Suruç’ta İntihar Saldırısı Tüm Yurtta İnfial Yarattı

20/07/2015 20:03

Suruç’ta Canlı Bomba Eyleminde 30 Ölü, 100’e Yakın Yaralı Var.


Haber: Hayati AkbaşHopa’da ESP Suruç’ta gerçekleştirilen saldırıyı protesto etti. Hopa Belediye parkında toplanan ESP, Halkevleri ve HDP’ liler sloganlar atarak İnönü Caddesinden yürüyerek Cumhuriyet Meydanına geldiler. Sloganlar ve alkışlarla Suruç’ta yaşanan katliamı protesto etti.

ESP adına burada okunan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi. “Son iki yıldır Devlet destekli Faşist DAİŞ çeteleri tarafından yakılıp yıkılan Rojava halklarının direnişi ile çetelerden kurtarılan Kobani’nin yeniden inşası için Türkiye’nin dört bir tarafından Suruç’a giden ESP’nin gençlik örgütlenmesi olan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu üyesi gençlerin konakladığı Amara Kültür Merkezine bugün sabah saatlerinde IŞID çeteleri tarafından alçakça bir bombalı saldırı gerçekleştirildi. Tatil günlerinde yetim çocuklar için Kobani’de ev yapmaya, Kobani’deki yeni Demokratik adımları yerinde görmeye giden, yanlarında oyuncaktan-kitaptan başka bir şey olmayan gençler IŞID barbarları tarafından öldürüldüler. Şeker bayramında Türkiye’nin sınırları içinde Urfa’da, devletin gözü önünde, yüzlerce polisin takibi altında olan onlarca genç yoldaşımız IŞID çetelerine katlettirildi” denildi.

Okunan basın açıklamasında AKP hükümetin bu saldırıdan doğrudan sorumlu olduğu ileri sürülerek Barbar, ortadoğunun tarihi mirasını yok eden kendisinden olmayan herkese saldıran, çocuk-yaşlı demeden insanları öldüren IŞID militanlarının Türkiye’de beslenmesi, korunması için var güçleriyle çalışanların yüzlerinin bu saldırıyla bir kez daha ortaya çıktığını söylediler.

Yapılan basın açıklamasının son kısmında şunlar ifade edildi “Bugün buradan bir kez daha ilan ediyoruz. Son neferimize, son damla kanımıza kadar halkların özgürlüğü, eşitliği, kardeşliği için, savaşsız ve sömürüsüz bir ülke için bu faşist diktatörlüğü ve kiralık katillerini yok edene kadar mücadele edeceğiz. Bugün Suruç’ta, geçmiş’te Diyarbakır’da, Kobani’de, Gezi’de, Çorum’da, Sivas’ta, Kızıl dere’de öldürülen katledilen o yiğit gençlerimizin ideallerini, mücadelelerini zaferle taçlandırıncaya kadar var gücümüzle mücadele edeceğiz”.

Basın açıklamasının sonunda halkevleri ve HDP adına da konuşmalar yapıldı. Halkevleri adına Taylan Kaya, HDP adına da HDP Artvin Eşbaşkanı YılmazTopaloğlu birer konuşma yaparak saldırıyı lanetlediler.

Yapılan konuşmaların ardından Grup tekrar Belediye parkına kadar yürüyerek buradan dağıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.07.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’da Kadınlar Günü Kutlandı...
 » Hdp Mitingine Yapılan Saldırı Hopa’...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » Artvin Semalarında Barış Sesi Yükse...
 » Nedim Koyuncu “Akparti İçin Her Zam...
 » Toplantı Salonunu “Yuh” Sesleri İle...
 » Artvin Hdp Milletvekili Adaylarını...
 » Kamu - Sen Terörü Lanetledi...
 » Hopa’da Emekçiler Grevde...
 » Hopa Halkevi Binasının Kundaklanmas...
 » Şavşat’ta 36 Yıl Önce Öldürülen 5 D...
 » Artvin Eğitim - Sen “Karanlığa Hayı...
 » Artvin Tmmob’dan Suruç’taki Saldırı...
 » Akparti Milletvekili Adaylarını Tan...
 » Hopalı Kadınlar, Kadınlar Gününde M...
 » Hopa’da İlk Mitingi Hdp Yaptı...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Hopa'da 1 Mayıs Çoşkusu Yaşandı...
 » Milletvekili Kışla’dan Arhavi’ye Te...
 » Artvin’de Suruç Katliamına Tepki Ya...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...