Artvin Chp’de Halkçı Liselilerden Basın Açıklaması

25/04/2015 11:01

Artvinli Halkçı Liseliler 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı Münasebetiyle Basın Açıklaması Gerçekleştirdi.


Haber: Hayati Akbaş23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı münasebetiyle Artvinli Halkçı Liseliler basın açıklamasında bulundu. CHP il Başkanlığında gerçekleşen basın açıklamasına CHP Artvin Milletvekili ve 25. dönem CHP Artvin Milletvekili birinci sıra adayı Uğur Bayraktan, ikinci sıra adayı Musa Ulutaş, CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, CHP kadın kolları, gençlik kolları ve çok sayıda partili katıldı.

Gerçekleşen programda ortak basın açıklamasını Halkçı Liseliler Adına Haluk Şirin gerçekleştirdi. Şirin açıklamasında; “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, yarınlarımızın güvencesi bizlere hediye ettiği 23 Nisan Çocuk Bayramı, bu alanda hem dünyada bir ilki oluşturmakta, hem de geleceğin cumhuriyet nesillerine, atamızın verdiği önemi ifade etmektedir. Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri bizlere emanet edecek kadar bizlere güvenini ifade eden Atatürk, bizlere bir de bayram armağan etmiştir. Bugünde bizlere düşen görev; hem atamızın emanetlerinin sahibi olduğumuzu göstermek, hem de atamızın aziz hatırasını en yoğun ve güzel biçimde yâd etmek olmalıdır.

Özellikle ülkemize, devletimize ve milletimize yönelik bölücü ve yıkıcı faaliyetler karşısında, her zamankinden daha fazla cumhuriyetimizin ilkelerine sahip çıkma, birliğimize ve bütünlüğümüze sahip çıkma mecburiyetinde olduğumuz açıktır. Bu tür bayramları da bu şuur ve düşünce içerisinde değerlendirmek durumundayız.

İşte 23 Nisan'ın bir başka anlamı ve işlevi de burada karşımıza çıkmaktadır. Bu günde vatanımızın evlatlarına bu şuuru vermenin gayreti içerisinde olacağız. Hem de emanet edilen değerleri ve emanetlerin büyüklüğünü anlatacağız. Çünkü devletimize, cumhuriyetimizin temel değerlerine ve milletimizin bütünlüğüne yönelik saldırılar bugün olduğu gibi, yarın da devam edecektir. Gelecek nesillerin uyanık ve bu gibi düşmanca saldırılara karşı hazırlıklı olması için onlara gerçekleri anlatmalı, yüklendikleri emanetin büyüklüğünü bugünden öğretmeliyiz. 23 Nisan'da hepimizin öncelikli görevi bu olmalıdır. 23 Nisan gibi milli bayramlarımızın önemli bir anlamı daha vardır: Bu bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerdir. Bu günde bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak ve geliştirerek, yarınlara taşıyabileceğimizi konuşmalıyız, diye düşünüyorum. Tarihin akışı içerisinde, milletlerin kaderinde olumlu veya olumsuz olarak etkili olan binlerce devlet adamı yer almıştır. Bugün bunların pek çoğunun bırakınız eserlerini, isimlerini dahi hatırlayamazsınız. Oysa Cumhuriyetimizin kurucusu, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk gibi devlet adamı ve halk kahramanları, bıraktıkları eserler ve bu eserlere sahip çıkan milyonlarla sonsuza kadar yaşayacaklardır. Atatürk gibi kahramanları farklı kılan ve tarihe altın harflerle yazdıran gerçek de budur.

Bu nedenle Atatürk'ü ve bizlere emanet ettiği büyük eseri sonsuza kadar yaşatma hususundaki kararlılığımızı, nedenleriyle birlikte anlatmalıyız. Anlatmalıyız ki, gelecek kuşaklar uyanık, kararlı ve bilinçli olabilsinler. Tarihi mirasımızı koruma ve kollama konusundaki ödevlerini yerine getirebilsinler. Bu duygularla, Halk-LİS adına bütün dünya çocuklarımızın 23 Nisan Bayramını kutluyor, hepsine sevgilerimi sunuyorum. Ayrıca bugün Artvin spor salonunda yapılan 23 Nisan etkinliğinde öğrencilere giydirilen yeniçeri kıyafetlerini protesto edip kınıyoruz. 23 Nisan onlara Osmanlı değil Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet Hediye Etmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında çağdaş, laik ve bilime dayalı bir gelecek vaat ediyoruz” dedi.

Basın açıklamasının ardından Milletvekili Uğur Bayraktutan ve il Başkanı Ali Yücel Kurt genç liselileri tebrik etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 25.04.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Add Arhavi Şubesi’nin 23 Nisan Etki...
 » Artvin Chp İl Kongresi Yapıldı...
 » Chp İl Başkanı Kurt Cerattepe’de De...
 » Cumhuriyet Bayramı’nın 92. Yıldönüm...
 » 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Çanakkale Zaferinin 102. Yıl Dönümü...
 » Hopa İlçe Müftülüğü Çanakkale Şehit...
 » 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk...
 » Artvin - Hopa Chp Ve Add Atatürk An...
 » İstad’dan Çanakkale Zaferi Yıldönüm...
 » Arhavi'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik...
 » Artvin’de 19 Mayıs Mesajları Yayınl...
 » Artvin’de 30 Ağustos Zafer Bayramı...
 » Artvin’de Bayram Mesajları Yayınlan...
 » Sanatçı Volkan Konak, Geçen Hafta Y...
 » Chp Merkez İlçe Başkanı Şahin’den T...
 » Artvin'de Çanakkale Şehitleri Anıld...
 » Vali Cirit Zafer Bayramı Mesajı Yay...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti 6. Olağan Kongresi Yap...
 » Hopa Ak Parti Gençlik Kolları Yeni...
 » Chp Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztü...
 » Arhavi Chp 36 Olağan Kongresi Yapıl...
 » Şavşat Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşen...
 » Hopa Chp’de Gündem Birlik Ve Berabe...
 » Chp Artvin Kadın Kolları ‘ Eşitlik...