Mhp Hopa Ve Arhavi’de Seçim Bürolarını Açtı

17/05/2015 10:38

Mhp Hopa Ve Arhavi’de Seçim Büroları Açılışlarında Gövde Gösterisi Yaptı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin’de Genel seçimler öncesi MHP çalışmalarını hızlandırdı. MHP Milletvekili adayları Muhammet Altunal ve Rafet Abay ilçe ilçe gezerken bu defa yolları Hopa ve Arhavi’de MHP seçim bürosu açılışları adeta miting havasına döndü.

Hopa ve Arhavi Seçim Büroları açılışlarında konuşan MHP Artvin 1. sıra Milletvekili adayı Muhammed Altunal, Artvin’in bu yıl tarih yazacağını iddia etti. Artvin halkının sandıkta vereceği cevapla bütün anketlerin boşa çıkacağını savunan Altunal; ”Bugün Şirin ilçelerim Hopa’da ve ardından Arhavi’de seçim bürolarımızı açıyoruz. Açılışlarımızı görkemli hale getiren Hopa ve Arhavi halkına en derin saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum” dedi.

“Ben Siyasetin Değil, Artvin’in Milletvekili Olacağım”

Altunal Hopa’daki konuşmasında; “Biz, siyasetin değil, Artvin’in milletvekili olacağız. İktidar milletvekili, Artvin’de kurulacak ölüm çukurları, siyanür havuzları için Artvin’in yanında yer alamadı. Partinin dediğini yaptı. Biz böyle bir milletvekili asla olmayacağız. Artvin milletvekili Artvin’in, Artvinlilerin yanında olur. Bizim her şeyimiz buradadır. Köylerimizde koyunlarımız, hayvanlarımız var. Akrabalarımız, dostlarımız, arkadaşlarımız var. Biz hep birlikte, dertlerimiz, yokluğumuzu, varlığımızı paylaşarak yaşayan insanlarız. Biz kazansak da kazanmasak da hep burada olacağız. Ama Sayın Kışla, Seçim süreci için gelmiş, seçilemediğinde anında geriye dönecek. Bir daha Artvin’e gelmeyecek. Artvin halkı 7 Haziran’da kendisini geriye gönderecektir” dedi.

“Artvin Yürüyüşünü Kar Taneleri Misali Başlattık, Her Geçen Gün Büyüdü Çığ Oldu”

MHP Artvin Milletvekili 1. Sıra adayı Altunal, konuşmasının devamında; “Biz değerli Artvin halkıyla Büyük bir yürüyüş başlattık. Her geçen gün kar tanesi misali büyüdük, çığa dündük. Bu yürüyüşün adı “Artvin Yürüyüşüdür. Artvin’de yaşayan, Nüfus kâğıdında Artvin yazan herkesin yürekten katıldığı bir yürüyüştür bu. Allah nasip ederse Artvin’e hizmet etmek için gece gündüz çalışacağım. Çünkü Artvin’e hizmet etmek benim andımdır, yeminimdir.

“Artvin’de Köyler Boş, İnsanlarımız Mutsuz”

Bir aydır adım adım Artvin’i dolaşıyoruz. İnsanların dertlerini dinliyoruz. İktidar ülkeyi çok iyi yönettiğini iddia ediyor. Gelsinler, köyleri, mahalleleri, engellileri görsünler. Anne babalar mutsuz, Çünkü çocukları işsiz. Köyler boş, hayvancılık para etmiyor, tarımı bitirmişler. İşsizlik had safhada, fabrikalar yok edilmiş, üretim sıfırlanmış. İnsanlarımız sefer taslarına, kömüre, makarnaya muhtaç edilmiş. Türk halkı artık gerçeği görüyor. Saraya, oğluna, kızına, akrabalarına, yandaşlarına para gani, halka gelince yok!. Artık Türk halkı AKP’ye madem öyle siz de oy yok diyor” şeklinde konuştu.

