Artvin Akparti 5. Olağan Kongresi Yapıldı

02/02/2015 12:06

Bakan Faruk Çelik Artvin’de Ak Parti 5. Olağan İl Kongresine Katıldı.


Haber: Hayati AkbaşÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ak Parti 5. Olağan İl kongresine katılmak üzere Artvin’e geldi. Ali Nihat Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen il kongresine; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, Artvin Ak Parti Milletvekili İsrafil Kışla, İl Başkanı Erkan Balta, Belediye Başkan Vekili Zafer Yerli, İlçe Belediye başkanları, Ak Parti İlçe Başkanları, meclis üyeleri ve çok sayıda Ak Partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan program gündem maddelerinin tek tek ibra edilmesiyle devam etti. Gündem maddesi gereğince divan oluşturuldu. Kongrenin divan başkanlığını Antalya Milletvekili Bölge Koordinatörü Hüseyin Saman üstlenirken, Divan Başkan Yardımcısı Giresun Milletvekili İl Koordinatörü Adem Tatlı, Katip üye Artvin Kadın Kolları Başkanı Şule Özyer, Üye Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Borçka Ak Parti İlçe Başkanı Şükrü Ertük tarafından oluştu.

Kongrenin konuşmaları bölümünde ilk olarak kürsüye Ak Parti İl Başkanı Erkan Balta çıktı. Balta konuşmasında; Sizlerle yolumuzun kesiştiği bu noktada yani Ak Parti’nin AK kadrolarının Ak meydanında bir tarihin yazıldığına hep birlikte şahit oluyoruz. Ekonomik felaketlerin birbirini kovaladığı; Siyasetin, Asker ve Bürokrasi içindeki odakların oyuncağı olduğu; bu toprağın değerlerine savaş açmış kendi ruh ve mana köklerimize yabancılaşmayı ilericilik sanan; Medya patronları ve mafyanın siyasete yön verdiği, IMF memurlarının devlet başkanı gibi karşılandığı, dışarıda egemen güçlerin kuklası haline gelmiş bir Türkiye’yi, 13 yılda Siyasi ve ekonomik istikrar yıldızı haline getiren, artık borç alan değil borç veren, ders alan değil ders veren, söz dinleyen değil sözü dinlenen dünyada hakkın ve adaletin yegâne savunucusu ve temsilcisi güçlü ve itibarlı bir ülke haline getiren Adalet ve Kalkınma Partisinde 4 yıl müddetle alnımızın akıyla kendi memleketimde İl Başkanlığı yapma şerefini nasip eden Rabbime hamd ediyorum. Çaresizlik ve ümitsizlik içinde kıvranan bir milleti bugün ki parlak günlere kavuşturan partimizde bizim sorumluluğumuz elbette Artvin idi. Dönemimiz içinde 1 genel seçim 1 yerel seçim ve birde Cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı. Sayın milletvekilimiz İsrafil Kışla ve şimdi İl Belediye Başkanımız olan Sayın Mehmet Kocatepe’nin adaylığında 2011 genel seçimlerinde bir önceki seçime göre oylarımızı %10 artırarak oylarını en fazla artıran ve bugüne kadar hiçbir sağ partiye nasip olmamış bir oy aldık. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise Artvin’de ilk defa Ak Parti adına Türkiye ortalamasının üzerinde oy alarak Artvin olarak bizde Cumhurbaşkanımızı seçtik diyebildik. Biz teşkilatlarımızla şöyle bir ilke ile çalıştık. Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan sanki Artvin oyları ile seçilecek veya seçilemeyecek. Bu anlayışla stratejik bir çalışma ile Türkiye ortalamasının üzerinde %52, 5 oyla Cumhurbaşkanımızı seçtik.

Milletimizin yeniden doğruluşu, kendi mana ve ruh temelleri üzerinde yeni bir medeniyetin inşası davasında Artvin’de bizimle birlikte yürüyen, bizimle birlikte ter döken başta İl Yönetim Kurulu üyeleri ve ilçe başkanlarımız olmak üzere, tüm teşkilat mensuplarına kadınlarımıza gençlerimize, bütün gönüldaşlarıma, yol arkadaşlarıma yürekten şükranlarımı sunuyorum. Rahmeti Rahmana kavuşanları şükranla anıyor, Allahtan rahmet diliyorum. Görevde bulunduğum süre içinde bilmeden yahut hata ederek işlemiş olduğum kusurlar var ise bunlar için hakkınızı helal etmenizi diliyorum.

