Doka Yönetim Kurulu Trabzon’da Toplandı

04/04/2015 09:05

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (doka) Yönetim Kurulu Toplantısı Trabzon'da Yapıldı.


Haber: Hayati AkbaşDoğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Yönetim Kurulu Toplantısı Trabzon'da yapıldı 2014-2023 Bölge Planı, Bosna Hersek ile protokol ve Trabzon Biyoteknoloji Merkezi toplantı gündeminde görüşüldü.

TERÖR KINANDI

Toplantı dönem başkanı Vali Ersin Yazıcı'nın açılış konuşması ile başladı. Toplantının ilk maddesinde ülkemizde yaşanan terör olayları kınanarak, ülkemizin bütünlüğüne kimsenin zarar veremeyeceğine vurgu yapıldı. Ayrıca saldırıda şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ailesine de başsağlığı dilendi.

2014-2023 BÖLGE PLANI

Toplantıda 2014-2023 Bölge Planını görüşeceklerini ifade eden Vali Yazıcı, "Yerelden planlama anlayışı ve katılımcılığın sürdürülebilir kalkınma için temel yönetişim yaklaşımları olarak şekillendirdiği yeni nesil bölge planlama anlayışıyla hazırlanan 2014-2023 TR90 Bölge Planı, Doğu Karadeniz Bölgesi'nin sosyal, çevresel, ekonomik, mekânsal ve kültürel öncelikler etrafında öngördüğü kalkınma modeli ve bu modele göre tasarlanan gelişme eksenleri, amaçlar ve stratejilerden oluşmaktadır. Plan, kapsamı itibariyle hem mevcut durumu yansıtan güncel bir referans hem de kamu, özel sektör ve sivil toplum kesimlerinin karar ve uygulamalarına yön verecek bir politika belgesidir" dedi.

BOSNA HERSEK İLE PROTOKOL İNCELENDİ

Toplantıda Bosna Hersek Una Sana Kantonu bölgesel kalkınma ajansı olan RAUSK tarafından talep edilen işbirliği kapsamında ilgili protokolün incelenmesi ve bu hususta bir sunum yapıldı.

TRABZON BİYOTEKNOLOJİ MERKEZİ GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda yine doğrudan faaliyet desteği projelerinden üçünün görüşüleceğini ifade eden Vali Yazıcı, "Ayrıca belki de bugün gündemin en önemli maddesi olan güdümlü projeler kapsamında değerlendireceğimiz Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nın Teknokent alanında yapmayı düşündüğü Trabzon Biyoinovasyon Merkezi kurulun gündeminde görüşülüp karara bağlanacak. "şeklinde konuştu. Toplantının devamında DOKA'ya bağlı Trabzon, Ordu ve Artvin Yatırım Destek Ofislerinin sunumları ile Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasının Biyoteknoloji ve İnovasyon Projesinin sunumu yapıldı.

Toplantıya Vali Ersin Yazıcı, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Artvin Valisi Kemal Cirit, Giresun Valisi Hasan Karahan, Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin İl Genel Meclis Başkanı Hasan Dilberoğlu, Giresun İl Genel Meclis Başkanı Abdullah Mürşit Gürel, Gümüşhane İl Genel Meclis Başkanı Şerif Bayraktar, Rize İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım ve DOKA Birim Başkanları katıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 04.04.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Trabzon’un Yüzünü Araplar Güldürece...
 » Ttso Türkiye'de İlk 10'da...
 » Balık Av Sezonu Başladı...
 » Trabzon Valisi Kızılcık Tso Yönetim...
 » 3. Ulusal Hamsi Çalıştayı Tarbzon’d...
 » İnovasyon Ve İnovatif Kümelenmeler...
 » Trabzon Tso Yatırım Adası Önceliğim...
 » Biyoteknoloji Ve Bitki Çeşitliliği...
 » Vali Cirit, Doka Yönetim Kurulu Top...
 » Trabzon’un Gündemi Yeniden İran...
 » Doka Yönetim Kurulu Ordu’da Topland...
 » Doka Y.k. Trabzon’da Toplantı...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Trabzon’da Düzenlenen 3. İpekyolu Z...
 » Trabzonda Vergi Rekortmenleri Plake...
 » Trabzon’da Ekonominin Yıldızları Öd...
 » Yerel Yönetimler Trabzon’da Masaya...
 » Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Foru...
 » Hopa Ticaret Ve Sanayi Odası Umem B...
 » Artvin’de Yapılacak Her Projeyi Vat...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...