Artvin’e Gelen 1 Liralık Desteğin Bile Önemi Var

06/02/2015 07:30


Artvin Belediyespor Basketbol Takimindan Fazla Kurusun Fayda

Haber: Hayati AkbaşArtvin Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) bünyesinde, Şubat 2012 itibari ile faaliyete başlayan ABİGEM Artvin Temsilciliği çalışmalarıyla, toplamda 6 milyon liralık proje Artvin’de uygulanma şansı buldu. Özellikle Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı programlarına sunulan projelerle alınan destekler, Özel sektör ve kamuya ait projelerde uygulandı.

Konuyla ilgili açıklama yayımlayan ABİGEM (Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi) Artvin Temsilcisi Yaşar Kars, Artvin’e kazandırılan 1 liralık hibe desteğin bile çok önemli olduğunu kaydetti. Yaşar Kars açıklamasında; “Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın da İştiraki içinde olduğu ABİGEM marifetiyle, gerek il merkezinden gerek ilçelerden özel sektör ve kamuya ait yazılan projelerde, toplamda 6 milyon liralık bir onay rakamına ulaştık” dedi. Bunun içinde KOSGEB Girişimcilik destekleri kapsamında sunulan İş Planlarının da bulunduğunu söyleyen Yaşar Kars, bu alanda farkındalık yarattıklarını söyledi.

Yaşar Kars açıklamasında şunları ifade etti; “ABİGEM profesyonel danışmanlık hizmeti veren, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın da ortağı olduğu bir merkezdir ve Bölge koordinatörlüğü Trabzon’dadır. Şubat 2012 itibari ile faaliyete başladık. İlk olarak amacımız Artvin’de projeler konusunda farkındalık yaratmaktı. Bunu da istediğimiz düzeyde olmasa da sağladık. Bu anlamda girişimci adayı, girişimci, ticaret erbabı ve Oda üyesi yüzlerce kişiyle temas kurduk ve Odamıza başvuranlara başta DOKA ve KOSGEB olmak üzere destekler konusunda bilgilendirmelerde bulunarak, birçok proje fikri kabulü yaptık.

Bizim için önemli olan pazarlamacı mantığı değildi. Gerçekten uygulanabilir, değerlendirmelerden geçebilecek fikir ve projeleri analiz edip yazdık ve sunduk. Bu anlamda Artvin den yazdığımız projelerde başarı oranımız %90’ın üzerindedir. Toplam rakam göz önüne alındığında 6 milyon TL kadar bir toplam proje uygulama şansı oldu. Bunlardan bazıları proje talebi olanlar tarafından uygulanamadı ne yazık ki. Ancak, biz Artvin için hedeflediğimiz proje sayısını hemen hemen tutturduk. Bunu önümüzdeki dönemlerde artırmayı planlıyoruz.

Bu çalışmalar kapsamında girişimcilik eğitimleri verildi. Bizim dâhil olduğumuz uygulamalarda 2013-2014 yılında Artvin’de 190 girişimci adayı belge aldı. ATSO faaliyetleri kapsamında, Artvin merkezde Liselerde ve Artvin ile Arhavi Meslek Yüksek Okullarında tarafımdan verilen girişimcilik seminerleriyle yüzlerce öğrenciyle buluştuk. Burada da amacımız farkındalık yaratmaktı. Önümüzdeki süreç içerisinde bu çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz. ”

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 06.02.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Açü Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman...
 » Hopa Tso Yılın Son Meclis Toplantıs...
 » Engin Koyuncu Seçim Startı Verdi...
 » Artvin’de Meslek Liselerinde Girişi...
 » Atso Olağan Meclis Toplantısı Yapıl...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Hızla Büy...
 » Oda Yöneticileri Artvin’de Toplandı...
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Atso İstişare Toplantısı Düzenledi...
 » Bir Başkadır Macahel'de Hayat...
 » “Cerattepe’de Maden Çalışması Artvi...
 » Geleceğimizi İsraf Etmeyelim...
 » Hopa Sorunlarını Tartışmaya Başladı...
 » Bayraktutan Bu Defa Da Artvin’in Sa...
 » Açü, Rektör Duman’dan Açıklamalar...
 » Artvin'le İlgili Yapılan Araştırma...
 » Hopa Fotoğrafçılar Derneğinden Kaym...
 » Borçka’da Aday Futbol Hakemliği Yet...
 » Chp Artvin Milletvekili Bayraktutan...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...