Çalışkanlığı, hizmet aşkı Hükümetimiz içindeki itibarı ve gücü sayesinde Artvin için birçok imkânsız gibi görülen yatırımı ve hizmeti Artvin’e kazandırmamızı sağlayan Sayın Milletvekilimiz İsrafil KIŞLA’ya ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Milletvekili adaylığı açıklandığında hepimiz bir şok yaşamıştık. Ama kısa sürede anladık ki kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan aslında Artvin’e en büyük hediyeyi vermiş. Birlikte görev yaptığımız süre içinde sayın vekilimiz teşkilatlarımıza ayrı bir ruh ve felsefe aşıladığı gibi hemşerilerimizin nazarında da Ak Partinin hizmet aşkının müşahhas ifadesi olmuş ve bu sayede pek çok gönle girebilmemizi sağlamıştır. Buna karar verme mevkiinde olmadığımı biliyorum fakat milletvekilimize Artvin’in daha çok ihtiyacı olduğu düşüncemi huzurlarınızda açıklamak istiyorum.

Bugün kongremize katılarak bizleri onurlandıran her biri partimiz için önemli görevlerde bulunan Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Muş Beye, Bölge Koordinatörümüz Antalya milletvekili Hüseyin Samani beye, İl Koordinatörümüz Giresun Milletvekili Adem Tatlı beye teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca bugün aramızda bulunması bizim için ayrı bir güç ve onur kaynağı olan Artvin ile ilgili her takıldığımızda kapısını çaldığımız ve büyük desteklerini gördüğümüz Artvin sevdalısı iftihar vesilemiz Sayın Bakanımız Faruk Çelik beye şükranlarımı sunuyorum. Bugün İl Başkanı adayı olarak huzurlarınızda bulunuyorum. Bu göreve yeniden aday olmamda bana manen destek olan şimdi aramızda bulunan bulunmayan teşkilat büyüklerime ve milletvekilimize şükranlarımı sunuyor; onların ve teşkilatlarımızın teveccühlerine layık olmak için elimden gelenin en iyisi yapma azminde olduğumu ilan ediyorum.

İl Başkanlığına atandığımda 2011 yılı şubat ayı idi ve genel seçimlere tam 4 ay vardı. Bugün Şubat 1 il kongremizi yapıyoruz ve dört ay sonra Yeni Türkiye’yi sağlam temellere oturtmak için hayati öneme sahip bir genel seçim yaşayacağız. Bugün huzurlarınıza yeniden İl Başkanı adayı olarak çıkmış bulunmaktayım. Bu kararı almamda bana destek olan ve layık gören teşkilat büyüklerime teşekkür ediyorum. İnşallah yeni bir aşk yeni bir heyecan ile önümüzdeki seçimlerde Artvin’de yeni bir tarih yazacağız” dedi.

Artvin'de Hedef Yüzde 60

Daha sonra kürsüye Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla çıktı. Kışla konuşmasında, “Ak Partinin 30 Mart yerel seçimlerinde Artvin'de tarih yazdığını ve yeni bir dönemin başladığını ifade eden Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla Tüm Türkiye'nin Artvin'i konuştuğunu söyledi.

