Karadeniz Ortaokulu'nda Tübitak Bılım Fuarı

21/05/2015 11:20


Haber: Hayati AkbaşHOPA-Hopa’da Karadeniz Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan projeler, TÜBİTAK Bilim Fuarı´nda sergilendi. Okulun bahçesinde açılışı yapılan TÜBİTAK Bilim Fuarı´na İlçe Emniyet Müdürü Hakan Ülkü, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Aytekin Gürbulak, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sezai Aydın, kamu kurum ve kuruluşları idarecileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldılar.

Fuarda sunulan projeler katılımcıların oldukça ilgisini çekti. Öğrenciler tarafından hazırlanan sergide protokol üyeleri ve misafirler stantları gezerek öğrencilerden projeleriyle ilgili bilgiler aldılar. 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları; Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı açılmış olup, her il için belirli sayıda kontenjan ayrılan TÜBİTAK Bilim Fuarları; 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı için 2000 okulda TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlenmesi planlanmış ve 1 Mart - 12 Haziran 2015 tarihleri arasında seçilen okullar tarafından sergilenmeye devam ediyor.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 21.05.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Sugören Köyü Ortaokulunda Bilim Şen...
 » Arhavi’de Tübitak Bilim Fuarı Düzen...
 » Hopa Anadolu İhl Bilim Fuarı Açıldı...
 » Artvin’de Bilim Fuarı Açıldı...
 » Hopa’da Bilim Fuarları Açılışları D...
 » Hopa’da Tübitak 4006 Bilim Fuarları...
 » Artvin’den 9 Okul Bilim Fuarına Kab...
 » Hopa’dan 7 Okulun Projesi Kabul Edi...
 » Hopa’da Tübitak Bilim Fuarı Açılışl...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Hopa’da Açılan Kitap Fuarı İlgi Gör...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkarma Yapı...
 » Artvin’de Elde Edilen Başarı Sevind...
 » Artvin’in Teog Ve Lys Şampiyonları...
 » Açü Rektör Adayı Türker, Agc’ni Ziy...
 » Artvin Mem’de Süreç Değerlendirme T...
 » Artvinli Öğrenciler Gurur Kaynağı O...
 » Hopa Başoba Ortaokulu Tübitak Bilim...
 » Artvin Milli Eğitimden Öğretmenlere...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Arhavili Öğrencilerden Sarp Gümrüğü...