Ulu Önder Atatürk’ün Ölüm Yıldönümü İçin Mesajlar Yayınlandı

09/11/2014 12:08

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ölümünün 76. Yıl Dönümü Nedeni İle Siyasiler Ve Stö’leri Temsilcileri Mesajlar Yayınladı.


Haber: Hayati AkbaşUlu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 76. yıl dönümü nedeni ile siyasiler ve STÖ’leri temsilcileri mesajlar yayınladılar.

BAYRAKTUTAN’DAN ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI

CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 76. yıl dönümü münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

Bayraktutan mesajında Türk ulusunun, Atatürk'ün varlığından, ilke ve devrimlerinden, düşünce sisteminden, Cumhuriyet'in kazanımlarından güç alarak, Türkiye Cumhuriyetini aydınlık yarınlara ulaştırmak için el birliğiyle çalışacağını, Yüce Önderine, kurduğu Cumhuriyete, ilke ve devrimlerine ve Atatürkçü düşünce sistemine her zaman sahip çıkacağını belirtti.

Bayraktutan, Büyük Önder Atatürk'ün ölümünün 76. yılı nedeniyle yayınladığı mesajında; “ulusun, Yüce Atatürk'ü ülkenin her köşesinde ortak düşünce ve duygularla andığını, O'na bağlılığını, sevgisini ve saygısını tüm bireyleriyle dile getirdiğini kaydetti. Bayraktutan, "Cumhuriyetimizin kurucusu, yurdumuzun kurtarıcısı, büyük komutan, devrimci ve devlet adamı Atatürk'ün gönüllerdeki erişilmez yeri değişmeyecek, O'na duyulan sevgi ve saygı hiç eksilmeyecektir. Yüce Atatürk, üstün nitelikleri, barışçılığı, devrimci ve demokrat kişiliği, askeri ve siyasal zaferleri ve düşünceleri ile yaşadığı çağa damgasını vurmuştur "dedi.

Atatürk'ün, yaşamı, yaptıkları ve başarılarıyla tüm insanlığın saygısını kazanmış örnek bir devlet adamı olduğunu vurgulayan Bayraktutan, Ulu Önder'in, başka uluslara da yol gösteren savaşımıyla yalnızca Türk ulusunun yazgısını değil, tarihin akışını da değiştirdiğine işaret etti.

Ulu Önder'in, yaşamı boyunca halkının sorunlarına gerçekçi çözümler üretmek için çalıştığını, Türkiye Cumhuriyetinin ayakta kalmasını, her dönem güçlü ve rahat olmasını sağlayacak atılımları kararlılıkla gerçekleştirdiğini ifade eden Bayraktutan, "Türk Ulusu, Atatürk'ün varlığından, ilke ve devrimlerinden, düşünce sisteminden, Cumhuriyet'in kazanımlarından güç alarak, Türkiye Cumhuriyetini aydınlık yarınlara ulaştırmak için el birliğiyle çalışacak; Yüce Önder’ine, kurduğu Cumhuriyete, ilke ve devrimlerine ve Atatürkçü düşünce sistemine her zaman sahip çıkacaktır. Bu duygu ve düşünceler ile Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün ölümün 76. yıl dönümünü saygıyla, şükranla, özlemle anıyor ve arıyoruz” ifadelerine yer verdi.

ARTVİN ADD’DEN 10 KASIM MESAJI

ADD Artvin Şube Başkanı Ahmet Biber, Çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 76. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Ahmet Biber, mesajında Atatürk'ün tüm dünyada hayranlık uyandıran başarıları, düşünceleri, liderlik yeteneği ve üstün kişiliği ile tarihe mal olmuş bir lider olduğunu vurguladı.

Biber, 10 Kasım mesajında; "Ulu Önder Atatürk'ün, tüm dünyada hayranlık uyandıran düşünceleri, başarıları pek çok topluma istisnasız örnek olmuştur. Atatürk, dünyanın yetiştirdiği nadir dâhiler dendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir. Büyük adamlar kuşaklarının başındadır. Türk Milletinin başındaki büyük ve dahi Atatürk, politika ve savaş alanlarında da yılmayan büyük ve vatansever bir insandı. Bir benzerinin dahi yapılması çok güç birçok devrimler gerçekleştirmiştir.

Büyük düşüncelerin adamı, bir devlet mimarı olan Atatürk'ün en büyük başarılarından birisi de Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmak olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk'ün hem eseri hem de destanıdır. O'nun ilke ve devrimleri her zaman Türk halkına güç vermeye ve yol göstermeye devam edecektir.