Bu tablo karşısında büyük bir gurur yaşadıklarını ifade eden Kışla Cumhurbaşkanlığı seçimlerimde ilk kez Türkiye ortalamasının üzerinde oy aldıklarını kaydederek şunları söyledi. " Bu seçimler de ki başarıda pek çok etkeni sıralayabiliriz. Adayların kalitesini, muhalefetin tükenmişliğini daha birçok şey var. Bu seçimlerde ki başarıda temel etken kuruluştan bu yana tek vücut olmamızdır. Bu başarıyı sağlayan en büyük etken budur. Bu kardeşlik ruhundan dolayı bu sonuç elde edilmiştir. Bundan dolayı da herkese teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Türkiye'de ilkler yaşanmıştır. Cumhurbaşkanımız halkın oylarıyla seçilmiştir. Genel başkanımız değişmiş. Yenil genel başkanımız genel başbakanımız olmuştur. Parti içinde de yenilikler yaşanmıştır. Bu seçimler Ak Partinin 2023 hedefi doğrultusunda yeni anayasa başkanlık sisteminin önünü açacak seçimler olacaktır. Bugünden itibaren Artvin'de 4 aylık seferberlik ilan edilmesini istiyorum. Bu seçimlerde Artvin'de partimizin oyunu asgari yüzde 55 hedef olarak da yüzde 60'a çıkarmak için hepinizden söz istiyorum. Güçlü Ak Parti demek Artvin'e hizmet demektir. Hastane yol, üniversite demektir. Köylerin yolu içme suyu, Hopa Tüneli demektir. Eğer bugün Artvin'de bir şeyler yapıp ek ödenekler getirebildiysek sizlerin vermiş olduğu destek sayesindedir. Sizlerden aldığımız destekle Artvin'in hakkını savunmaya, Artvin'e yatırım kazandırmaya gayret ediyoruz" dedi.

Ak Parti Genel başkan Yardımcısı Mehmet Muş Ak Parti İktidarıyla birlikte Türkiye'nin kronik meselelerinde reformlar yapıldığını söyledi. Çözüm sürecinde ekonomik alan önemli reformlarında yapıldığını söyleyen Muş 2002'den bu güne bu güne dünyada ki bütün ekonomik krizlere rağmen yıllık yüzde 5 ekonomik büyümenin sağlandığını söyledi

Muş 2002'den itibaren bu reformlar hayata geçirilirken bazıları o alışa geldikleri o kısa vadeli zayıf iktidar özlemleriyle yanıp tutuşuyordu. Çünkü kendileri geniş manevra alanını kısa dönemli zayıf iktidarlar döneminde bulabiliyorlardı. Ak Parti iktidarıyla birlikte bu çevreler istedikleri gibi at koşturamaz hale geldiler. Bundan dolayı da Ak Parti vesayet sevdalılarının hedefine oturtuldu. 2007'ye kadar bir darbe planlarından gökte ismi sayılmayan gök cismi kalmadı. Ay ışığı balyoz ve daha birçoğu. 2007 seçimlerinde tekrar AK Parti iktidara geldi. 2007'de 367 garabetiyle cumhurbaşkanıyla bize seçtirmeyerek bugün ki Cumhurbaşkanımızın seçildiği seçim sisteminin temelini arttırdılar.

Ak Parti'nin 2011 seçimlerinde yüzde 50 oy oranıyla iktidara gelmesinin ardından arka arkaya planların yapıldığını ifade eden Muş: "7 Şubat önemli bir süreçtir. O zaman başbakanımız olan Şimdi ki Cumhurbaşkanımızın rahatsız olduğu bir dönem devlete ihanet etmek için devlete sızmış olan çete vakit kolluyordu. 7 Şubatta apar topar milli istihbarat teşkilatına operasyon düzenlenmek istendi. Amaç önce MİT Başkanını sonra da Başbakanı tutuklamak ve Ak Partiyi tavsiye etmekti. Bu tuzağa milletimizde ve gücünü sizden alan Ak Parti Hükümeti de düşmedi. Bu çevrelerin bu saldırısı başarıyla püskürtüldü" dedi.

Muş bu çevrelerin yeni anayasa çalışmalarını engellemek için Taksim'de gezi olaylarını başlattığını söyledi. Çevre maksadıyla başlatılan gösteriler hem ulusal hem de uluslar arası medyanın da desteğiyle Ak Parti iktidarının alaşağı edilmek istendiğini ve Taksimde bir Tahrir Meydanı yaratılmak istendiğini iddia eden Muş milletin ve Ak partinin bu oyuna da düşmediğini söyledi. Muş "Bunun akabinde 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarının başlatıldı. Devletin kılcal damarlarına kadar sızmış olan bu çeteye işin tetikçiliği verildi. Hükümeti bir hafta içinde alaşağı edeceğiz diye sözler verdiler. Bunlar rast gele tarihler değildir. Hedef Erdoğan'dı. Hem yerel seçimlerde hem de genel seçimlerde bu çevreler gereken cevabı aldılar. Artvin ve Türkiye bu çeteye dur dedi. Bizim maksadımız ülkemizi daha yukarılara taşımak" diye konuştu.

