Arhavi Hem Yılsonu Sergisi Açıldı

17/05/2015 10:26

Arhavi Halk Eğitim Merkezi 2014-2015 Öğretim Yılı “Yıl Sonu Sergisi" Düzenlenen Törenle Açıldı.


Haber: Necmettin NumanoğluArhavi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nce ilçedeki bir otelde düzenlenen açılış törenine Artvin Valisi Kemal Cirit ve eşi Seval Kaya Cirit, Vali Yardımcısı Mehmet Ali Öztürk, Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder, Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Arhavi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Arhavi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan, Milli Eğitim faaliyetleri içerisinde Halk Eğitim Merkezlerinin büyük bir yeri ve önemi olduğunu ifade ederek “Yediden Yetmişe Eğitim” ilkesine göre hareket eden halk eğitim merkezlerinde; iyi insan, iyi vatandaş ve nitelikli insan gücü yetiştirilmesini hedeflediklerini söyledi.

Bu hedefler doğrultusunda örgün eğitim sistemine hiç girmemiş, ya da herhangi bir kademesinden ayrılmış veya halen herhangi bir kademesinde eğitim gören tüm vatandaşlarımıza hiçbir yaş sınırlaması olmaksızın okuma-yazma, mesleki, teknik ve genel kurslar açılarak bilgi ve beceri kazanma imkânı sağlandığını belirten Özcan; "Bu merkezlerde halkımızdan gelecek talepler doğrultusunda el sanatlarından giyime, halk oyunlarından aerobik'e, aile eğitiminden hasta kabul işlemlerine, temel muhasebeden bilişim teknolojilerine, bağlamadan tulum'a, sayıları üç binleri bulan yetenekleri geliştirici, meslek edindirici ve genel her türlü kurs açılıp vatandaşlara hizmet götürülmektedir.

Biz de Arhavi Halk Eğitimi Merkezi olarak 2014-2015 öğretim yılında okullarımızdan ve diğer kurumlarımızdan temin ettiğimiz 37’si lisans, 12s'i ön lisans ve 18'si lise mezunu olan toplam 67 öğretmen, kadrolu 2 idarecimizle 5’i İŞKUR kapsamında, 77'si meslek edindirme, 6’sı okuma-yazma olmak üzere toplam 125 kurs açmış bulunmaktayız. Açtığımız bu kurslarda 1764’ü bayan, 877’si erkek olmak üzere toplam 2641 vatandaşımıza hizmet götürdük. Planlamış olduğumuz yaz kursları ile birlikte dönem sonunda kurs sayımızı 160'a, kursiyer sayımızı ise 3000'in üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. " diye konuştu.

Törende kurslarda üretilen elbiseler minik mankenlerce tanıtılırken, Arhavi Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibi de gösteri sundu. Defile ve halkoyunları gösterisinin ardından kursiyerlere ve kurs eğitmenlerine başarı belgeleri Vali Cirit, eşi Seval Kaya Cirit ve protokol üyeleri tarafından verildi. Vali Cirit, kursu başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan bütün kursiyerleri tebrik etti.

Açılış töreninin ardından Vali Cirit ve beraberindekiler, sergiyi gezerek el emeği göz nuru ürünleri inceledi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 17.05.2015 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Artvin’de Öğrenciler Bugün Karneler...
 » Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Sergisi...
 » Artvin’de 2. Kariyer Günü Etkinliği...
 » Açü Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman...
 » Artvin’de Atabarı Kayak Kulubü Kuru...
 » Öğretim Döneminin Başlamasi Nedeniy...
 » Artvin Valisi Doğanay, Macahel Bölg...
 » Hopa Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Se...
 » Şavşat’ın Sorunları Masaya Yatırıld...
 » Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu...
 » Arhavi Anadolu Lisesi Sosyal Etkinl...
 » Pazar Halk Eğitim Merkezi Yılsonu S...
 » Artvin’de Halk Eğitim Merkezleri Yı...
 » Artvin’de 10 Sportif Proje Gerçekle...
 » İşaret Dili Kursunu Tamamlayanlara...
 » Artvin’de Hedef 20 Bin Sigortalı...
 » Türkiye Değişim Haraketine Artvin'd...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » 2. Artvin Bisiklet Yarışı Sona Erdi...