Gazi Mustafa Kemal, üstün kişiliği, liderlik yeteneğiyle tarihe mal olmuş büyük bir liderdir. 10 Kasım tarihi, Türk milleti için büyük kurtarıcısı Ulu Önder Mustafa Kemal'i anma günü olduğu kadar, O'nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günüdür. Bu duygu ve düşüncelerle ölümünün 76. yıldönümünde Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyor; manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz" görüşlerine yer verdi.

CHP ARTVİN İL BAŞKANI YÜCEL KURT 10 KASIM MESAJI YAYINLADI

CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Hiç bir Devlet adamı 57 yıllık kısa bir ömürde, Atatürk’ün yaptığı kadar ışık vermemiş, devrim yapamadığını ifade etti. CHP İl Örgütü adına açıklamada bulunan Ali Yücel Kurt, anma mesajında; “ Bugün Türkiye’mizin kurucusu, Bağımsızlığımızın mimarı, Aydınlanmaya ve çağdaşlığa giden yolu açan, Büyük asker, Dünyada 100 yılın devlet adamı Ulu önder Atatürk’ün Yıldızlara, Tanrı’nın ışıklı katına vardığının 76. yılıdır.

Atatürk’ü sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

Dünyada kimseye nasip olmayan şanlı zaferlerden sonra, Hiç bir Devlet adamı 57 yıllık kısa bir ömürde, Atatürk’ün yaptığı kadar ışık vermemiş, devrim yapamamıştır. Hem asker üniformasının, Hem de sivil giysilerin böylesi yakıştığı, bilge aydın yol gösterici bir başka önder yoktur. Atatürk sadece aydınlanmaya giden yolu açmakla kalmamış, Osmanlı’nın teslimiyetçi külünden. Yokluktan – yoksulluktan bir Millet var eden Dünyada saygı duyulan yeni bir Türkiye yaratmıştır.

Yüce Atatürk’ün kurarak kökleştirdiği Ulus Devlet ve Ulusal bilinç, Küresel emperyalizmin ve uzantıları olan Uluslarası şirketlerin hedefindedir. Ulus Devlet ve Ulusal bilincin güçlü olması, Küresel baronların işine gelmez. O ülkeyi ekonomik olarak işgal ederek zenginliklerini sömüremez.

İşte bu nedenle; Yaldızlı demokrasi sözcükleriyle, AB söylemiyle gizli işgal orduları yaratır. Ulus Devlet ve Ulusal bilinç, Haçlı cephesiyle işbirliği yapan satılmışların ve cemaatlerin Müttefik saldırısı altındadır. Çanakkale’den, Sakarya’dan, Afyonkarahisar’dan, Kütahya’dan, Muzaffer çıkan Atatürk ve neferleri

Bu küresel ve bağnaz işbirlikçi saldırıdan da muzaffer çıkacaktır. Karanlıklar yırtılacaktır. İşte bu nedenlerden dolayıdır ki ülkemizin başı sıkıştıkça ATATÜRK'ün ölmediği ve daha da büyüdüğü açıkça görülmektedir. ATA'm sen ölmedin bizlerde yaşadığımız sürece ölmeyeceksin! Topraklarımızda yaşayan, Farklı etnik köklerden,

Türk Bayrağı altında toplanan, Kendisine TÜRK diyenleri, NE MUTLU TÜRK’üm diyenleri saygıyla selamlarım. . . ” ifadelerine yer verdi.

ARTVİN AGC’DE 10 KASIM MESAJI YAYINLADI

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı 10 Kasım Mesajı Yayınladı

AGC Başkanı Tolga Gül yayınladığı mesajda; “Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 76. yıldönümünde onu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyor, bizlere bırakmış olduğu mirasın önemini gün geçtikçe daha çok anlıyoruz. Kurduğu Cumhuriyet ve gerçekleştirdiği devrimler, Türk Milleti nezdinde hiçbir zaman unutulmayacak, saygıyla anılacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun şahsında silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.11.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Bayraktutan’dan 10 Kasım Mesajı...
 » Chp Artvin Milletvekili Av.uğur Bay...
 » Artvin Tso Başkanı Özel’den 10 Kası...
 » Artvin- Ankara Ve İstanbul’dan 23 N...
 » 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Ku...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Artvin’de 19 Mayıs Mesajları Yayınl...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Bayraktutan Chp'nin 93. Kuruluş Yıl...
 » Artvin'de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Artvin’de 23 Nisan Kutlama Mesajlar...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtulu...
 » Artvin’de Atatürk Konulu Sergi Açıl...
 » 23 Nisan Ulusal Eğemenlik Ve Çocuk...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Artvin’de 30 Ağustos Zafer Bayramı...
 » Hopa Kaymakamı Özkan'ın 10 Kasım Me...
 » 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...