Artvin’de 19 Mayıs Mesajları Yayınlandı

19/05/2015 09:39

Artvin’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajları Yayınlandı.


Haber: Hayati AkbaşVALİ KEMAL CİRİT'İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

“19 Mayıs, vatanımızı işgal eden düşmanlara karşı, Atatürk’ün önderliğinde başlatılan milli mücadelenin başlangıç tarihidir. Kurtuluş mücadelemizin sembol günü olan bu günün, Türkiye Cumhuriyetinin teminatı değerli gençlerimize armağan edilmesi ve Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması son derece anlamlıdır.

Gençlerimize, bağımsız Türkiye’nin geleceği emanet edilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, kaynağı milletimizin iradesi olan ve 19 Mayıs 1919 günü Samsun’da başlayan var olma mücadelemizin her zaman hatırlanması, anlaşılması ve yaşatılması için, Atamızın bu bayramı hediye ettiği Gençlerimize, büyük görevler düşmektedir. İnanıyorum ki gençlerimiz, Atalarından aldıkları emaneti en iyi şekilde kendilerinden sonra gelecek nesillere aktaracaklardır. Ülkemizin yükselmesinde, muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefinde kilit rol oynayacak olan gençlerimizin, kendilerini en iyi şekilde yetiştirmesi, çağın ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli bir eğitim almaları bu anlamda çok önemlidir. Sevgili gençlerimizin tüm bu sorumlulukların üstesinden hakkıyla gelebilmeleri için devlet olarak onların kendilerini en iyi şekilde yetiştirebileceği ortamlar hazırlamak ise bizlerin görevidir.

Bu duygularla, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın milletçe haklı gurur ve mutluluğunu yaşarken, vatan ve millet uğruna büyük fedakârlıklar göstererek bizlere bağımsız bir ülke bırakan başta Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, bütün şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize şükranlarımı sunar, gençlerimize ülkemizin kalkınması ve ilerlemesi için yapmış oldukları çalışmalarda başarılar dilerim”.

Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün Ülkemiz gençlerine armağanı olan 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nı coşkuyla ve gururla kutluyoruz.

Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Büyük Önder ‘Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir’ diyerek 19 Mayıs 1919` da Samsun’a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı olmuştur.

Bu tarih ile birlikte Türk Milleti, kendi makus talihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır.

Temelleri yine o günlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan “milli egemenlik” ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanarak, çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir.

Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız millet iradesidir. Bunun yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği gençlere büyük görevler düşmektedir.

Sevgili gençler, Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur.

Sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelinemeyecek bir sorunun bulunmadığını unutmamamız gerekir. Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek hiç bir kimsenin, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun, huzur ve güvenliğimizi bozmasına fırsat vermemeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın bayramını kutluyor, Başta Atatürk ve dava arkadaşları olmak üzere, şehit ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz”.

Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder’de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı yayınladı.

Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Ülkenin yeniden doğuşu, milletin var olma mücadelesine atılan zafer adımının ilk günü olan 19 Mayıs 1919 günü Atatürk ve silah arkadaşlarının eşsiz mücadelesi sonucu, vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılarak ülkenin geleceği olan gençlerimize armağan edilmiştir. Aziz milletimizin ve yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum”.

Kocatepe; ”19 Mayıs 1919 Ülkenin Şaha Kalkışının Başlangıcıdır”

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Milletimizin tarih sayfası önünde yeniden şaha kalkışının başlangıcı 19 Mayıs 1919 olduğunu hatırlatarak tüm gençlerin bayramını kutladı.

19 Mayıs’ın milletimizin bağımsızlığını kazanmasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda atılan en önemli adım olduğuna dikkat çeken Başkan Kocatepe’nin mesajı şöyle:

“Milletimizin tarih sayfası önünde yeniden şaha kalkışının başlangıcı 19 Mayıs 1919’dur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Samsun’da yakılan meşalenin tüm Anadolu’yu aydınlatmasıyla destansı bir bağımsızlık mücadelesi başlamıştır. Ülkenin içinde bulunduğu duruma umutsuz bakmayarak, "Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına" inanan Büyük Önder Atatürk, Samsun'dan başlayarak bütün ülkeye ve insanlarımıza yansıyan ve yayılan bu büyük mücadelenin önderi olmuştur. Tüm olumsuzluklara rağmen Büyük Önder Atatürk ve kahraman silah arkadaşları tarafından verilen mücadele sonucunda büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti gençlerimize emanettir. İstikbalin gençlerde olduğu ve geleceği onların inşa edeceğine olan güvenin bir işareti olan bu gün vesileyle başta Milli Mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, devletimizin bağımsızlığı, milletimizin hürriyeti için kanıyla, canıyla, emeğiyle hizmet eden bütün büyüklerimizi saygı ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Ecdadımızın ruhları şad olsun” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu'nun "19 Mayıs" Mesajı

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919'u, Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor bayramı olarak, 96. kez kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Mukaddes vatan toprağının kurtuluşu yolunda gerçekleştirilen mücadelenin kıvılcımının çakıldığı bu anlamlı günün yıl dönümünde, Türk milletinin, Arhavi'li hemşerilerimizin ve gençlerimizin bayramını kutluyor, gazilerimizi, şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum. ”

19 MAYIS BÜYÜK BİR KAHRAMANLIK ÖYKÜSÜNÜN İLK ADIMIDIR.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul ÖZEL 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Özel mesajında 19 Mayıs 1919’un bağımsızlık yolunda atılan büyük ve en anlamlı adım olduğunu vurgulayarak, bu büyük mücadelenin bilincinde nesiller yetiştirmenin önemini vurguladı.

