Artvin’de Kar’dan Kapanan Köy Yolları Açıldı

06/11/2014 08:02

Kar Esareti Bitti Önümüz Pastırma Yazı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin’de 01 Kasım 2014 Cumartesi başlayan kar yağışı aralıklarla ama zaman zaman hızlı olmak kaydıyla yaklaşık 4 gün boyunca sürdü. Kar yağışının sona ermesi ile birlikte kardan kapanan yollar ulaşıma açılması için çalışmalar başlatılırken, kısa sürede kapalı köy yollarının çok büyük bir bölümü ulaşıma açıldı. Artvin Valisi Kemal Cirit köy yollarının büyük bir bölümünün ulaşıma açıldığını açıkladı. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’de il dışındaki ziyaretlerini tamamlayarak geldiği Artvin’de ayağının tozuyla şehir merkezini gezerek kardan etkilenen yerlerde incelemelerde bulundu.

Kapalı köy yolları açıldı

Artvin’de kar yağışının etkisini azaltması ile birlikte kapanan yolların açılması çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürüldü. Artvin Valiliği ve Kaymakamlıklar ile İl Özel İdaresi’ne bağlı İlçe Özel İdareleri’nin yoğun gayretleri ile kapanan köy yollarının çok büyük bir bölümünün yolları ulaşıma yeniden açıldı. Ardanuç’da 6, Borçka Camili Grubunda 6, 12 köy yolu 5 Kasım 2014 Çarşamba günü sabah itibariyle kapalı köy yolu sayısı olarak kayıtlara geçti. Artvin Valisi Kemal Cirit, köy yollarının ulaşıma açılması için yoğun mesai harcandığını ve yolların çok büyük bir bölümünün ulaşıma açılmasının başarıldığını söyledi. Etkili ve yoğun yağan kar yağışının azalması ile birlikte kalan kapalı köy yollarının da kısa sürede açılmasına çalışıldığını belirten Vali Kemal Cirit, yolların ulaşıma açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkan Kocatepe, mahalle mahalle gezdi

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin'i gezerek kar yağışı nedeniyle oluşabilecek sorunları yerinde tespit edip gerekli talimatları verdi.

Kocatepe ilk ziyaretini sanayi sitesine gerçekleştirerek esnafla sohbet etti. Ardından Yeni Mahalle ye giderek orada ki çalışmaları yerinde inceleyip kahvehanede vatandaşlarla görüştü. Son olarak İskebe de yeni yapılan ve bu yıl eğitim vermeyen başlayan Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin kar nedeniyle ulaşımında sıkıntı olduğu şikâyetleri üzerine okul yolunda inceleme yaparak sorunun hemen çözülmesi için talimat verdi. Okul Müdürü ile birlikte okul içerisi gezen Başkan Kocatepe, spor salonunda masatenisi oynayarak günün yorgunluğunu atmış oldu.

Kar, Artvin’in manzarasını da beyaza bürüdü

Kar yağışı sadece olumsuzlukları ile gündem olmadı. Kar yağışı nedeniyle il genelinde oluşan görüntü de fotoğrafçılara malzeme oldu. Adeta Artvin’in manzarası beyaza bürünürken, Artvin’de kar yağışı sonrası çıkan manzara amatör fotoğrafçılar tarafından bol bol görüntülendi. Çekilen fotoğraflar sosyal paylaşım sitelerinden paylaşılırken, ulusal bir çok tv kanalı ve gazete de Artvin’de kar sonrası ortaya çıkan fotoğrafları ve kar yağışı nedeniyle Artvin’de yaşanan olayları yayınladı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 06.11.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Kar, Kış, Kıyamet...
 » Artvin Kar Esareti Altında...
 » Artvin’de Kar Esareti Yeniden Başla...
 » Artvin’de Kar Yağışı Çocukları Sevi...
 » Artvin’de Kar Nedeniyle Hayat Durdu...
 » Artvin’de Karla Mücadele Devam Ediy...
 » Kafkasör Yaylası'ndan Kar Manzarala...
 » Karayolları Ekipleri Çalışmalarını...
 » Hopa Ve Arhavi'ye Yılın İlk Kar'ı D...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Artvin Valiliği Fotoğraf Yarışması...
 » Açü Bünyesinde Akademik Yükselme, T...
 » Artvin’de İki İntihar Vakası; Bir Ö...
 » Kocatepe’den Kemalpaşa’ya Ziyaret...
 » Borçka Karagöl Doğa Fotoğrafçıların...
 » Ankara 3. Artvin Tanıtım Günleri Yo...
 » Faruk Akbaş'la Karda Kaçkarlar Foto...
 » Artvin Caddeleri Siyah Beyaz...
 » Artvin Eğitimine Taze Kan Geldi...
 » Şavşat Karagöl Dondu...