Gürcistan’da Sel Felaketi: 12 Ölü

16/06/2015 12:08

Gürcistan’da Üç Saat Süren Yoğun Yağışlar Sonucunda Yaşanan Sel Faciasında Ölü Sayısı 12’ye Yükseldi.


Haber: Hayati AkbaşGürcistan başkent Tiflis’te yaklaşık üç saat süren sağanak sonrası oluşan selde 12 kişi hayatını kaybetti. Şehir merkezinde bulunan bir hayvanat bahçesinden de çok sayıda hayvan kaçmak zorunda kaldı.

Tiflis Hayvanat Bahçesi’nin yetkilileri, altı aslan, altı kaplan, yedi ayı ile 13 kurdun kaçtığını, hayvanları arama çalışmalarının devam ettiğini ve bulunabilen bazı hayvanların ‘mecburen’ öldürüldüğünü belirtti.

Yetkililer, ayrıca hayvanlar yakalanana kadar vatandaşların bir süre evlerinden çıkmaması yönünde çağrıda bulundu.

‘Ölü sayısı artabilir’

Gürcistan Başbakanı Irakli Garibaşvili de ölü sayısının artabileceğini, yaralıların tespit edilmeye çalışıldığını, selden etkilenen insanlara yardım sağlanması ve kalacak yer temini için kriz masası kurulduğunu kaydetti.

T. C. BATUM BAŞKONSOLOSLUĞU YARDIMA HAZIRIZ

T. C. Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan’da yaşanan sel felaketi ve ölümler ardından yaptığı basın açıklamasında Gürcü halkına başsağlığı dileyerek “Yardıma hazırız” dedi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Tiflis'te yaşanan sel felaketinde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet ve ailelerine başsağlığı diliyor, Gürcü halkına en içten geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Tiflis Büyükelçimiz Sayın Levent Gümrükçü, Gürcü muhataplarıyla yaptığı temaslarda yaşanan felaketten duyduğumuz derin üzüntüyü ifade etmiş, Türkiye Cumhuriyeti olarak dost ve kardeş Gürcistan'a bu zor döneminde her türlü yardımı yapmaya hazır olduğumuzu bildirmiştir.

Gürcistan’da Ulusal Yas ilan edilen 15 Haziran Pazartesi günü Büyükelçiliğimiz ile birlikte bayraklarımızı yarıya indirdik”.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 16.06.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Gürcistan - Türkiye - Azerbaycan İş...
 » Artvin İl Genelinde Yağışlar Hayatı...
 » Hayvan Hakları Konfederasyonundan S...
 » Artvin Milli Parklardan Açıklama...
 » Gürcistan’da “Polis Günü” Kutlamala...
 » Taziye Mesajları...
 » Hopa Tso’dan En Anlamlı Destek...
 » Yeşil Artvin Derneği 20 Yaşında...
 » Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şu...
 » Trabzon Tso Heyeti T.c Batum Başkon...
 » Türk İşadamlarının Gürcistan’daki B...
 » Kemalpaşa'lı Bir Grup Öğrenci Ankar...
 » Hopa Atatürk Lisesi Öğrencilerinin...
 » Artvin Hopa Anadolu Lisesi Ankara'd...
 » Hopa Tso Turistik Otel İşletmeciler...
 » Tüzmen'in Önerisi Bakanlar Kurulund...
 » Galip Öztürk, Gürcistan Başbakanı’n...
 » Hopa Sağlık Meslek Lisesi Ekibi Çek...
 » Artvin Orman Bölge Müdürlüğünden Ye...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...