Başkanlık sistemi ve yeni anayasa süreci hakkında da konuşan Muş "Yeni bir anayasayı Türkiye Cumhuriyeti devletine, milletine kazandırmamız lazım. Bizim bir Türkiye'de bir daha siyasi istikrarsızlıkları ülkemize yaşatmamak için başkanlık sistemine geçmemiz lazım. Türkiye'de arzu ettikleri koalisyon sarmalına bu ülkeyi sokarlarsa bir daha bu memleketin toparlanması zor olur. Bunun için başkanlık sistemini istemiyorlar. Çünkü yürütmede istikrar olacak. Başkan seçildi mi yönetimde, yürütmede istikrar olacak. Millet beğenmezse 5 sene sonra yenisini getirir. Güç millette olacak. Başkanlık sistemi Türkiye'yi kısa dönemli iktidarlardan, siyasi iktidarsızlıklardan kurtaracak formül olduğu karşı çıkıyorlar. Bizim yeni anayasayı başkanlık sistemini Türkiye'ye kazandırabilmemiz için anayasal çoğunluğu elde etmemiz lazım. Bunun içinde Artvin'den iki milletvekilinin ikisini de almamız lazım" diye konuştu.

"Bir Elde Silah, Bir Elde Zeytin Dalı Olmaz"

Kürsüye son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hemşerimiz Faruk Çelik çıktı. Çelik, AK Parti 5. Artvin Olağan İl Kongresi'nde, ülkenin birlik ve beraberliğinin önemine işaret ederek, bu bütünlük sayesinde ülkedeki şer güçlerin def olup gideceğini söyledi.

"Bütün gayretlerimiz kinlenmeye ve kan dökmeye dönüştü. Güneydoğu’da bir askerimiz, bir polisimiz şehit oluyor. Şehit olunca bütün illerde, büyük katılımlı yürüyüşler oluyor. Muazzam bir kin oluşuyor. Terörist öldürülüyor, onun üzerinden de çıkan nüfus cüzdanında Türkiye Cumhuriyeti yazıyor. O terörist de bölgeye getiriliyor, defnedilirken ciddi kalabalıklar oluşuyor. Orada kin oluşuyor, burada kin oluşuyor. Kim peki bu kini oluşturanlar? Çanakkale’de bir ve beraber bu ülkeyi kurtaranlar, 'Bu ülkeye düşman ayağı, çizmesi basamaz' diyenler bugün bir birine düşman olmuş noktasına getiriliyor. Yani millet bu dönem içerisinde ağladı. Ağlamayan kim biliyor musunuz? Silah baronları. Silah baronları çok memnun, mutlu. Millet ağlarken onlar gülüyorlar. Şimdi bu millete kendi evlatları üzerinden plan yapanlara dur demek durumundayız. Yoksa kuru milliyetçilik yapmak, çözüm üretmeden bu işleri konuşmak sorunu çözmüyor. Nasıl bir çözüm? 30 yıldır kan akıyor. Ne yapacağız da bu işin üstesinden geleceğiz diye bir proje var mı? Yok. Onun için Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında bu meselenin çözümü konusunda çok ciddi, büyük ölçüde adımlar atıldı. Birkaç istisna hariç 3 yıldır şehit cenazelerinin gelmediği bir Türkiye var. Bu süreci mutlak süretle iyi kullanmak ve bu süreci tamamlamak durumundayız. Buradan teröristlere her yerden olduğu gibi sesleniyoruz; bir elde silah bir elde zeytin dalı olmaz. Ya zeytin dalından yana olacaksın ya da silahtan yana olacaksın. Bu tercih noktasına gelmiş bulunuyorsunuz. Türkiye artık zeytin dalıyla silahı yan yana kullanan bir anlayışa uzun süreli tahammül edemez dedi. "

