Chp Artvin’de Adaylarını Tanıttı

22/04/2015 13:42

Chp Artvin Milletvekili Adaylarını Rize Artvin Sınırında Coşkulu Bir Kalabalık Karşıladı.


Haber: Hayati AkbaşCHP Artvin Milletvekili Adayları 24. Dönem Milletvekili ve 25. Dönem CHP Artvin Milletvekili Adayı Av. Uğur Bayraktutan, CHP Artvin 2. Sıra Milletvekili Adayı Musa Ulutaş’ı Artvin İl sınırında partililer karşıladı.

Bayraktutan Artvin Merkez’de yaptığı konuşmasında; “Ben Artvin çocuğuyum. Askerlik ve okul yılları hariç tüm yıllarım bu şehirde geçti. Hangi mezarda kimin yakını var tek tek isim isim bilirim“ dedi.

Arhavi sınırında karşılanan Milletvekilleri, Uzun konvoy eşliğinde önce Arhavi turu atarak burada konuşma yapmadan Hopa’ya hareket etti, Hopa turundan sonra Kemalpaşa’ya geçen CHP adayları, burada belediye önünde partililere hitap etti. CHP Artvin 2. sıra Milletvekili adayı Musa Ulutaş, Bayraktutan’la 15 yıldır omuz omuza siyaset yaptıklarını hatırlatarak; “Milletvekilimiz Sayın Uğur Bayraktutan’la 15 yıl boyunca birlikte omuz omuza siyaset yaptık. Bugün yine aynı şekilde karşınızdayız. Mustafa Kemal’in adını taşıyan Beldemizde olmaktan büyük onur duyuyorum. 7 Haziran 2015 tarihinde ülkemizin makûs tarihini değiştirebiliriz. Birbirimize darılabiliriz ama CHP’ye küsemeyiz. Şimdi birlik zamanıdır” dedi.

Bayraktutan; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını taşına Kemalpaşa ile hep gurur duydum. 8 Haziran gününün başbakanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını getirdim. Bu seçim çok önemli. Gerçekten çok önemli. Bu seçimde yaşanacak bir Türkiye vaat ediyoruz. Genel Başkanımız Türkiye’nin önüne kocaman bir perspektif koydu.

Projelerimizle geliyoruz. İşçiye, emekliye, sokaktaki vatandaşa, kamu görevlisine, memura alternatif projelerle geliyoruz. Türkiye’yi yönetmeye geliyoruz. Kırgınlıklar, dargınlıklar geride kaldı. Bugün Artvin sınırında duygulandım. Olağanüstü bir şekilde karşıladınız bizi. Dün gelmeden önce Sayın genel Başkanımıza gittim. Dedim ki cumhuriyetin başkentlerinden birine, Artvin’e gidiyorum dedim. Bana tek gelme dedi. Beni emir kabul ediyorum. Sayın Genel Başkanım dedim.

2011 de buradan giderken kafanızda birçok tereddüt vardı. 4 yıl sonra geldiğimde bütün rekorları altüst ederek geldim. Parlamentonun en çalışkan ilk 10 milletvekilinden birisi oldum. Şimdi size bir söz daha veriyorum. CHP iktidarında Kemalpaşa’yı ilçe yapacağız. Artvin’e kırmızı plaka getireceğim. Genel Başkanımızla yan yana omuz omuza çalışıyoruz. 8 Haziran’dan sonra hep beraber göreceğiz. Yolumuz uzun, meşakkatli yollardan geçeceğiz. Artvin’de sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayacağız. Bir büyük hedefe doğru yürüyoruz” dedi.

Belediyenin önünde yapılan kısa konuşmanın ardından Borçka istikametine hareket edildi. Burada konvoyla ilçe turu yapıldı. Borçka’da konuşma yapılmazken, Murgul’da da kısa konuşmalar yapılarak, Kemalpaşa’da verilen mesajlar burada yinelendi.

