Şavşat Kaymakamı Sarıoğlundan İnceleme

11/01/2015 09:35

Kaymakam Sarıoğlu, Rüzgârdan Zarar Gören Bölgeye Gitti.


Haber: Hayati AkbaşArtvin geçtiğimiz hafta şiddetli fırtınada büyük zarar gördü. Fırtınanın etkili olduğu bölgelerden biri de Şavşat ve köyleriydi. Şavşat Kaymakamı Cemil Sarıoğlu, şiddetli rüzgâr ve fırtınada zarar gören köylere giderek incelemelerde bulundu.

Şavşat ilçesi rüzgar ve fırtınanın ardından şimdi de karla mücadele ediyor. Şavşat Kaymakamı Cemil Sarıoğlu, fırtınadan zarar gören köylere giderek incelemelerde bulundu ve evleri zarar gören vatandaşların dertlerini dinledi. Fırtına ve Şiddetli rüzgârdan dolayı Şavşat ilçesine bağlı, Yavuzköy, Kocabey, Karaköy, Düzenli, Kireçli, Karaağaç, Hanlı ve Çamlıca köylerinde birçok samanlık, ahır ve evlerin çatıları uçmuştu. Fırtınanın hemen ardından da ilçede yoğun kar yağışı başlamış ve yağış yaklaşık bir gün boyunca sürmüştü. Şavşat ilçesinin rakımı yüksek olan köylerinin hemen hemen hepsinin de yolları kar nedeniyle kapanmıştı. Kar yağışından olumsuz etkilenen köylerin büyük bir bölümünde fırtına da zarar vermişti. Şavşat Kaymakamı Cemil Sarıoğlu, ulaşım sağlanan köylerde incelemelerde bulunarak, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Kaymakam Sarıoğlu, Artvin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından hasar tespit çalışmalarının yapıldığını ve Başbakanlık AFAD Yönetimi Başkanlığına bildirildiğini ifade etti.

Köylülerin dertlerini dinleyen Kaymakam Sarıoğlu, kar nedeniyle kapanan yolların açılması için yoğun gayret gösterildiğini ve yolların yağışın bitmesi ile birlikte ulaşıma açılmaya başlandığını da söyledi. Köylülerde yollarının açılmasından ve Kaymakam Sarıoğlu’nun gelmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, uçan çatıların tamirinde devletten destek beklediklerini belirttiler.

Kaymakam Sarıoğlu, incelemelerin ardından ilçe merkezine geriye döndü.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 11.01.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Karadeniz Sahil Yolu İçin Uyarı...
 » Arhavide Fırtınadan Payını Aldı...
 » 15 Ev Kül Oldu!...
 » Şavşat Ve Ardanuç’un Yüksek Kesimle...
 » Artvin Bu Defa Rüzgâra Teslim Oldu...
 » Artvin’de Sarıkamış Şehitlerini Anm...
 » Dokadak Ülke Sınırları Dışına Taştı...
 » Çoruh Edaş’tan Sel Ve Heyelan Sonra...
 » Şavşatlılar 7'den 77'ye Kızak Kaydı...
 » Yusufeli'nde Bir Trajedi Yaşanıyor...
 » Şavşatlı Engelliler Yaptıkları Ürün...
 » Şavşatlı Engellilere Yeni Kaymakam...
 » Şavşat Kaymakamlığında Engelliler İ...
 » Yeni Şavşat Kaymakamı Sarıoğlu Göre...
 » Artvin Valiliği Sosyal Medyada Artv...
 » Artvin’de Kar, Kış, Kıyamet...
 » Hopa Sahilleri Fırtınaya Teslim Old...
 » Yalıtımsız Çatılar Enerjimizin Yüzd...
 » Vali Doğanay, Arhavi’deki Heyelan B...
 » Artvin’de Kar Nedeniyle Hayat Durdu...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...