Mhp Artvin Milletvekili Adayı Altunal Ardanuç’ta

23/04/2015 13:05

Mhp Artvin Milletvekili Adayı Muhammet Altunal Ardanuç’ta.


Haber: Hayati AkbaşMHP Artvin 25. Dönem Milletvekili 1. Sıra adayı Muhammed Altunal, seçim çalışmalarına ilçe ilçe, köy köy dolaşarak devam ediyor. Seçimleri ve Artvin’i ilçe ilçe değerlendirerek açıklamalara başlayan Altunal, Alfabetik sırayla ilk açıklamayı Ardanuç ile ilgili yaptı. MHP Milletvekili Adayı Altunal, Ardanuç’un kendisi için çok büyük bir anlam ifade etiğini, burada Tütünlü yatılı bölge okulunda (YİBO) okuduğunu, birçok arkadaşını burada tanıdığını söyledi.

Milletvekili adayı olduktan sonra il genelinde olduğu gibi Ardanuç’tan da büyük destek gördüğünü belirten Altunal; “Ardanuç Artvin’in en güzel ilçelerinden birisi… Ardanuç insanı da doğası gibi güzel ve özel insanlardır. Ardanuç, hem tarıma, hem hayvancılığa elverişli, turizm yönünden de, Tarihi değerlerle de bir yıldız gibi parlıyor. Maalesef bu değerlerin toplamı olan Ardanuç’a bugüne kadar gelen iktidarlar hiçbir hizmette bulunmadı. Ardanuç, Ardahan yolu 30 yılı aşkındır devam ediyor. Henüz tam olarak bitirilemedi. Var olan banka şubeleri kapatıldı.

Törenle açılan Ardanuç Devlet hastanesi bir yıl sonra İlçe entegre Hastanesine dönüştürülerek içindeki son sistem yeni cihazları geriye götürüldü. Ardanuçlu ani kalp krizi geçirirse müdahale edecek uzman doktor olmadığı için Artvin Devlet hastanesine ulaşana kadar dayanmalı!. Ardanuç’tan yola çıkan Ambulans, önce varyantı 600 metre rakıma tırmanacak, sonra DSİ 26. Bölge Müdürlüğü’nün altında 240 rakıma köprübaşına inecek, Oradan tekrar korzul rampasından tırmanarak 600 rakımda bulunan Artvin Devlet Hastanesi’ne ulaşacak.

Bu Ardanuç insanına yapılan zulümdür, haksızlıktır. Ardanuç Adliyesi kaldırıldı. Ardanuç’un yaşlı, engelli, yoksul insanları Artvin Adliyesine geliyor. Arhavi adliyesi kapatılırken yeniden açtırıldı!. Oysa Arhavi Hopa arası bir araç için 5 dakika mesafede. 10 kilometre. Ardanuç Artvin arası mesafe 42 kilometre. Arhavi yerine Ardanuç açılabilirdi, Yada Ardanuç adliyesi de kapatılmayabilirdi.

Ardanuç Tarih ve doğa turizmi için çok ideal bir alan. Bu konuda hiçbir şey yapılmamıştır. Sadece Artvin değil, Karadeniz’in, Türkiye’nin en önemli tarih ve kültür varlıkları Ardanuç’tadır. Ne yapılmış? Hiçbir şey.

Seçim konuşmalarım içinde Ardanuç’un hayvansal gıda ve tarım ile ilgili projelerinden söz etmiştim. Ardanuç’ta peynir fabrikası, süt ürünleri, et ürünleri için KOBİ tarzında işletmeler açacağız dedim. Bu ürünler mutlaka marka olacak. Özel teşebbüslere destek verilecek onlarla birlikte çalışma yapacağız. Artvin’in yüzde 54’ü ormanlarla kaplı. Ardanuç’ta kesim yapılıyor. Yöntem ne? Dikili kesim! Bunu ben çok yanlış buluyorum. Adamlar ihaleyle ormanı alıyor, kesiyor, çekip gidiyor. Peki, bu yöntem Artvin’e, Orman köylüsü olan Artvin halkına ne kazandırıyor? Burada orman ürünleriyle ilgili işletmelerin açılması gerektiğini düşünüyorum.

Ardanuç’ta İstihdam Ve Üretim Sahalara Açılırsa Göç Duracak

Ardanuç’ta istihdam sahaları açılırsa göç durur, Artık büyük şehirler insanları mutlu etmiyor. İş ve imkanlar olsa Ardanuçlular geri gelip, toprağına, memleketime sahip çıkacak, burada üreten birey olacak. Ardanuç’un coğrafi yapısı birçok şeyi yapmaya son derece müsait. Adliyesi kapatılmış bir ilçeye açık cezaevi getirilmesi Ardanuçluya ne gibi bir artı sağlar?

Değerli Ardanuçlular; “Milletvekili seçildiğim taktirde sizlerle birlikte ne yapabileceğimizi konuşacağız. Sizin de imzanızın olduğu Projeler hazırlayıp uygulayabilmek için çalışacağız. MHP 25. Dönem Milletvekili adayı olarak söz veriyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.04.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım D...
 » Ardanuç’un 3 Yıldızlı Gevhernik Ote...
 » Ülkü Önal Bu Defa Berta Ortaköy İzl...
 » Demokrat Parti Artvin'de Adaylarını...
 » Ardanuç’ta Bulanık Hes Protestosuna...
 » Vali İnce, Ardanuç İlçesinde İncele...
 » Muharrem İnce Ardanuç'da...
 » Artvin'de Yerel Seçimlerde Akparti...
 » Bayraktutan Artvinin Bütün İlçeleri...
 » Kılıçdaroğlu 22 Temmuz’da Artvin’e...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » Mhp Ardanuç Ve Şavşat Mitinglerinde...
 » Bayraktutan 11 Sağlık Personeli Tbm...
 » Artvin’in İlk Ve Tek Ruhsatlı Hayva...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Hopa Chp Yeni İlçe Başkanlığı Tören...
 » Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitingle...
 » Araştırmacı Yazar Ülkü Önal Ahıska’...
 » Dağcılar Ardanuç’da Cehennem Deresi...
 » Artvin’de Tarımcıların Eğitimleri D...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...