CHP Artvin Milletvekili ve 25. Dönem Artvin Milletvekili Adayı Uğur Bayraktutan burada yaptığı konuşmasında; “Her zaman söyledim Murgul’da her siyasal düşünceden insan çıkar, bir tek hain çıkmaz dedim. Sizleri hiç ayırmadım. Hangi partiden olduğunuzu sormadım. Bir tek şey sordum nerelisiniz dedim. Ben dersime iyi çalışarak geldim. Zor günlerinizde koşa koşa geldim. Şimdi ben size elimi uzatıyorum. Tutun benim elimi dostlar. Hasan Ekinci’den sonra Artvin’e kırmızı plaka getireceğim. Ben sadece CHP milletvekili değilim Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletvekiliyim. Yapacağımız çalışmalarda hiçbir adayı kötülemeyeceğiz. Çünkü ben Artvin milletvekiliyim. Size ne kadar teşekkür etsem azdır” dedi.

Buradaki konuşmanın ardından konvoy eşliğinde Artvin Merkez’e hareket eden CHP Milletvekili adayları Yaklaşık 4 kilometrelik araç konvoyu ile şehir turu yaptıktan sonra Merkez Camii önündeki meydanda halka hitap eden milletvekili adayları Artvin halkından iki milletvekili istediler. Burada halka hitap eden 24. Dönem milletvekili ve 25. Dönem CHP Artvin 1. Sıra Milletvekili adayı Bayraktutan; “Sözlerime başlamadan önce güvenliğimizi sağlayan Artvin Emniyet mensuplarına teşekkür ediyorum. Ben okul ve askerlik dışında hep burada yaşadım. 50 yılımı bu şehirde geçirdim. Kimin ailesi hangi mezarlıkta yatıyor çok iyi bilirim. Çünkü ben Artvinliyim, Artvin’in çocuğuyum. Yeri geldi kırılırız ama asla eğilmeyiz. Burada her düşünceden insan çıkar bir tek vatan haini çıkmaz. Bu kent cumhuriyet kentidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kentidir. Size 8 Haziran’ın başbakanının selamını getirdim. Siz beni 2011’de Ankara’ya gönderdiniz. Milletvekili olarak Türkiye’ye Artvin’i ezberlettim. Şimdi sizden bir şey istiyorum. Bu benim hakkım.

Hiçbir Milletvekili adayı bu kentin sokaklarını benim kadar bilemez. 50 yıldır burada yaşadım. Tut elimi Artvin. Niye istiyorum biliyor musunuz, Allah Gani gani rahmet eylesin. Sabit Osman Avcı’nın ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Hasan Ekinci’nin ne kadar değerli olduğunu 4 yılda öğrendim. Şimdi eğer beni güçlü olarak CHP iktidarında milletvekili olarak gönderirseniz ben de size Artvin’e kırmızı plaka getireceğim. Eğer bunu yapamazsam sizi görmek bana haram olsun. Parlamentoda 2 şey yaptım. Bir kendi inanmadığın şeyi karşı tarafa söyleme dedim. 2011’de beni gönderdiğinizde selam vermediğimi söylerlerdi. Artık selam vermeyi de öğrendim” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Miting akordeon eşliğinde Atabarı çalınmasıyla sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 22.04.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Chp’den Ardanuç Ve Şavşat’a Çıkartm...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvin’de Siyaset Arenası Isınmaya...
 » Muharrem İnce Ve Mustafa Balbay Art...
 » Chp Artvin İl Başkanından Çarpıcı A...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » Artvin’de Atatürk’e Ve Cumhuriyete...
 » Artvin Chp’de Tarihi Toplantı...
 » Artvin Ve İlçelerinde 19 Mayıs Coşk...
 » Artvin’de Kar Nedeniyle Hayat Durdu...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » Artvin’de 19 Mayıs Mesajları Yayınl...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Feyzioğlu Ve Batum, Anayasa Değişik...
 » Bayraktutan'dan Başbakanı Aldatan B...
 » Ülkü Önal Bu Defa Berta Ortaköy İzl...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Av. Erkan Balta Yeniden İl Başkanı...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...