Yolculuğuna Uğurladı

08/08/2015 19:53

Cizre’de Şehit Olan Polis Memuru Hüseyin Parça Yusufeli’nde Toprağa Verildi


Haber: Hayati AkbaşŞırnak Cizre'de şehit olan 15 günlük polis memuru Hüseyin Parça, memleketi Artvin Yusufeli'nde toprağa verildi.

Cizre İlçesinde, içinde bulunduğu zırhlı araca PKK'lılarca roketatarlı saldırıda şehit olan polis memuru Salih Hüseyin Parça'nın cenazesi memleketi Artvin’in Yusufeli İlçesi Dokumacılar Köyünde defnedildi.

Şırnak'ın Cizre İlçesi’nde yasadışı gösterilere müdahale ederken içinde bulunduğu zırhlı araca pusu kuran PKK'lı teröristler tarafından roketatarlı saldırıda şehit olan 22 yaşındaki 26 günlük polis memuru Salih Hüseyin Parça'nın naaşı Diyarbakır’da düzenlenen resmi törenin ardından uçakla Erzurum Havaalanına oradan da memleketi Artvin’in Yusufeli İlçesine getirildi. Yusufeli'nde şehit Parça için cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Konya Milletvekili Halil Etyemez, Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Artvin Valisi Kemal Cirit, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Şehit Salih Hüseyin Parça’nın babası Mehmet Parca, annesi Nuriye Parça, kardeşleri Faruk, Fatih ve Seda Parça’nın yanı sıra binlerce vatandaş katıldı.

Şehit haberini alan ilçe sakinleri işyerlerine ve araçlarına Türk bayrağı ve şehidin fotoğraflarını astı. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına çok sayıda vatandaşın katılım göstermesi nedeniyle cenaze namazı İnönü caddesindeki miting alanında kılındı. İmamın şehitliğin önemine vurgu yaptığı konuşmasının ardından cemaatten şehit için helallik istedi. Cemaatin haklarını helal etmesi esnasında şehidin annesi Nuriye Parça ve babası Mehmet Parça gözyaşlarına hakim olamadı.

Cenaze namazının ardından şehit tekbirlerle meslektaşlarının omuzlarında İnönü Caddesi boyunca cenaze arabasına kadar taşındı. Şehidin naaşı buradan doğduğu köy olan Dokumacılar köyünde gözyaşları ve dualarla defnedildi.

BAYRAKTUTAN ARTVİN’İN BAŞI SAĞOLSUN

Cenaze töreni Artvin Mülki ekranı ve siyasilerin yanı sıra vatandaşlarında katılması bekleniyor. Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’da yapmış olduğu açıklamada Hilmi Çeltikçioğlu’nun vefat etmesi nedeniyle önceden programlanmış programa katıldığı için cenaze törenine katılamadığını, üzüntüsünün büyük olduğunu, Şehit ailesi ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dilediğini, Artvin’e ilk geldiğinde Şehit ailesine taziye ziyaretinde bulunacağını açıkladı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 08.08.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Bayraktutan, Artvin’in Başı Sağolsu...
 » Artvin Şehit'ine Ağlıyor...
 » Ülkeler Kafkasör’de Bir Araya Geldi...
 » Şehit Polisin Baba Ocağına Ateş Düş...
 » Koca Çiğer Maketi Artvin’de...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na S...
 » Kazım Koyuncu Mezarı Başında Anıldı...
 » Mhp 1 Kasım Seçimlerine Hazırlanıyo...
 » Artvin Eğitim-sen “Artık Yeter” Ded...
 » Tesadüfün Böylesi...
 » Artvin’e Acı Düştü...
 » Yusufeli Şehitini Son Yolculuğuna U...
 » Gazeteci Ahmet Kayacık Vefat Etti...
 » Şavşat’ta Gözyaşı Sel Oldu...
 » Rizeli Şehit Jandarma Uzman Çavuş A...
 » Artvinli Bürokratlar İstifa Kuyruğu...
 » Artvin Akparti İl Başkanı Erkan Bal...
 » Yusufeli’nde Kaza 4 Ölü 9 Yaralı...
 » Yusufeli İlçesi 6 Kez Yerleşim Yeri...
 » Artvin’de Sağlıkçılar Yas'ta...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » 40 Bin İmzayı Tbmm Başkanlına Verdi...