Artvin Kafkasör Festivaline Ulusal Basın İlgisi

14/06/2015 12:49


Haber: Hayati AkbaşArtvin 35. Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali coşku içerisinde gerçekleştiriliyor. Artvin Belediyesi ve Festival Komitesi tarafından düzenlenen organizasyon ile yerel, bölgesel ve ulusal olmak üzere 100 civarında basın mensubu Artvin’e akın etti.

Artvin yerel, bölgesel ve ulusal basının ilgisi altında. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Artvin Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali’ne yoğun basın ilgisi gerçekleşti. Festival düzenleme komitesi tarafından yapılan çağrı ile 100 civarında basın mensubu festivali takip etmek için akredite yaptırdı. Festivalin başlangıç tarihi olan 10 Haziran 2015 Çarşamba günü ilimize gelmeye başlayan yerel, bölgesel ve ulusal basın mensupları Göğe Komşu Toprakları tüm Türkiye’ye tanıtmak amacıyla çalışmalarını gerçekleştirdiler. Basın mensupları festivalin 4 ve 5. Boğa güreşlerinin ise 1 ve 2. Günlerine yoğun ilgi gösterdiler. Festival komitesi tarafından hazırlanan basın tribünü ve konteynırında çalışmalarını yapan basın mensuplarının yoğun ve kalabalık olması da vatandaşlar tarafından beğeniyle karşılandı.

Mehmet Kocatepe: Amacımız Artvin’in tanıtımıdır

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, basının Artvin Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali’ne gösterdiği ilgiye ilişkin açıklamada bulunurken, amaçlarının Artvin’in ve Kafkasör Festivali’nin tanıtımı olduğunu belirterek basının gösterdiği ilgiden dolayı memnun olduklarını söyledi. Başkan Kocatepe; “Artvin Kafkasör Festivali Komitesi tarafından geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da basın mensuplarını ilimize ve festivalimize davet ettik. Bu yıl ilgi geçen yıla göre çok daha fazla. Bizim iddiamız her sene bir önceki yılı geçmek idi. Şimdi bu yıl daha çok basın mensubu ile festivalimizi tanıtmaya çalıştık. Gerçekleştirdiğimiz davete yerel, bölgesel ve ulusal 100’ü aşkın basın mensubu iştirak ettiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu yıl inanıyoruz ki Artvin’in adı tüm ülkemizde ve dünyamızda duyulacaktır. Artvin Kafkasör Yaylası’nda boğaların güreştirilerek barıştırıldığına şahitlik yapıyoruz. Burada dostluk ve kardeşlik vardır. Artvin’imizin, kültürümüzün ve yaşantımızın anlatıldığı, ilimizin ve festivalimizin tanıtıldığı güzel bir basın organizasyonu gerçekleştirildi. İnşallah gelecek yıllarda çok daha büyük ilgi göreceğiz. Her yıl basında çıktıkça bir önceki yıl festivale olan ilgi de artıyor. Bu yıl ki tanıtımda gelecek yıla etki edecektir” diye konuştu.

Basın Mensupları Atatepe’de

Festivali takip etmek için ilimize gelen yerel, bölgesel ve ulusal basının temsilcileri Artvin Merkez’deki programları çerçevesinde Atatepe’ye çıktılar. Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük Atatürk Anıtı’nın bulunduğu Atatepe’ye çıkan basın mensupları, Atatürk Anıtı’nın büyüklüğü ve devasalığına hayran kaldılar. Basın mensupları çektikleri fotoğraf ve görüntüler ile Atatürk anıtını tüm ülke geneline tanıtılmasına katkı sağladılar. Basın mensupları ayrıca kendileri de Atatürk Anıtı ile birlikte hatıra fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Coşkun Aral’da katılımcılar arasında

Artvin Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali’ne ünlü gazeteci Coşkun Aral’ın dışında 10 ulusal tv kanalı, 30’a yakın ulusal gazete, 10 civarında ajans ve fotoğraf dergisi, ulusal ve bölgesel radyo temsilcileri ile çok sayıda basın mensubu festivali takip ettiler. Basın mensuplarının birçoğu ömürlerinde ilk kez boğa güreşlerini izleme şansı bulurlarken, güreşler basın mensuplarını da heyecanlandırdılar.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 14.06.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » “ Marka Şehirler ” Artvin’de...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Hızla Büy...
 » Artvin 38. Başkanlar Konseyi Sonuç...
 » Başkan Kocatepe Basın Mensuplarıyla...
 » Kafkasör’de Muhteşem Tanıtım Atağı...
 » Cemiyet Başkanları Mersin’de Birara...
 » Artvin’in Büyüyen Değeri Güvenler...
 » Artvin Gazeteciler Cemiyetinden Ziy...
 » Akparti Artvin İl Danışma Toplantıs...
 » Artvin’de Yine Maden Gerginliği...
 » Emin Özgün’den Çarpıcı Açıklamalar...
 » Ulusal Basın Artvin’de...
 » Şavşat Tbmm'de...
 » Artvin’i Sarsan Torpil İddiaları Re...
 » Artvin Eski Valisi Cengiz Aydoğdu M...
 » Artvin Valisi Aydoğdu İle Giderayak...
 » Artvin Valisi Basınla Son Kez Kahva...
 » Hopa’da İlk Mitingi Hdp Yaptı...
 » 35. Kafkasör Kültür Ve Sanat Festiv...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » Artvin’de Diktatör İsimli Oyuna İzi...