Dsi Genel Müdüründen Başkan Kocatepe’ye Ziyaret

03/07/2015 14:10

Dsi Genel Müdürü Diniz, Başkan Mehmet Kocatepe’yi Ziyaret Etti.


Haber: Hayati AkbaşÇoruh havzası üzerinde yapımı devam Yusufeli Barajı ve Yeni Yerleşim yeri çalışması konusunda incelemeler de bulunmak üzere Artvin’e gelen DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi makamında ziyaret etti.

Ziyarette, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Ergün Üzücek, Barajlar ve HES Dairesi Başkanı Tuncer Dinçergök, Jeoteknik Hizmetler ve YAS Dairesi Başkanı Kemal Karakuş, Emlak ve Kamulaştırma Dairesi Başkanı Ali Rıza Ceylan, TAKK Dairesi Başkanı Fatih Kocabeyler ile DSİ 26. Bölge Müdürü Dinçer Aydoğan hazır bulundu.

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen ziyaretin sonunda Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada “Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile Artvin Belediyesi ortak projeler yürütmektedir ve görüşmede bu konular gündeme geldi” dedi.

Başkan Kocatepe, “DSİ Genel Müdürümüz ve Yusufeli’nde halkla iftarda buluşacaklar. Yusufeli yeni yerleşim alanının hem yer alanının teslimi hem de yerleşim alanının temel atmasıyla ilgisi sanırım son noktayı koyacaklar. Yusufeli’ne gelmekle birlikte öncelikle Artvin’imizi ziyaret ederek Belediyemizin Devlet Su İşleri ile ortaklaşa yaptığı çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Bunlardan bir tanesi Çoruh Kent Park’ta DSİ’nin geldiği noktayı görüştük. Bu yıl bitirilip Artvin’in bir nefes alma yeri haline getirmeye çalışıyoruz, hep birlikte. Seçim vaatlerimizden bir tanesi olan Kent Parkın yapılıp bitirilmesi ve Üniversite ile Kent Parkı birbirine bağlayacak asma köprüleri, ışıklandırmaları ve üniversitenin önünde bulunan yürüyüş alanları ile bir bütünlük haline getireceğiz. Bu çalışmaların biraz daha hızlı olması talebinde bulunduk. İnşallah bu yıl içinde bitirilip hizmete alınır.

İskebe deresinin ıslahı konusunda şuan da ek yatırıma teklif edildi. İskebe deresi ıslah çalışmasını bu yıl tamamlamayı hedefliyoruz. İskebe deresi çalışması tamamlandıktan sonra ikinci ek yatırımda da Fabrika deresi ıslah çalışması projesidir. Islah çalışması kapsamın da yol yapımını da teklif edeceğiz” diye konuştu.

Devlet Su İşleri ile yaptığımız en büyük proje Artvin’in içme suyu projesidir.

Başkan Kocatepe açıklamalarının devamında, “Geçtiğimiz aylarda sayın Başbakanımızın katılımı ile Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile protokol imzalamıştık. Şuan gelinen noktada Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü proje maliyetleri dâhil çalışmalarını bitirip Kalkınma Bakanlığına yatırıma programına alınmak üzere gönderdi. 13. 04. 2015 330460 sayılı yazı ile proje bedeli 53 milyon 500 bin tl olarak belirlendi. İhale de bu bedel aşağı düşeceği gibi bunu yarısını da DSİ’den karşılanacağına dair protokolümüzü imzalamıştık. Kalkınma Bakan yardımcımız Mehmet Ceylan ile zaman zaman bu konuyu görüşüyoruz ve şuan da yatırım programına alınması yönünde bir görüş var. Bir sıkıntı olmamasını umuyoruz.

Devlet Su İşleri ile özellikle dere ıslahları ve diğer işler gibi ortak çalışmalarımız bugüne kadar olmuştur. Bundan sonra da devam edecektir. Güzel verimli bir görüşme oldu. Genel Müdürüm başta olmak üzere ziyarette bulunan heyete çok teşekkür ediyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 03.07.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’den Bir Genel Müdür Geçti...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Davutoğlu Artvin’de Artvinlilerden...
 » Artvin’de Bizim Artvin Derneği Kuru...
 » Cumhurbaşkanı Erdoğan Yusufeli’ndey...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Yusufeli Barajı Ve Hes’in Temeli At...
 » Murgul Belediye Çavuş “Geleceğimiz...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin’de Çoruh Park Açılışa Hazırl...
 » Vali Cirit, Dsi Genel Müdürü Özkald...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Artvin Akparti Milletvekili Kışlada...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı Törenle...
 » Demirhan Elçin Güven Tazeledi...
 » Başkan Kocatepe Basın Mensuplarıyla...
 » Yusufeli’nde Hak Sahipliği Bilgilen...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Artvin’in Röntgeni Çekiliyor...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...