Çelik, “Türkiye'de artık iktidarın şapkasını alıp gitmediğini, haksızlıklara, baskılara, yanlışlara karşı durduğunu anlatan Çelik, "Mazluma kucak açan Türkiye var, Allah'a şükür. Dünyaya çıkar odaklı bakan değil, insan merkezli bakan iktidar var. Çok şükür, Türkiye bu noktalara geldi" diye konuştu. Çelik, bu değerleri savunurken ne kadar haklı olduklarının ortaya çıktığını belirterek, şöyle devam etti: "Filistin'de devlet kurulsun' dedik, dinlemediler bizi. Kaç kere cumhurbaşkanımız söyledi, ' Filistin Devleti kurulmalıdır. ' Ne zamandan beri söylüyor cumhurbaşkanımız? 15 yıldır, ötelerden beri diyor da son 13-15 yıldır 'Filistin'de devlet kurulmalıdır' diyor. 'Esad, son dönemlerde mutlaka gitmelidir, halkına zulmeden, halkına bomba yağdıran bir lider duramaz, gitmelidir' dedi. 'Ortadoğu'daki teröristlerin bertaraf edilmesi, hava operasyonuyla olmaz, kara operasyonu yapılmalıdır' diye defalarca söyledi. 'Terör, ortak düşmanıdır insanlığın, teröre karşı birlik olmamız gerekir' diye defalarca söyledik. 'İslamofobi, ırkçılık, insanlık suçudur, birlikte karşı durmamız gerekir' diye söyledik ama ne oldu? Bunları genel başkanımız söyledi, 13 senedir dünya, bunları kulağının arkasına attı. Şimdi hangi noktaya geldik? Çıkmış, diyorlar ki ' Filistin Devleti tanınmalıdır, ' günaydın. "Dışarıdaki olaylar dışında ülke içinde de bazı sıkıntılarla uğraştıklarına dikkati çeken Çelik, "Bunlar dışımızda olan şeyler, bunları dünyaya anlatıyoruz, dünya inanmaya başladı ama biz Türkiye'de birçok konuyu başarmamıza rağmen bir konuda başarılı olamadık. Nedir o, biliyor musunuz? Muhalefetin ufkunu açamadık. Muhalefet. . . Plan, proje, hedef yok. Gazete kültürüyle halkın karşına çıkıp her hafta sağa sola iftira atmaktan başka bir şey yapmayan muhalefet anlayışı var" ifadesini kullandı. - "Kılıçdaroğlu, herkes sana 'bye bye' diyecek"Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "ülkeyi yönetmek çok kolay" dediğini ifade ederek, "Kılıçdaroğlu, diyor ki 'en kolay şey ülkeyi yönetmek. ' Vay vay, sevsinler sizi. Sen Şişli'yi idare edemiyorsun be. Sen kim, memleketi idare etmek kim? Bu millet aklını peynir ekmekle mi yedi, böyle bir yanlışın içine girsin? En yakın zaman 7 Haziran, geliyor, millet geliyor. 'Güle güle' diyecek Sayın Kılıçdaroğlu, herkes sana 'bye bye' diyecek. Buna hazır ol" şeklinde konuştu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de geçmişte başbakanlıktan kaçtığını belirten Çelik, şöyle devam etti: "Bahçeli'yi de anlamakta zorlanıyorum. Bahçeli, 13 yıl önce 136 milletvekili vardı rahmetli Ecevit'in. Diğer taraftan diğer partilerle 400 milletvekili diyor ki 'Sayın Bahçeli'nin başbakanlığında hükümet kuralım. ' Bahçeli, kimseyi dinlemedi, başbakanlığa sırtını döndü, gitti. Ecevit ile 3, 5 yıl sürdürebildikleri hükümet kurdu. Kusura bakma arkadaş, millet size 'buyur, başbakan ol' dedi, siz kaçtınız. Şimdi böyle bir şey talep etmeye hakkınız yok. Zaten millet talep etmediğinizi bildiği için yüzde 10 ile 13 arasında tutuyor sizi. Siz buna razı olmak zorundasınız, kusura bakmayın. " Çelik, Bahçeli'nin hesabına göre MHP'nin ancak 150 yıl sonra AK Parti'nin noktasına geleceğini dile getirerek, "Bahçeli'nin hesabını Kılıçdaroğlu'na uyarladık. 90 yılda yüzde 26'ya ancak geldi. Tam 90 yıl sonra AK Parti'nin seviyesine ancak gelecek. Ben Türkiye'de muhalefetin durumundan memnun olduğunu görüyorum" dedi. - " Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkan olacak, göreceksiniz" Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Çelik, şunları ifade etti: "Cumhurbaşkanlığı seçiminde 15 parti bir araya gelerek Tayyip Erdoğan edemediler. Şimdi başka bir şey yapıyorlar. AK Parti'nin kapıdan içeri almadıklarını alıyorlar veya AK Parti'nin gönderdiklerini toplamaya çalışıyorlar. Buradan tavsiyede bulunuyorum. Ey muhalefet, kendiniz olun, kendiniz. Türkiye'ye hizmet etmek istiyorsanız bir iktidar olarak güçlü muhalefet olmasını arzu ediyoruz, sizin güçlü olmanızı istiyoruz ki iktidar biraz daha hız alsın, Türkiye kazansın ama siz böyle yapmayacaksanız bu, 'memleketin de aynı zamanda kaybetmesi' demektir. Öz güven sahibi olursanız siyaset yapabilirsiniz. " Çelik, AK Parti'nin milletin derdiyle dertlenin tek parti olduğunu vurgulayarak, "Milletin derdiyle dertlenen tek parti var, keşke çok parti olsaydı. O, AK Parti'dir. Bu başarının altında millete dayanmamız yatıyor. CHP'lilerin tapusu Kılıçdaroğlu'nda olabilir, MHP'lilerin tapusu Bahçeli'de olabilir. AK Parti'nin tapusu millettedir" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu'nu toplamasına da konuşmasında yer veren Çelik, şunları belirtti: "Neler konuşuyorlar? Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu'nu sarayda topladı. Sanki suç işlemiş gibi bir şey takdim ediyorlar. Anayasa'da yetkisi var mı Cumhurbaşkanı'nın? Var. Anayasa'yı bir kenara koy, millet yetki vermiş bir kere. 'Gel, bu anayasal yetkiyi kullan' demiş. Zaten meydanlarda demiş cumhurbaşkanımız, 'ben Bakanlar Kurulu'nu belli aralıklarla toplayacağım' ama öyle bir acziyet ki hani eskiden diyorlardı ya 'muhtar bile olamazsın' diye. 'Muhtar bile olamazsın' diye diye ne yaptılar genel başkanımızı? Cumhurbaşkanı yaptılar. Şimdi saldırıyorlar ya inanın bunların saldırması neticesinde Sayın Recep Tayyip Erdoğan, başkan olacak göreceksiniz. Hiç şüphemiz yok diyerek sözlerini tamladı. Konuşmaların ardından Bakan Faruk Çelik eski ilçe başkanlarına plaket takdiminde bulundu. Ardından toplu fotoğraf çektirerek Artvin’den ayrıldı.

