Artvin’de Akparti Kongreleri Başladı

08/11/2014 10:48

Ömür Poshoroğlu’nun Tek Aday Olarak Girdiği Kongrede 100 Delegenin 76’sı Oy Kullandı.


Haber: Hayati AkbaşAk Parti Türkiye genelinde yapılması planlanan olağan kongrelere Artvin den başladı. Ak Parti il başkanlığı ilk kongresini Kemalpaşa beldesinde gerçekleştirdi. İl ve ilçelerde 5’si yapılacak olan kongrelerin Kemalpaşa ayağı olan bölümde 1. Kongresini düzenlendi. Kemalpaşa da bugüne kadar kongre olmazken ilçeden atamalar la başkanlık belirlenmekteydi. Kemalpaşa nüfusunun 5200 ün üstünde olması nedeniyle belde de artık kongre seçimleri ile başkanlık secimi yapılacağı belirtildi. Bu nedenle ülke genelindeki kongrelerin ilk ayağı Kemalpaşa’da atıldı.

Kemalpaşa lila düğün salonunda gerçekleştirilen kongrede il başkanı Erkan Balta ve il başkan yardımcıları Hopa ilçe başkanı İlyas Güven ve yönetimi, Hopa belediye başkanı Nedim Cihan, Kemalpaşa belediye encümenleri ve partide delege olan üyeler yer aldılar. Tek adayın yarıştığı seçimde Ömür Poshoroğlu Kemalpaşa belde başkanı oldu. 100 delegenin olduğu belde de 76 kişi oy kullanırken 2 oy geçersiz sayıldı 74 oy geçerli sayılarak yeni başkan Ömür Poshoroglu ve yönetimi oldu.

Kongrede konuşan il başkanı Erkan Balta Artvin de büyük bir başarı gösterdik bir ilçe hariç her tarafta ak parti bayrağını dalgalandırdık. Kemalpaşa beldesi çok az farkla kayıp ettik ama biz bunu kayıp saymıyoruz Kemalpaşa bir önceki seçimden %120 oylarını arttırmıştır. Bu kayıp değil başarıdır Kemalpaşa’nın siyasi yapısı bellidir. Bir kişi muhakkak başkan olacaktı ibre son anda bizden yana olmadı ama biz Kemalpaşa’yı asla göz ardı etmiyoruz söz verdiğimiz gibi Kemalpaşa’yı ilçe yapıyoruz çok yakın zamanda Kemalpaşa ilçe olacak. Yeni seçilen arkadaşlarda burada gereken çalışmayı yapacaklarına inanıyorum önümüzde yeni bir seçim süreci var gerekli çalışmalara kongrelerden sonra başlayacağız. Ak partinin ülkede yaptıkları ortadadır aslında alışkın olduğumuz için içinde bulunduğumuz yaşamın nasıl geçtiğini göremiyoruz ülkede neler yapıldı hepimiz görüyoruz. Türkiye dünya medeniyetler seviyesine ulaştı. Ekonomideki istikrar ülkede huzuru ve rahatı getirdi. Yapılan yolları ve diğer yatırımları saymıyorum onlar zaten hükümetin yapması gerekenlerdi. Ben Kemalpaşa’daki yeni başkanı ve yönetimini tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum Kemalpaşa’ya hayırlı olsun dedi.

Ak Parti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven konuşmasında Ak parti herhangi bir parti değildir. Ak parti ilkeli liderlerin önderliğinde ilkeleri ile yürüyen bir partidir. Ak parti Türkiye’de siyasetin nasıl yapılması gerektiğini gösteren ve öğreten bir partidir. Küçük işlerle uğraşmayacağız, büyük düşüneceğiz. Yeni hedefimiz inşallah Artvin’de 2 Ak parti milletvekili çıkarmaktır. Bunu yapmak zor değil. Kemalpaşa olarak bir önceki seçime göre oylarımızı %120 arttırmış bir teşkilat olarak bu hedefimize de ulaşacağımıza tüm kalbimle inanıyorum. Allahın izniyle bu hedefe el ele gönül gönüle verip ulaşacağız.