Artvin’in kendi öz değerleriyle, KOBİ tarzında kurulacak işletmelerle, turizm, tarım ve hayvancılıkla kimseye muhtaç olmadan yaşayabileceğine değinen Altunal, “Öncelikle “Artvin’i” üreteceğimiz tüm ürünlerde ortak marka yapacağız. Bunun için büyük arazilere devasa fabrikalara ihtiyaç yok. Küçük paralarla yapacağımız yatırımlarla büyük kazançlar elde edeceğiz.

“Artvin Markası Türkiye’de Her Yerde Olacak”

Örneğin. “Artvin su. ” “ Artvin çay” , “Artvin fındık. ” Artvin peynir” Artvin süt vs. Bunun için çok yüksek maliyete gerek yok. Daha önce söylemiştim. Barajlar çok yüksek maliyetle komik denecek kadar az sayıda istihdam sağlamıştır. Üstelik bu projelere binlerce hektar arazilerimizi, köylerimizi yok etmiştir.

Artvin bir orman kenti. Ama mobilya sanayi olsun, orman ürünleri sanayisi olsun, başka illerde, Tıpkı çay paketleme fabrikalarının başka illerde olması gibi. Bu ormanlardan yeterince faydalanıyor muyuz? Hayır. Özel teşebbüslerin, girişimcilerin Artvin organik tarım ve hayvancılıkla ilgili çalışmalarını, projelerini destekleyeceğiz.

“Artvin’in Doğasını Bozdurmayacağız”

Artvin’in doğasını katlettirmeyeceğiz. Suyunu, havasını bozdurmayacağız. Bundan sonra yapılacak HES’lere karşı çıkacağız. Çünkü burada enerjiden çok su kullanım hakkı ile maalesef sularımız elden gidiyor. Biz hayvancılık yapacağız, tarım yapacağız. Sular bize lazım. Tarihe bakın, bütün yerleşim yerleri, köyler, kasabalar, şehirler hepsi ama hepsi suların yanında kurulmuştur. Onun için Ab-ı Hayat diyorlar. Yani, ölümsüz, ebedi hayat. . . Su yoksa hayat da yok O zaman bütün yukarıda konuştuklarımızı unutun. Bizim başka gidecek yerimiz yok. Onun için Artvin Milletvekili olduğumda ben siyasetin değil, Artvin halkının milletvekili olacağım“ dedi.

Hopa MHP Seçim bürosu açılışında Milletvekili adayları Muhammet Altunal ve Rafet Abay, İlçe Başkanı Celal Çelik ve Neslihan Albay ile yaparken Arhavi Seçim Bürosu açılışını da İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, eski İlçe Başkanı Bayram Ali Durmuş ile birlikte yaptılar.

ALTUNAL VE ABAY KEMALPAŞA’DA

MHP Artvin Milletvekili Adayı Muhammet Altunal, diğer aday arkadaşı Rafet Abay’ın memleketi Kemalpaşa’yı ziyaret ettiler. Burada sanatçı Bizim Yaşar’ın vefat eden Babasının cenaze törenine katılarak Yaşar Kabaosmanoğlu ve ailesine taziyede bulundu ve cenaze namazına katıldı.

Altunal daha sonra Rafet Abay ile birlikte esnaf ziyaretlerinde bulunduktan sonra bir TV programına katılmak üzere Rize’ye gitti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 17.05.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Mhp Ardanuç Ve Şavşat Mitinglerinde...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitingle...
 » Muhammet Altunal Elini Sıkmadığı Va...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Artvin’de 23 Milyonluk Otel Ve Avm...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Artvin Chp’de Tarihi Toplantı...
 » “ Hizmet İçin Kolları Sıvadık ”...
 » Dp Artvin İl Başkanı Koç’tan Çarpıc...
 » Artvin’de Turizm Çalıştayı Düzenlen...
 » Muhammed Altunal Bu Defa Kendini An...
 » Artvin’de Çevre Ve Orman Konulu Pan...
 » Artvin’in Büyüyen Değeri Güvenler...
 » Trabzon Artvinliler Erneğinden Kurt...
 » Ekrem İmamoğlu Artvin Basınıyla Bir...
 » Altunal Seçim Meydanlarına Renk Kat...
 » Garanti Bankası Anadolu Sohbetleri...
 » Artvin Ucuz Enerjiden Faydalanmalıd...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...