Artvin İl Sağlık Müdürlüğü’ne 6 Yeni Ambulans Takviyesi

03/02/2015 09:11

2’si Arazili Olmak Üzere Toplam 6 Adet Yeni Ambulans, Düzenlenen Törenle Ekiplere Teslim Edildi.


Haber: Hayati AkbaşSağlık Bakanlığı tarafından Artvin İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen 2’si arazili olmak üzere toplam 6 adet yeni ambulans, düzenlenen törenle ekiplere teslim edildi.

Valilik Binası önünde gerçekleştirilen anahtar teslim törenine, Artvin Valisi Kemal Cirit, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Artvin İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç ile bazı daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç, Artvin’de göreve başladığı ilk mesai gününde böylesine hayırlı bir işin şahsına nasip olmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, 1998 yılında 2 ambulansla başlanan hizmet yolunda 2015 yılı itibariyle bu 6 yeni ambulansla birlikte 39 ambulansa ulaşıldığını söyledi.

Artvin’de acil sağlık hizmetlerini 156 personelle yürüttüklerini kaydeden Güleç; “Ambulansların ilimize kazandırılmasında başta sayın valim, sayın milletvekilim ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür eder, bu 6 ambulansımızın kazasız belasız hayırlara vesile olmasını temenni ederim. ” diye konuştu.

AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ise sağlık ve eğitimin bir toplum için çok önemli olduğunu ifade ederek, Artvin’de yaşam kalitesini artırmak ve insanların huzur içinde olması için bu iki konuyu önemsediklerini, hükümetin de en büyük bütçeyi eğitim ve sağlığa ayırdığını söyledi.

Kışla; “Bu konularda ciddi mesafeler alındı. Artvin’de sadece 6 tane hastanemiz ve 5 yıldızlı otel gibi yatırımlar devam ediyor. Eski hastanemizin onarımı devam ediyor. Şavşat bitti, Hopa bitmek üzere, Arhavi bitmek üzere, inşallah Borçka’nın yakında temeli atılacak. Murgul’da ihale aşamasındayız. Ve göz hastanesiyle birlikte bütün derdimiz bütün sorunları Artvin’de çözmek ve buradan başka illere sevk etme olayını asgariye indirmek. Anjiyo hastanemizde kurulacak. 20’nin üzerinde Hızır acil istasyonları oluştu. Yeni ambulanslarımızın Artvin’e hayırlı olmasını diliyorum. ” diye konuştu.

Törende bir konuşma yapan Artvin Valisi Kemal Cirit ise; “Sağlıktaki hedefimiz, eğer bir hastalık var ise bunun tedavisini Artvin’de sağlamak. Hastamız hastaneye yetişecek ise bunu maksimum ilk 10 dakika içinde başarmak. 2010 yılında 6500’lük ambulans hizmetimiz var iken 2014 yılında 17 bin kez ambulanslarımız sağlık hizmeti sunmak üzere, hastalarımızı almak üzere göreve çıktı. Bununda yüzde 95’i ilk 10 dakika içinde hastanelere yetiştirildi. Zaman zaman 2 saatte ulaştığımız yerlerde var. Her zaman coğrafi şartlar arzu ettiğimiz yapıyı sunmuyor. ” diye konuştu.

112 Acil Servis Hizmetlerinde ki değişiklikle artık bizatihi valilikler ve kaymakamlıkların yetki ve sorumluluk sahibi olduğunu dile getiren Vali Cirit, şunları söyledi: “Bu araçlarımızın ilimize gönderilmesinde başta Sağlık Bakanlığımıza, Hükümetimize, Milletvekilimize ve bu konuda destek sunan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederek, sağlık hizmetini sunacak personelimize sizin huzurunuzda başarı dileklerimizi iletiyorum. Artvin sağlıkta da arzu ettiğimiz seviyeye ulaşacaktır. ”

Tören, Vali Cirit ile Milletvekili Kışla’nın araçların anahtarlarını görevli memurlara teslim etmesinin ardından, araçların tanıtım amaçlı olarak şehir merkezinde kısa süre tur atmasıyla sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 03.02.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Sağlık Bakanlığından Artvin’e 6 Amb...
 » Artvin’e 2015’te 6 Yeni Ambulans...
 » 112'nin Önemi Bir Kez Daha Anlaşıld...
 » Hopa Balıkçılarının Sorunu Çözüme K...
 » Şavşat Devlet Hastanesinin Temeli A...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Tarih 12.12.12 Ve Deriner Barajı Aç...
 » Hopa’ya Obez Ambulansı Tahsis Edild...
 » Onun Organları İle 3 Kişi Hayata Tu...
 » 50 Yıllık Hayal Gerçek Oluyor...
 » Artvin Emniyet Müdürlüğü’ne Yeni Hi...
 » Artvin’in Teog Ve Lys Şampiyonları...
 » Artvin’de Kar Nedeniyle Hayat Durdu...
 » Vali Aydoğdu :"112 Acil Servise Ası...
 » Artvin Şoförler Ve Otomobilciler Od...
 » Hopa Anadolu İmam Hatip Lisesi Teme...
 » Artvin Cerattepe’de Ağaç Nöbeti Dev...
 » Artvin İl Özel İdaresi Makine Parkı...
 » “Cerattepe’de Maden Çalışması Artvi...
 » Arhavi Yüksek Okul Temel Atma Tören...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...