Artvin’de Folklor Yarışması Yapıldı

24/02/2015 10:34

Artvin’de Okullar Arası Halk Oyunları Yarışmaları Merkez Spor Salonun'da Yapıldı.


Haber: Hayati Akbaş2014 - 2015 Okul Sporları faaliyet programında yer alan Okullar Arası Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışması Artvin Merkez Spor Salonunda yapıldı.

Yarışma, seremoni ardından Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim'in açılış konuşması ile başladı. Açılış konuşmasında Bahattin Yetim " Fazla vaktinizi almadan iyi haberler verip, iyi gelişmelerden bahsedip huzurlarınızdan ayrılmak istiyorum. Artvin merkez spor salonumuz tarihinin en yoğun günlerini geçiriyor, haftada 92 saat dolu. Halk oyunları dahil spor branşlarının tamamı 92 saat ediyor, yedi günden hesap edince ne kadar yoğun olduğu ortaya çıkıyor. Artvin Merkez Spor Salonu'nun yan tarafında bulunan eski bina yıkılarak yerine üç katlı antrenman solunu yapılacak. Bunun için bütün hazırlıklar tamam çok yakın bir tarihte ihaleye çıkılacak. Yine Spor Salonu'nun yan tarafında bulunan Gençlik Merkezi Binamız komple birden onarıma girecek olup, İl Tipi Gençlik Merkezine dönüştürülecektir. Artvin'in spor tesisi ihtiyacını karşılamak için yapılması planlanan eski adıyla Sporcu Fabrikası yeni adıyla Spor Kompleksi’ni projesi hazır ancak arsa bulmakta zorlanıyoruz. 2015 yılı içerisinde bu sorunu da inşallah çözmüş olacağız. Geçen yıl Okul Sporlarında Artvin, Türkiye içerisinde, Karadeniz Bölgesinde bölge birincisi oldu. Bunda katkısı olan çalışma arkadaşlarıma, Milli Eğitim Müdürlülüğüne, okul müdürlerine, destek veren herkese teşekkür ediyorum. Artvin, spor faaliyetlerinde 46 il arasında yapılan değerlendirmelerde ilk üçte, ilk beşte yada ilk on arasında. Bunu tek başına bir kurumun yapması mümkün değil. Bu başarıda Valiliğin, Belediyemizin, Milli Eğitim müdürlüğümüzün katkısı var bu hepimizin el emeğidir, dolayısıyla katkı sağlayan tüm kurumlara kişilere, vatandaşlara, halkımıza teşekkür ediyorum. Herkese iyi seyirler diliyorum " dedi.

Katılımın çok yoğun olduğu Okullar Arası Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışması, Düzenlemeli Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Düzenlemesiz Minikler, Yıldızlar, Gençler olmak üzere altı kategoride yapıldı. Dereceye giren takımlar;

Düzenlemesiz Miniklerde 1. Çoruh İlköğretim Okulu, 2. Şavşat Atatürk İlköğretim Okulu, 3. Karadeniz Bakır İlköğretim Okulu, 4. 7 Mart İlköğretim Okulu oldu.

Düzenlemesiz Yıldızlarda 1. Yeni Mahalle İlköğretim Okulu, 2. Ardanuç Cumhuriyet Orta Okulu, 3. Merkez Atatürk Orta Okulu, 4. Murgul Orta Okulu oldu.

Düzenlemesiz Gençlerde, 1. Artvin Kazın Karabekir Lisesi, 2. Artvin M. T. A. Lisesi, 3. İskebe Anadolu Lisesi, 4. Arhavi Orhan Yücel M. T. A. Lisesi oldu.

Düzenlemeli Miniklerde 1. Vakıfbank İlköğretim Okulu, 2. Yusufeli Halit Paşa ilköğretim okulu oldu.

Düzenlemeli Yıldızlarda 1. 7 Mart Orta okulu, 2. Arhavi Atatürk Orta Okulu oldu.

Düzenlemeli Gençlerde 1. Artvin Anadolu Lisesi, 2. Arhavi Hüseyin Gürkan Lisesi, 3. Artvin Ayhan Şahenk Lisesi oldu.

Düzenlenen ödül töreninde dereceye giren ekiplere kupa ve madalyalarını İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, Spor Şube müdürü Uğur Beyazkaya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdulcelil Kahveci, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebru Saygın ve Merkez Hakem Komitesi Üyesi Mehmet Öngüner verdiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 24.02.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Okullararası Folklor Yarı...
 » Artvin’de Halkoyunları Yarışması Al...
 » Artvin Kulüpler Arası Halk Oyunları...
 » Arhavi’de Halkoyunları Şöleni Başla...
 » Artvin’de Yapılan Halk Oyunları Gru...
 » Arhavi’de Halk Oyunları Şölenine...
 » Artvin Valilik Kupası Halk Oyunları...
 » Horonlar Türkiye Finali Artvin'de...
 » Horon Grup Yarışmaları, Artvin'de B...
 » Artvinli Folklorcular Türkiye Birin...
 » Giresun’dan Başarılı Sonuçlarla Dön...
 » Arhavi Belediyesi Folklor Ekibine A...
 » Artvin Halk Oyunları Ekibi Türkiye...
 » Artvin'de Folklor Yarışması Şölene...
 » Artvin Ekibi Türkiye Şampiyonu Oldu...
 » Başkan Özgün’den Folklorculara Jest...
 » Halk Oyunları Ekibi'nden Konya’da B...
 » Artvin’e Birincilik Madalyası İle D...
 » Artvin Ekibi Türkiye Birinciliği İç...
 » Trabzon Tso Heyeti Sochi’de...