Dikkat Artvin’e Kar Geliyor

17/02/2015 16:57

Cankurtaran’da Buzla Dans Başladı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin’de kış geçmiş yıllara oranla daha az yağışlı geçiyor. Gündüz saatlerinde yaşanan sıcak hava, akşam saatlerinde ise yerini esen rüzgar ile birlikte soğuk havaya bırakıyor. Hal böyle olunca da yollarda buz oluşmaya başlıyor. Yetkililer buz olayına karşı vatandaşları uyarırken, meteorolojiden ise kar uyarısı yapılıyor. Artvin’de bu yıl istenilen miktarda kar yağmadığı için karın yağması dilenirken, Cankurtaran başta olmak üzere yüksek kesimlerde kar yağışı başladı. Cankurtaran’da araçlar zincir takmadan seyredemezken kar yağışının etkisinin artması bekleniyor.

Kar yağışının etkisini arttırması bekleniyor

Artvin’de bu yıl kış geçmiş yıllara oranla nispeten daha sıcak ve az yağışlı geçti. Kış aylarının sona ermek üzere olduğu bu günlerde kendisini özlettiren kar geriye geliyor. Meteorolojiden kar yağışının başlayacağına dair bilgiler aktarılırken, havanın aniden soğuması ve yağışın yavaş yavaş başlıyor olması da ilerleyen günler için yağışlı günlerin yaşanacağının ipuçlarını veriyor. Vatandaşlar yaz aylarında kuraklık yaşanmaması ve su sıkıntısı çekilmemesi için karın biran önce yağmasını dilerlerken, hafif hafif yağan kar ise bu noktada umut oluyor.

Cankurtaran’da buz ve kar var, aman dikkat

Kış aylarında geçit vermemesi ile ünlü olan iki bölgemizde kar yağışının başlaması ile birlikte sorunda başladı. Hafif yağan karın yolda oluşturduğu buz nedeniyle Borçka-Hopa yolu Cankurtaran mevkii ile Şavşat-Ardahan yolu Sahara geçidinde buz nedeniyle sorun yaşanıyor. Yoğun olarak kullanılan bu iki güzergahta sürücüler zaman zaman zor anlar yaşarken, karayolları ekipleri de bu güzergahta tuzlama çalışması yaparak yolu ulaşıma açık tutmaya çalışıyor. Jandarma ve polis sürücüleri araçlarında zincir bulundurmaları yönünde uyarırken, bu güzergahı çıkamayan araçların yol kenarlarında zincir takmaya çalışırken oluşturdukları görüntüleniyor. Zincir takmayan araçların yolda kaydıkları da gözlenirken, zaman zamanda bu güzergâhta çekiciler görev yaparak yolu tıkayan araçları çekiyorlar. Benzer kış görüntülerinin yaşandığı iki güzergahta seyredecek araç sürücülerinin dikkatli olmaları isteniyor.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 17.02.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Kar Esareti Yeniden Başla...
 » Artvin’de Kar Nedeniyle Hayat Durdu...
 » Artvin Kar Esareti Altında...
 » Artvin’de Kar Esareti Başladı...
 » Cankurtaran Dağı Geçit Vermiyor...
 » Hopa Cankurtaran Geçidinde Aman Di...
 » Artvin’de Karla Mücadele Devam Ediy...
 » Bakan Yazıcı’nın Yolu Artvin’e Düşt...
 » Gül: “İnadına Gökorman Yolunu Yazı...
 » Meydancık Halkı Köy Olmak İstemiyor...
 » Hopa Ve Arhavi’de Sağanak Yağış Etk...
 » Artvin Tmmob’dan Okul Servisleri Uy...
 » Artvin’de Selde Zarar Gören Yollar...
 » Sahara Tüneli İçin Işık Göründü...
 » Hopa İnsan Hakları Kurulu Nisan Ayı...
 » Türk-rus İşadamları Ticaret Forumun...
 » İpekyolu Yeniden Canlanacak...
 » Karadeniz Tır Kervanı Yola Çıkıyor...
 » Hopa Kaymakamı Mustafa Erkayıran Na...
 » Bayraktutan'dan Bakan Taner Yıldız'...