Başkan Özel mesajında şu görüşlere yer verdi: “19 Mayıs 1919 bağımsızlık mücadelemizin başladığı, Türk milleti için çok derin anlamlar taşıyan tarihi bir gündür. Bu aynı zamanda büyük bir kahramanlık öyküsünün ilk adımıdır.

Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları, bu ilk adımı Sakarya’da, Dumlupınar’da, Afyon’da işgal altındaki bütün vilayetlerde; eşsiz kahramanlıklarla taçlandırmış, milletimizin onur ve namus savaşını zaferlerle sonuçlandırmışlardır. Bunun içindir ki genç nesiller yüksek irade ve fedakârlıklarla kazanılan bu zaferlerin bilinciyle yetiştirilmelidirler.

Ulu Önder Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ni gençlere emanet etmiştir. Gençlerimizin bu emanete sonuna kadar sahip çıkarak ülkemizi en medeni, en gelişmiş, en müreffeh ülkeler arasında daimi kılacağından asla şüphemiz yoktur.

Biz de iş dünyasının temsilcileri olarak, bu düşünceden yola çıkarak bölgemizin ve ülkemizin ekonomik gücünü büyütmeyi hedeflerken, en çok gençlerimizin içindeki sarsılmaz iradeye ve onların gücüne güvenmekteyiz. Biliyoruz ki yarınlarımız gençlerin ellerinde şekillenecek.

Bu anlamlı günün yıldönümünde, başta Büyük Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle yad ediyor; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın kutlu olmasını diliyorum”.

Artvin Gazeteciler Cemiyeti “19 Mayıs Bağımsızlığın Ve Aydınlık Geleceğin Adıdır”

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’na ilişkin olarak kutlama mesajı yayınladı.

AGC adına yayınlanan 19 Mayıs’ın anlam ve önemine vurgu yapılırken, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları bir kere daha şükranla anıldı.

AGC tarafından yapılan açıklamada; “19 Mayıs 1919 işgalci emperyalist güçlerin Anadolu’yu ele geçirme hayallerine karşı, Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Anadolu Halkı ile buluştukları gündür. 19 Mayıs, Türk Ulusu'nu aydınlığa kavuşturan, Cumhuriyet'le buluşturan bir dönüm noktasıdır.

19 Mayıs, Türk Ulusu'nun bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, ulusal değerlerin yeşerdiği, kurtuluş ateşinin yakıldığı gündür. 19 Mayıs, bağımsızlığa, aydınlığa ve geleceğe olan inancın adıdır.

Atatürk Samsun'a çıkarken, ulusal birliği sağlayarak ülkesinin kurtuluşunu ve ardından yeni, çağdaş bir devletin kurulmasını amaçlamış, bu amacını bağımsızlığa yürekten inanan ulusumuzla gerçekleştirmeyi tasarlamıştır.

Türk Ulusu, kahraman Ordusuyla birlikte, bağımsızlık savaşımında hiçbir güçle işbirliği yapmamış, hiç kimseye ödün vermemiş ya da ayrıcalık tanımamış, onuru ve kendi gücüyle savaşımını başarıya ulaştırmıştır. Türk Ulusu'nu farklı kılan ve O'nu tüm dünyaya örnek gösteren bağımsızlık inancı ve yurt sevgisidir.

Atatürk, toplumun barış, huzur ve güvenlik içinde yaşaması, gelişmesi, çağdaşlaşması ve demokratikleşmesi için gerekli ortamı oluştururken, toplumu ümmet anlayışından kurtararak, ulus olma bilincine kavuşturan yeniliklere öncelik vermiş ve bunun için Cumhuriyet'in temeline ulusal egemenlik ve lâiklik ilkelerini yerleştirmiştir.

Türkiye, Cumhuriyet rejiminin kurulmasıyla demokrasi, çağdaşlaşma ve aydınlanma yolunu seçmiş, bu amaç doğrultusunda büyük atılımlar gerçekleştirmiştir.

Mevcut Osmanlı iktidarının işgalcilerle uzlaştığı, pes ettiği bir ortamda Mustafa Kemal öndeliğindeki yurtseverlerin, “Ya İstiklal, Ya Ölüm” diyerek, tam bağımsız bir ülke kurmak için İstanbul’dan başlayan, Samsun’da devam eden ve İzmir’in kurtuluşu ile sona eren özgürlük ve demokrasi yolculuğunun başladığı gün olması nedeniyle, bizim için çok önemlidir. Bu yolculuk, Anadolu halkı için bir dönüm noktası ve kurtuluşun başlangıcıdır.

Babıâli basını işgalcilerin yanında yer alırken, Anadolu basını Mustafa Kemal ile birlikte hareket etmiştir. Biz Anadolu Basını olarak, 19 Mayıs’ı asla unutmayacağız ve unutturmayacağız” ifadelerine vurgu yapıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 19.05.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Ku...
 » Artvin'de 19 Mayıs Kutlama Mesajlar...
 » 19 Mayıs Gençlerimiz Ve Tüm Ulusumu...
 » Artvin'e Bu Coşku Yeter...
 » Hopa’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Ge...
 » Artvin Ve İlçelerinde 19 Mayıs Coşk...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Arhavi Add 19 Mayıs Kutlama Mesajı...
 » Artvin Tso Başkanı Özel’den 10 Kası...
 » Artvin’de 30 Ağustos Zafer Bayramı...
 » Ulu Önder Atatürk Artvin’de Anıldı...
 » Bayraktutan Chp'nin 93. Kuruluş Yıl...
 » 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Artvin- Ankara Ve İstanbul’dan 23 N...
 » Artvin’de 23 Nisan Kutlama Mesajlar...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtulu...
 » 23 Nisan Ulusal Eğemenlik Ve Çocuk...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...