30 Mart yerel seçimlerinde ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemalpaşa olarak göstermiş olduğunuz gayretlerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Önceki dönem belde başkanlığı yapan Hakan Yılmaz kardeşime ve yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gayretleriniz, emekleriniz alın teriniz için, dualarınız için sizlere teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.

Değerli dava arkadaşlarım şunu söylemek isterim bu büyük dava , bu kutlu hareket altını çizerek söylüyorum , mensuplarıyla şereflenmez, tam tersine mensuplarına şeref verir. Ben yoksam dava da yok diyenler daha en baştan kaybetmiş olanlardır. İstişareyi, danışmayı, ortak aklı dışlayan, ortak kararları şahsi beklentileri ile uyuşmadığı için beğenmeyen bu kutlu davaya haksızlık etmiştir. Bu dava hiçbir zaman koltuk davası olmamıştır. Bu dava şahsi hırsları, kibri, fitneyi, ve nifakı , kıskançlığı , çelme takmayı , başkasının kuyusunu kazmayı her zaman dışlamış, her zaman dairesinin dışına atmış bir davadır. Başkalarının oyuncağı olanlar ise çoktan unutulmuşlardır. Onları hiç kimse hatırlamıyor artık. Hiçbirimiz mükemmel değiliz. Tabiî ki eksiklerimiz, hatalarımız, kusurlarımız olabilir. Ama bir arkadaşımıza görev verilmiş ise artık o arkadaşımızla beraber el ele kol kola gezme zamanı gelmiştir, saf tutma zamanı gelmiştir. İşte o zaman bu zamandır değerli arkadaşlar, inanıyorum ki buradaki tüm yol arkadaşlarım, bu davanın neferleri olarak her zaman hayırla hatırlanacaklardır.

Her türlü gerilim , kamplaşma ve kutuplaşma Kemalpaşa’mıza, Hopa’mıza zarardan başka hiçbir şey vermedi, vermezde. . Üsluplarımız farklı olabilir, yöntemlerimiz farklı olabilir, siyaset tarzımız farklı olabilir, Ama hepimiz bu vatanın evlatlarıyız, Hepimiz bu toprakların insanıyız.

Devletimiz, vatanımız, bayrağımız, milletimiz bir. Bizim bir sorumluluğumuz var, biz iktidar partisiyiz. Bizi sokağa çekmek isteyeceklerdir, zaman zaman hem Hopa da hem Kemalpaşa da bu tür hadiseler ile karşılaştık. Asla bu tür oyunlara gelmeyeceğiz . Örnek bir belde başkanı profili, örnek bir belde yönetim kurulu üyesi profili çizeceğiz, emin adımlarla başımız dik, anlımız açık yolumuza devam edeceğiz inşallah. . Hopa’mızı Kemalpaşa’mızı çok daha iyi günler bekliyor, Yapacak daha çok işimiz var, Daha çok güzel işlere birlikte imza atacağız inşallah, Her zorluğa sizlerle birlikte göğüs gerdik, birlikte üzüldük, birlikte sevindik. Ne yaptıysak birlikte yaptık. Allah hepinizden razı olsun dedi

