Artvin Kyk Eski Müdürü Karakaş Üzdü

11/05/2015 11:19

Acı Haber Erzurum’dan Geldi


Haber: Hayati AkbaşARTVİN-Artvin’de yaklaşık 10 yıl boyunca Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü görevini yürüttükten sonra Giresun’un Şebinkarahisar Müdürlüğü’ne atanan Zeki Karakaş, geçirdiği kalp krizi sonrasında vefat etti. Artvin’in sevilen il müdürlerinden biri olan Karakaş, Erzurum’da toprağa verildi.

Artvin’de 10 yıla yakın bir süre Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü görevini yerine getiren ve Artvin’deki görevinden yaklaşık iki yıl önce Giresun Şebinkarahisar Yurt Müdürlüğü’ne atanan Zeki Karakaş, izinli olarak gittiği memleketi Erzurum’da geçirdiği kalp krizi sonrasında vefat etti.

Geçirdiği kalp krizi sonrasında vefat eden Zeki Karakaş’ın yıllık izinde olduğu ve memleketinde tatilini geçirdiği ifade edildi. Yaşadığı krizi atlatamayarak vefat eden Karakaş’ın ölümü, Artvin’de de derin yankı buldu. Artvin’in sevilen il müdürlerinden biri olan ve Artvin’deki yurtların yapımında büyük emekler vermiş bir isim olan Zeki Karakaş’ın ani ölümü Artvin’de üzüntüyle karşılandı. Artvin Kredi Yurtlar Kurumu’nda birlikte mesai harcadığı arkadaşları olaya inanamadılar. Güler yüzlülüğü, çalışkanlığı ve mücadele azmi ile tanınan Zeki Karakaş’ın bu ani ölümüne inanamayan arkadaşları telefonlara sarılarak durum ile ilgili bilgi almaya çalıştılar. Ölüm haberini doğrulatan eski mesai arkadaşları Erzurum’a akın ettiler. Zeki Karakaş’ın ailesine ve yakınlarına başsağlığı dilemek ve acılarını paylaşmak için Artvin’den çok sayıda kurum çalışanının cenazeye gittiği öğrenildi.

Karakaş’ın cenazesi öğle namazına müteakip Erzurum Yenişehir Solakzade Camii’nde kılınan cenaze namazından sonra Yukarı Asri Mezarlığı’na toprağa verildi. Cenazeye Artvin’den çok sayıda ismin katıldı.

Bakan Kılıç’dan Başsağlığı Mesajı

Gençlik ve spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Giresun Şebinkarahisar Yurt Müdürü Zeki Karakaş’ın vefatı nedeniyle yayımladığı mesajda, 30 yılı aşkın süredir kurumda hizmet veren Karakaş’ın emeklilik hazırlıklarını sürdürürken kalp krizi sonucu vefat etmesinin kendilerini derinden üzdüğünü belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Giresun Şebinkarahisar Yurt Müdürü Zeki Karakaş’ın vefatı nedeniyle bir taziye mesajı yayımladı. Bakan Kılıç mesajında, “Değerli çalışanımız Giresun Şebinkarahisar Yurt Müdürü Zeki Karakaş’ın yıllık iznini kullanırken memleketi Erzurum’da hayatını kaybettiğini öğrendim. 30 yılı aşkın süredir kurumumuza hizmet veren Karakaş, emeklilik hazırlıklarını sürdürürken kalp krizi sonucu vefat etmesi bizlere derin üzüntü yaşattı. 5 çocuk babası merhum Zeki Karakaş’a Allah’tan rahmet, acılı ailesine, sevenlerine ve tüm KYK camiasına başsağlığı diliyorum” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 11.05.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa İtibf’nin Bu Defaki Konuğı Pro...
 » Emin Özgün’ün Vefatı İçin Yüzlerce...
 » Artvin’de Türk Polis Teşkilatı’nın...
 » Artvin’e Acı Düştü...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » Trabzon Tso Bölge İllerinin Sorunla...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Kosgeb’in Desteği İçin 6 Mayıs Son...
 » Artvin’den Bir Emin Özgün Geçti...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » “Cerattepe’de Maden Çalışması Artvi...
 » Tema Vakfından Cerattepe Ve Yeşil A...
 » Artvin’de Bayram Mesajları...
 » Cankurtaran Tüneli Ve Cerattepe’nin...
 » Yeni Kaymakam Atamaları Yapıldı...
 » Artvin’deki Şifalı Sular İlgi Bekli...
 » Arhavi Bir Değerini Kaybetti...
 » Türkiye İhracatçılar Birliği Hopa Y...
 » Bayraktutan Artvin Halkı Onurlu Dir...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...