Erkan Balta Güven Tazeledi

Bakan Faruk çeliğin kongreden ayrılmasının ardından kongre oy verme işlemiyle devam etti. Mevcut İl Başkanı Erkan Balta’nın tek listesiyle gerçekleştirilen seçimde, 620 delegeden, 409’u oy kulandı. Açılan sandığın ardından 402 geçerli 7 geçersiz oy sonucu Erkan Balta yeniden il başkanı seçildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 02.02.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Akparti Yusufeli Mitinginde Gövde G...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Bakan Çelik, Memleketi Artvin’de De...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Nedim Koyuncu “Akparti İçin Her Zam...
 » Artvin’de Partiler Meydanlara İndi...
 » Davutoğlu Artvin’de Artvinlilerden...
 » Banu Avar Artvin'de Konuştu "Sıra T...
 » Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçe...
 » Artvin’de Mhp Seçim Startını Verdi...
 » Artvin Chp’de Tarihi Toplantı...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Akparti Artvin Merkez İlçe Kongresi...
 » Hdp Milletvekili Adayı Neden Hdp’de...
 » Artvin’de Akpartililer Basınla Bira...
 » İnönü'nün Torunu Artvin'de...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti 6. Olağan Kongresi Yap...
 » Hopa Ak Parti Gençlik Kolları Yeni...
 » Chp Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztü...
 » Arhavi Chp 36 Olağan Kongresi Yapıl...
 » Şavşat Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşen...
 » Hopa Chp’de Gündem Birlik Ve Berabe...
 » Chp Artvin Kadın Kolları ‘ Eşitlik...