Artvinli Bürokrat İsimler Vekillik İçin İstifa Ettiler

11/02/2015 13:16


Haber: Hayati AkbaşTürkiye genel seçimlere gidiyor. 7 Haziran 2015 Genel seçimler için geriye sayım başladı. Yüksek Seçim Kurulu’nun belirlediği takvim resmi olarak başlarken, seçilmiş ve atanmış bürokrat ve de siyasilerin istifalarını verebilmeleri için son gün 10 Şubat 2015 Salı günü saat 17. 00 idi. Milletvekili olmak isteyen seçilmiş ve de atanmışlar son düzlükte istifalarını verirken bu kişiler arasında çok dikkat çekici isimler bulunuyor. İsimleri gündemde yer alan ve milletvekili aday adayı olması beklenen bazı isimler ise istifalarını vermeyerek beklentileri boşa çıkardılar.

Kimler istifalarını verdiler

Artvin’i Ankara’da birçok önemli kurumda temsil eden hemşerilerimizden bazı isimler 7 Haziran 2015’te milletvekili olabilmek için istifalarını kurumlarına sundular. Bu isimler ise şunlar oldular.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez istifa etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Artvinli Hemşerimiz Faruk Çelik’in Bakan Yardımcısı olan Artvinli hemşerimiz Halil Etyemez, Konya ilinden milletvekili aday adayı olmak için istifa etti. AK Parti’nin Konya ilinden önemli bir sıradan Milletvekili adayı olması beklenen Etyemez’in istifası beklenen bir karar idi.

SGK Başkanı İlhan İstifa Etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından alınan bilgiye göre, SGK Başkanı Gökalp İlhan, milletvekilliği aday adaylığı için bugün istifasını sundu.

İş hayatına 1988'de özel sektörde başlayan ve ardından bürokraside ve sivil toplum kuruluşlarında birçok görev üstlenen Yadigar Gökalp İlhan, 24 Şubat 2013'ten bu yana SGK Başkanlığını yürütüyordu.

Ömer Faruk Eminağaoğlu CHP'den Aday Adayı Olacağını Açıkladı

Eski YARSAV başkanlarından Artvin Şavşatlı Ömer Faruk Eminağaoğlu, hem yargıçlık görevinden hem de Yargıçlar Sendikası'ndan istifa ederek CHP'den aday adayı olacağını açıkladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çalışanı Ünal Gülçiçek, Artvin için aday adayı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çalışanlarından Ünal Gülçiçek, 08 Şubat 2015 tarihi itibariyle istifa etti ve Ak Parti’den Artvin Milletvekili aday adaylığını kamuoyuna duyurdu.

SGK Müfettişi Akay Tekin istifa etti.

Son genel seçimlerde HAS Parti Artvin Milletvekili 1. sıra adayı olan SGK Müfettişlerinden Akay Tekin istifasını sundu. Akay Tekin’in kararı Artvin AK Parti olurken, kendisinin kısa bir süre içerisinde açıklama yapması bekleniyor.

SGK Artvin İl Müdürü Zafer Şimşek istifa etti

Sosyal Güvenlik İl Müdürü Zafer Şimşek, istifa ederek Çankırı ilinden AK Parti’den Milletvekili aday adayı oldu.

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Özyer istifa etti

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Artvin Kadın Kolları İl Başkanı Şule Özyer’de istifasını sunan isimlerden oldu. AK Parti Genel Merkezi tarafından istifası istenen Özyer, Artvin’den partisinden milletvekili aday adayı oldu.

Muhammet Altunal, MHP’den Milletvekili aday adayı oldu

Artvin’in tanınmış avukatlarından olan Muhammet Altunal’da Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu. Altun’un herhangi bir görevden istifa etmesi gerekmezken, siyasete girişi ise dengeleri değiştirebilecek bir hamle olarak değerlendirildi.

Artvin Çoruh Üniversitesi akademisyeni Gülbin istifa etti

Artvin Çoruh Üniversitesi akademisyenlerinden Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Gülbin, AK Parti’den milletvekili aday adaylığı için istifa etti. 2011 Genel seçimlerinde de aday adayı olan Gülbin, bu seçimde de vekillik yarışına giriyor.

AK Parti eski İl Başkanı Dilek Alkan’da aday adayı

AK Parti’nin eski il başkanlarından Dilek Alkan’da genel seçimler öncesinde milletvekili aday adaylığını açıkladı. Alkan, son genel seçimlerde de milletvekili aday adayı idi.

Eski Şavşat Kaymakamı Salih Altun istifa etti

Artvin’in Şavşat ilçesi eski kaymakamlarından Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti

Kentteki bir restoranda gazetecilerle bir araya gelen Altun, 25. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde yer alabilmek için Bitlis vali yardımcılığı görevinden istifa ettiğini söyledi. Altun, AK Parti’den Ardahan Milletvekili aday adayı olacağını açıkladı.

Yusufeli eski kaymakamı Mevlüt Özmen’de istifa etti

Artvin’in Yusufeli ilçesinde Kaymakamlık görevinde bulunan ve son olarak Iğdır Vali Yardımcısı olan Mevlüt Özmen, görevinden istifa etti. Özmen, Tokat ilinden AK Parti Milletvekili aday adaylığı için istifa ettiğini duyurdu.

Kimler istifalarını vermediler

Bankalar Birliği ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun, İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Hizmet Sunumu Genel Müdürü Lütfi Aydın, TÜRKSAT Genel Müdürü Ensar Gül, Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdür Yardımcısı Timur Şeyhoğlu, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu üyesi Av. İzzet Varan ise kulislerde isimleri geçmesine rağmen istifalarını sunmadılar.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 11.02.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvinli Bürokratlar İstifa Kuyruğu...
 » Artvin’de Ak Parti’de Aday Adaylığı...
 » Artvin’in 2 Eski Vekili, Yeni Mille...
 » Tbmm’de Artvinli Vekil Sayısı Arttı...
 » Artvin'de Yerel Seçimlerde Akparti...
 » Artvin Eski Valisi Cengiz Aydoğdu M...
 » Artvin Akparti’de Aday Adaylığı Baş...
 » Faruk Çelik, Yeniden Milletvekili A...
 » Emin Özgün’ün Vefatı İçin Yüzlerce...
 » Artvin’de Partiler Meydanlara İndi...
 » Akparti Artvin İl Danışma Toplantıs...
 » Akparti Yusufeli Mitinginde Gövde G...
 » Akparti’de Nedim Koyuncu Bende Varı...
 » Nedim Koyuncu “Akparti İçin Her Zam...
 » Akparti’de Büyük Hareketlik Yaşanıy...
 » Damar Akparti'de Deprem...
 » Artvin’de Seçim Sakin Geçti...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Artvin Evi’nde Siyasiler, Bürokratl...
 » Borçka Akparti’de Deprem...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...