Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Döne Mesaj Yayınladı

13/06/2015 09:15

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Döne 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının Sona Ermesi Nedeniyle Bir Mesajı Yayınladı.


Hopa İlce Milli Egitim Muduru Cafer Done Yilsonu Mesaji Yayi

Haber: Hayati AkbaşHopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Döne 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi nedeniyle, Velilere, Öğrencilere ve Öğretmenlere yönelik bir mesaj yayınladı.

Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Döne mesajında şu ifadelere yer verdi:

Çok kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler, değerli Veliler, Bugünden itibaren yaklaşık 8 aylık maratonun sonunda bir öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz.

Bugün alınan karneler, öğrencilerin bir eğitim öğretim yılı boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirilmesi olacaktır.

Sevgili Öğrenciler;

Bugün alacağınız karneler sizlere kendinizi daha iyi değerlendirme fırsatı verecektir. Nerede hata yaptığınızı, eksiklerinizi, başarılı ve güçlü yönlerinizi görme fırsatı bulacak buna göre daha iyi gelecek planları yapma imkânına kavuşacaksınız. İnsan hatalarından ders çıkardığı, güçlü ve olumlu özelliklerini geliştirdiği ölçüde başarılı olabilir

Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma zorunluluğu vardır. Başarılı olmanın en önemli şartı ise kendine güvendir. Ancak hepsi bir arada olursa başarı kaçınılmazdır.

Bu kapsamda karne, öğrenim görülen derslere ilişkin sadece akademik anlamda alınmış notlar bütünü olarak değerlendirilmemelidir.

Karne notları sorumluluk sahibi olma, çaba gösterme, saygılı ve kabul edilen davranışlar sergileme, güvenilirlik ve dürüstlük, sosyal, sportif faaliyetlere ve derslere katılma, iletişim becerileriyle beraber proje, performans bileşenleriyle bir bütün olarak görülmelidir. Bütün bunları bir kenara bırakıp sadece karnedeki derslere ilişkin sayısal verileri, yani notları göz önüne almak doğru bir değerlendirme değildir. Bizler sizleri, başarılı olmanızın yanında, özellikle dürüst, güvenilir, vatanına, milletine hizmet edecek insanlar olarak görmeyi arzulamaktayız.

Sevgili Öğrenciler;

Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğiniz dönemlerdir. Ancak unutulmamalıdır ki, dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Tatil sizi hem dinlendirecek ve eğlendirecek, hem de zayıf olduğunuz konularda kendinizi yetiştirme fırsatını elde etmiş olacaksınız. Sadece dinlenmeye eğlenmeye ve çalışmaya değil, arkadaşlarınıza, ailenize, çevrenize, sosyal ilişkilerinize, okumaya da mutlaka zaman ayırmalısınız.

Sayın Veliler;

Karne, öğrencilerin okuldaki durumlarını gösteren bir belgeden başka bir şey değildir. Bu bilinçle çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, özgüvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınmalıyız.

Çocuklarımızın başarısızlığını problem yapmayacağımız gibi, başarılarını da abartmamalıyız. Varsa problemlerimizi bir aile sıcaklığı içerisinde çözmek, çocuklarımızın başarısını hep beraber paylaşmak en büyük arzumuz olmalıdır.

Öğrencilerimizin yıl boyunca sergilediği performans akranları veya kardeşleriyle karşılaştırılıp kıyaslanmamalıdır. Yetenek, ilgi ve beceri olarak bakıldığında her çocuğun kendine özgü özellikleri olduğu unutulmamalıdır.

Birçok problemin çözümü için olaydan sonra tepki vermek yerine, önleyici yöntemler denemek gerekir.

Sizlerin eğitim öğretim sürecine aktif katılımınız, öğrencilerimizi hem sosyal hayatta hem de okul hayatında daha başarılı kılacaktır. Çocuğunuzu tanımaya, onun yeterli ve yetersiz yönlerini objektif olarak değerlendirmeye çalışın.

Değerli Öğretmenler,

Her zaman daha iyiyi, daha yeniyi ve daha fazlasını öğretmek amacıyla canla başla mücadeleyi kendinize ilke edinerek kutsal bir görev ifa ediyorsunuz. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Fedakârca yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyorum.

13 Haziranda yapılacak olan bursluluk sınavına girecek öğrencilerimiz ve 13-14 ve 20-21 Haziranda LYS sınavına girecek bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Bu vesile ile Tüm Öğrencilerimizin sağlıklı, neşeli tatil geçirmelerini diliyorum. Tüm Öğretmen arkadaşlarıma, bir yıl boyunca yararlı ve fedakâr çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor; Sağlık, başarı ve mutluluklar dolu günler temenni ediyorum”.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 13.06.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Milli Eğitim Müdürü Yanmaz Y...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü'nden...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Kahve...
 » Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Y...
 » Artvin’de Öğrenciler Bugün Karneler...
 » Yarıyıl Tatili Başladı...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Dönem...
 » Artvin’de 29 Bin 301 Öğrenci Karnel...
 » Hopa’da 6 Ay Sürecek Bir Proje Başl...
 » Artvin’de 2.056 Öğrenci Teog Sınavı...
 » Artvin’de Siyaset Arenası Isınmaya...
 » Artvin Valisi Doğanay’ın Yarıyıl Ta...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » Eti Bakır Aş'den Cerattepe Açıklama...
 » Artvin Ve İlçelerinde 19 Mayıs Coşk...
 » Artvin’de Sarıkamış Şehitlerini Anm...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Arhavi'nin Bugünü Ve Geleceğini Kon...
 » Açü Dokuzuncu Mezunlarını Verdi...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Artvin’de 26 Bin Öğrenci Karne Heye...
 » Harezmî Eğitim Modeli Artvin’de Uyg...
 » Hopa Atatürk Ortaokulu Yeni Binasın...
 » Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Ünive...
 » Hopa Yeni Bir Eğitim Kurumuna Kavuş...