Hopa Tso’dan T.c. Batum Başkonsolosu Temizkan’a Ziyaret

17/04/2015 11:56

Batum’da Önemli Temaslar Gerçekleştirdi.


Haber: Hayati AkbaşBATUM-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, YK. Üyesi Şükrü Aydemir ile birlikte Batum’da T. C. Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan’ı makamında ziyaret etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Ataşesi Özay Kutlu ve Ekonomi Bakanlığı Ataşesi Mikail Develioğlu’nun da hazır bulunduğu görüşmede, başta nakliye sektörü olmak üzere iki ülke arasında yaşanan sorunlar masaya yatırıldı.

Hopa TSO Y. K. Başkanı Osman Akyürek oda olarak Doksan (90) gün geçiş hakkı uygulamasının meydana getirdiği sorunları Gürcü makamlarına daha önce ilettiklerini ve bu konuda çalışmaların başlatıldığı bilgisini aldıklarını söyledi. Akyürek “Bu kapsamda hem Gürcistan’ın Trabzon Başkonsolosu Sayın Avtandil Mikadladsze hem de T. C. Batum Başkonsolosu Sayın Temizkan’la görüşmelerde bulunduk. Bu görüşmelerde daha önce Başkonsolosluğumuz kanalı ile ilettiğimiz raporların görüşüldüğü bilgisini aldık. Gürcistan Hükümetinin yaptığı çalışmaların 30 Nisan tarihi itibariyle tamamlanacağı ve yeni uygulamaların hayata geçirileceğini öğrenmiş bulunuyoruz” dedi.

T. C. Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan ile gerçekleştirilen görüşmede Gürcistan yol kontrol birimlerince Türk araçlarına yönelik haksızca ve usulsüzce yazılan cezalar ele alındı. Yaz dönemi uygulamaları, Gürcistan Cumhuriyeti topraklarında karşılaşılan park yeri ve sıra sorunları da gündem maddeleri arasında yerini alan önemli konu başlıkları oldular.

TEMASLAR HAFTASONU DEVAM EDECEK

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri Gürcistan’da temaslarına devam edecek. 19 Nisan Pazar günü Gürcü-Türk İşadamları Derneği (GÜRTİAD) tarafından organize edilecek toplantıya katılacak olan heyet burada önemli görüşmeler gerçekleştirecekler.

Gürcistan Finans Bakanı Birinci Yardımcısı ve aynı zamanda Gelirler Departmanı Başkanı Giorgi Tabuashvili ile İç İşleri Bakanlığı Polis Departmanı yetkilisi ve Ekonomi Bakanlığı yetkilisinin de katılacağı toplantıda iki ülke arasında yaşanan sorun ve sıkıntılar değerlendirilecek.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 17.04.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » İpekyoluna Çin'den 500 Milyon Dolar...
 » Rize Valisi Yazıcı Batum’da Ziyaret...
 » Agc Başkanı Tolga Gül Batum Başkons...
 » T. C. Batum Başkonsolosu Temizkan’d...
 » Batum’da Geleneksel İftar Yemeği...
 » Hopa Sorunlarını Tartışmaya Başladı...
 » Batum - Artvin Sanat Buluşması Konu...
 » Vali Cirit, Batum’da Bazı Ziyaret V...
 » Türk Nakliyecilerinin Sorunları Tif...
 » Batum Başkonsolosu’ndan Hopa Kaymak...
 » Türk İşadamlarının Gürcistan’daki B...
 » Galip Öztürk’ten Yeni Gürcistan Baş...
 » Acara Özerk Bölgesi Başbakanı Archi...
 » Hopaport’un Önemli Bir Misafiri Var...
 » Vali Doğanay, Batum'da Bir Dizi Zi...
 » Batum Başkonsolosu Temizkan, Vali C...
 » Gürcistan’da “Polis Günü” Kutlamala...
 » Başkonsolos Temizkan Trabzon’da...
 » Trabzon’lu İşadamları Batum’da...
 » Gürcistan’da Türkiye’yi Tanıtacakla...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...