Hdp Mitingine Yapılan Saldırı Hopa’da Protesto Edildi

06/06/2015 13:09

Diyarbakır’da Hdp Mitingine Yapılan Saldırı Hopa’da Protesto Edildi.


Haber: Hayati Akbaş7 Haziran seçimleri öncesi son günde Hopa’da hareketlilik devam ediyor. CHP-MHP ve HDP’nin aynı gün yapacağı mitinler öncesi HDP Diyarbakır’da yapılan saldırıyı protesto etmek için Miting yapmayacağını açıkladı.

Artvin HDP İl Başkanı Yılmaz Topaloğlu sadece Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yapacaklarını ifade etmesi ardından Belediye parkından Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyen grup burada çeşitli sloganlar atarak saldırıyı protesto ettiler.

Artvin HDP İl Başkanı Yılmaz Topaloğlu burada yaptığı basın açıklamasında saldırıyı kınayarak şunları söyledi: “Siyasi partilerin, derneklerin değerli temsilcileri, Basın mensupları ve sevgili Hopalılar, Hepiniz hoş geldiniz.

Seçimlere birgün kala dün partimizin Diyarbakır mitingine iki bombalı saldırı gerçekleştirildi. Dört arkadaşımız öldü ve onlarca yaralı hastanelerde. Bu alçakça saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ölenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Seçim süreci boyunca partimize yönelik 200’ün üzerinde saldırı oldu.

Genel merkezimiz kurşunlandı. Adana ve Mersin’de parti binalarımız eşzamanlı olarak bombalandı. Seçim ofislerimiz kundaklandı. Samsun ve Erzurum’da mitinglerimize yönelik saldırılar emniyet güçlerinin gözlerinin önünde gerçekleşti.

Kardeşlerim, yapmak istedikleri çok açık. Seçimlerde kaos ortamı yaratmak, HDP’yi kitlelerden kopartmak, HDP’yi seçmenlerden kopartmak, HDP’yi baraj altında bırakmak.

Egemenler başta cumhurbaşkanı olmak üzere AKP iktidarı HDP’yi hedef gösterdikçe partimize saldırılar arttı.

Biz, her saldırıdan sonra aynı şeyi tekrarladık. Bu saldırıların siyasi sorumluluğu iktidara ve cumhurbaşkanına aittir. Ve yine tekrarlıyoruz. Ey Recep Tayyip Erdoğan seni başkan yaptırmayacağız, kurduğun harami düzeni yıkacağız.

Kardeşlerim, Bugün daha çok demokrasi ve barış diyoruz. Çünkü partimize yönelik bütün bu saldırılar tüm demokrasi v emek güçlerine yönelik saldırılardır. HDP halklaşıyor, HDP güçleniyor. Toplumun her kesiminden destek görüyor. Yok sayılan, ötekileştirilen, kimliklerini arayan, inançlarını yaşamak isteyen, ezilen, sömürülen her kesim AKP’ye karşı HDP’nin etrafında kenetleniyor. Bu büyüme, bu dayanışma AKP’nin bütün planlarını bozuyor, Tayyip Erdoğan’ın sultanlık hayallerini kâbusa çeviriyor. Ve Ergenekoncularla, derin devletle, IŞID ile işbirliği içinde saldırıyorlar.

Kardeşlerim, Buradan açıkça ve rahatlıkla söylüyoruz, bütün bu çabalarınızı boşa çıkaracağız. Kardeşçe, özgürce barış içinde yaşamak için verdiğimiz bu mücadeleyi engelleyemeyecekler. Bize koydukları bütün barajları yıkacağız.

Biz bu bilinçle yarın sandıklarda olacağız. Bir tek oyun kıymetini bilerek, hiçbir oyun çalınmasına izin vermeden seçim yapacağız. 7 Haziran’da barajları yıkıp zaferle çıkacağız. Son ana kadar sahada ve alanda olacağız.

Kampanya boyunca ev ev, sokak sokak, ilçe ilçe dolaşırken yanı başımızda olan tüm yoldaşlarımıza, dostlarımıza ve katılım gösterdiği için tüm halkımıza teşekkür ediyoruz”.

Yapılan basın açıklaması sonrası grup dağıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 06.06.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’da İlk Mitingi Hdp Yaptı...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Artvin Hdp Hopa’da Partilerine Yapı...
 » Artvin Hdp Milletvekili Adayları He...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Demirci, " Hdp Türkiye’nin Sigortas...
 » Hdp Şavşatlılarla Buluştu...
 » Artvin Hdp Milletvekili Adaylarını...
 » Hopa’da Demokrasi Güçleri Meydana İ...
 » Suruç’ta İntihar Saldırısı Tüm Yurt...
 » Hasan Fehmi Güneş’ten Artvin’den Ça...
 » Artvin’deki Panelde Demokrasi Anlat...
 » Hdp Milletvekili Adayı Neden Hdp’de...
 » Rize’nin Pazar İlçesinde De Hopa Da...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na S...
 » Hdp Artvin İl Eşbaşkanı Yılmaz Topa...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Hopa'da 1 Mayıs Çoşkusu Yaşandı...
 » Dp Artvin Milletvekili Adayı Ertan...
 » Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçe...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...