Ak parti Kemalpaşa belde başkan adayı Ömür Poshoroğlu konuşmasında Ak parti sorun çözen, hizmet üreten icraat yapan bütün türkiyeyi aynı samimiyetle kucaklayan siyaset tarzıyla bu başarıyı yakalamıştır. Ak parti kendi varlık nedenini bu ülkeye kayıtsız şartsız hizmet aşkıyla tanımlayarak yola koyulmuş bu istikamette yüzünün akıyla ülkemize hamdolsun büyük mesafeler aldırtmıştır. Bizler biliyoruz ki hizmet siyasetle başlar. Fakat siyaset, tabiatı gereği zor, mesuliyetli ve meşakkatli bir iştir. Siyaset elini taşın altına koyma, sorumluluğu üstlenmektir. Siyaset, sorunlara çözüm üretme, milleti bir bütün olarak kucaklama sanatıdır. Ak parti olarak bizler de bu hizmet için elimizi taşın altına koymuş hizmetkâr olmuşuz ve olmaya da devam etmekteyiz. Kemalpaşa’mızın kalkınması adaletsizliklerin giderilmesi Kemalpaşa’mızın refaha ve huzura kavuşması tek hedefimizdir. Problemlerden beslenen değil problemleri çözen bir yönetim olacağız. Biz ak parti Kemalpaşa yönetimi olarak hiç bir zaman kişisel bir dava, kişisel bir mesele üzerinde durmadık, durmayacağız. Bizim davamız Kemalpaşa’dır. Bizim şahsi davamız yoktur, bizim için mesele Türkiye’dir, Kemalpaşa meselesidir, milletimizin geleceğidir. Buna istinaden Kemalpaşa’mızın ilçe olmasıyla ilgili gerek kurucu genel başkanımız ve cumhurbaşkanımız sayın recep Tayyip Erdoğan’dan aldığımız söz gerekse sayın milletvekilimiz Dr. İsrafil kışla beyin gerekse il başkanımız ve ilçe başkanımızın girişimleri doğrultusunda önümüzdeki en kısa sürede beldemizin ilçe olacağı müjdesini almış bulunmaktayız dedi. Ak parti Kemalpaşa başkanı ve yeni yönetimi şöyle oluştu.

ASIL

1 ÖMÜR RIFAT POSHOROĞLU

2 SEDAT ŞAHİNBAŞ

3 MUSTAFA KARAL

4 MURTEZA AKKAYA

5 HALİS USTABAŞ

6 SELAHATTİN TATAR

7 ERDEM YAMAK

8 GÖKÇE ALTUNKAYA

9 HAYRİ LOKUMCİ

10 NECMETTİN YILMAZ

11 RUHİ YILMAZ

12 HATİCE AKIN KUMRU

13 ALİ BAŞAR

14 MEHMET ALİ VEZİROĞLU

15 NEVZAT YILMAZ

YEDEK

1 HİKMET TATAR

2 SERKAN ÜÇÜNCÜ

3 ERKAN KAR

4 ŞENOL ÇAKIR

5 ÖZBEY BALKAYA

6 ERMAN VAYİÇ

7 YÜKSEL YILMAZ

8 KADIR KARAŞAH

9 HURŞIT ERSOY

10 HAYRETTIN OKUTUR

11 SEDAT USTABAŞ

12 NİHAT AYÇİÇEK

13 ADEM TUTAN

14 ZEKİ ERSOY

15 YAŞAR ALTUNKAYA

Fotoğraflar: Aydın Tatar

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 08.11.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Akparti Artvin Merkez İlçe Kongresi...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Chp Artvin İl Örgütü Basınla Kahval...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Av. Uğur Bayraktutan "24 Yıllık Tec...
 » Artvin Akparti 5. Olağan Kongresi Y...
 » Feyzioğlu Ve Batum, Anayasa Değişik...
 » Mhp Hopa Belediye Başkan Adayını Da...
 » Artvin Akparti Milletvekili Ertekin...
 » Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitingle...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Artvin Akparti'de Kongre Şöleni Yaş...
 » Chp Artvin’de Adaylarını Tanıttı...
 » Kemalpaşa’da Devir - Teslim Gerçekl...
 » Muharrem İnce Ve Mustafa Balbay Art...
 » Hopa Akparti 4. Olağan Kongresini Y...
 » Akparti Yusufeli Mitinginde Gövde G...
 » Artvin’de Sağlıkçılar Yas'ta...
 » İstanbul Bostancı Gösteri Merkezind...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti 6. Olağan Kongresi Yap...
 » Hopa Ak Parti Gençlik Kolları Yeni...
 » Chp Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztü...
 » Arhavi Chp 36 Olağan Kongresi Yapıl...
 » Şavşat Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşen...
 » Hopa Chp’de Gündem Birlik Ve Berabe...
 » Chp Artvin Kadın Kolları ‘ Eşitlik...