Kafkasör Festivali Konserleri Başladı

12/06/2015 11:37

Cengiz Kurtoğlu Sevenlerini Ve Artvinlileri Coşturdu.


Haber: Hayati AkbaşBeş gün sürecek olan Kafkasör festivalinin ikinci gününde Artvin Belediyesi organizasyonunda bir birinden önemli sanatçı ve gruplar Artvin halkını coşturdu. Artvin Valiliği önünde gerçekleşen konsere Artvin Belediye Başkan Vekili Ekrem Altun, Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Aydemir Akköy, Zafer İnce çok sayıda vatandaş katıldı. Sanatçıları dinlemek üzere konsere gelen coşkulu kalabalık zaman zaman yağan yağmura aldırış etmeden doyasıya eğlendiler.

İlk Sahne Halkoyunları Ekiplerinin

Artvin Belediye personelinin tam kadro görev yaptığı konserde sahnenin hazırlanmasından sonra Ankara halkoyunları ekibi ve Artvin Belediyesi Halk Oyunları ekibi gösterilerini yaptı. Devamında ise Artvin Türk Musiki korosu bir birinden önemli eserlerini Artvin halkına seslendirdi.

Hemşerimiz Barbaros Çelikoğlu Sevenleriyle Buluştu

Gecede Artvinli hemşerimiz Mavi Düşlerin şairi olarak bilinen Barbaros Çelikoğlu’da sevenleriyle buluştu. Son zamanlarda isminden oldukça sık söz ettiren Yusufeli Demirkent köyü doğumlu ünlü şair Barbaros Çelikoğlu, seslendirdiği şiirleriyle alanda bulunan hemşerilerinden bol bol alkış aldı.

TRT Sanatçısı Nilgün Kızılcı Geceye Renk Kattı

Hemşerimiz Mavi Düşlerin Şairi Barbaros Çelikoğlu ile sahne alan TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Nilgün Kızılcı güzel sesiyle bir birinden önemli eserlerini şair Çelikoğlu’nun büyüleyici ses ve yorumuyla okuduğu şiirlere eşlik ederek Artvin halkına şiir tadında bir akşam yaşattılar.

Gecede Cengiz Kurtoğlu’yla Muhteşem Nostalji

Son olarak ise ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu sahne aldı. Ünlü şarkıcıyı dinlemek üzere binlerce kişi konser alanına akın etti. Artvin Belediye Başkanlığı organizasyonunda Artvin halkıyla buluşan Arhavili hemşerimiz Cengiz Kurtoğlu eski ve yeni şarkılarını bu kez Artvinli sevenleri için söyledi. Kurtoğlu bir ara Oğuzhan Taşkıran isimli Artvinli hayranını sahneye alarak birlikte şarkı söylediler. Artvinli şarkıcı Cengiz Kurtoğlu konserinin sonunda yaptığı konuşmada; Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin kendisini arayarak “Cengiz abi seni Kafkasör Festivalimiz de görmek istiyoruz hangi gün için gelebilirsin” dediğin de hem duygulandığını hem de hüzünlendiğini belirterek şunları söyledi. Kurtoğlu, ” ben 1983 yılına kadar Artvin’in Arhavi ilçesinde yaşadım. Yıllarca çay fabrikasında imalatta işçi olarak çalıştım. Has bel kader profesyonel değerimizle çok uzun yıllar önce bir kez daha geldim Artvin’e. Aslında Artvin’e döner yemeğe dostlarımı ziyaret etmeye devamlı geliyorum. Fakat bu kalbi bütünlüğü birleşmemizde yıllar sonra sevgili Mehmet Kocatepe ve Artvinli gönüldaşlarım beni buraya davet ettiği için sonsuz teşekkürler ediyorum dedi.

Hep Bugünü Bekledim

Kurtoğlu konuşmasının devamın da ise, “ bana hep sorarlardı neden Artvin’e gelmiyorsun. Davet edilmiyorum ki kardeşim nasıl geleyim diye. Ben öteki türlü konuşmuyorum olanı söylüyorum. Malatya’dan kayısı çıkar, Amasya’dan elma ama Artvin’den de adam oğlu adam çıkar. Ülkemizin her bir köşesi başımızın üstüne boynumuz hep kıldan incedir. Sizin burada bir komşunuz bir misafiriniz geldiği zaman nasıl hürmet edersiniz biliyor musunuz? Ben bunu analarımızdan biliyorum, ablalarımızdan amcalarımızdan biliyorum. Birde evin reisi olan kadınlarımızdan biliyorum. Artvinli olmak bir başkadır diyor hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Gecenin geç saatleri kadar süren konser Cengiz Kurtoğlu’nun sahneden ayrılmasıyla son buldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 12.06.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Birgün Gazetesinin Acı Günü...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » “Ankara'da Yusufeli’ni Bir Tadım Ya...
 » Kafkasör Festivali Doludizgin Devam...
 » Akparti Aday Tanıtım Toplantısı Göv...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Artvin’de “7 Bölge 7 İklim Şiir Şöl...
 » O Tam Bir Artvin Aşığı...
 » Bombacı Hasan Olarak Lakabı Çıkan...
 » 7 İklim 7 Bölge Şiir Şöleni...
 » Artvin’e Acı Düştü...
 » Kazım Koyuncu İçin Ankara Ayakta İd...
 » Artvin Akparti 5. Olağan Kongresi Y...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Ankara'da Artvin'lilerin Şöleni Var...
 » Artvin Belediye Başkanı Kocatepe Ma...
 » Akparti Yusufeli Mitinginde Gövde G...
 » Kadir Topbaş, Artvin Valisi Kemal C...
 » Altunal’ın Artvin’de Ayak Basmadığı...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » İstanbul Devlet Tiyatrosu Artvin’de...