Minibüs Güzergâhı İle İlgili Açıklama

24/10/2014 08:49

Hopa Kaymakamlığı Minibüsçüler Ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Kararları İle İlgili Açıklama Yaptı.


Hopa Kaymakamligi İl Trafik Komisyonu Karari İle Min

Haber: Hayati AkbaşHopa Kaymakamlığı Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Kararları ile ilgili açıklama yaptı. Kaymakam Mehmet Ali Özkan tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi “16. No’lu (Arhavi) Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi; Arhavi İlçesi ile İlçemiz arasında yolcu taşımacılığı yapmaktadır. 19. 12. 2012 tarihine kadar İlçemizdeki varış güzergahı Termik Santral önüne kadar olmasına rağmen, 19. 12. 2012 tarihinde alınan 2012/05-(13) sayılı karar ile güzergahı Hopa Meslek Yüksek Okulu yanı üç yol mevkii viyadük yanı olarak sınırlandırılmış/belirlenmiştir. Alınan bu karardan sonra adı geçen kooperatif tarafından Artvin Valiliği hakkında Rize İdare Mahkemesi ile Trabzon Bölge İdare Mahkemesinde Yürütmenin Durdurulması için davalar açılmış, ilgili Mahkemeler tarafından açılan davalarla ilgili RED kararı verilmiştir.

46. No’lu Kıse (Sugören) Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi; Sugören Köyü-Hopa-Çamlıköy arasında yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Takip ettiği güzergah Sugören Köyünden Hopa istikametine hareket, Hopa Meslek Yüksek Okulu üç yol mevkii viyadük altındaki kavşaktan dönüş alarak Sugören Köyü istikameti, Çamlıköy üzerinden Sugören köyüne intikal. (Ulaştırmaya müracaatlarında Çamlıköy Muhtarlığından durak izin belgesi alamadıklarından D4 Yetki Belgelerini alamamışlardır. )

Diğer ilçe ve illerden İlçemize çalışan, D4 Yetki Belgesi kapsamında yolcu taşımacılığı yapan kooperatiflere bağlı araçların ilçemizdeki son varış ve hareket noktaları "hepsinin" Hopa Meslek Yüksek Okulu Yanı Üç Yol viyadük mevkisidir.

Yolcu taşımacılığı yapmakta olan bazı kooperatiflerin viyadükten İlçe Merkezi istikametine giriş yapmak istemeleri talepleri üzerine İlçe Trafik Komisyonu Başkanlığımız tarafından alınan 2013/01 sayılı karar ile; İlçemize Yoldere Köyü Borçka Artvin istikameti ile Sugören Köyü Arhavi Rize istikametinden yolcu taşımacılığı yapan araçların (Kopmuş-Esenkıyı köyü ile Sarp Kemalpaşa istikametinden yolcu taşımacılığı yapan araçlar dahil) yolcularını bırakabilmeleri amacıyla ilçe merkezimiz içerisindeki güzergahları . . . . viyadük altından itibaren Sahil caddesi Akbank kavşağından D. 010+25 Karayoluna çıkış, D. 010+25 Karayolu Liman kavşağına varış, kavşaktan dönüş alarak D. 010+25 Karayolu Akbank kavşağı istikametine dönüş, D. 010+25 Karayolu Akbank Kavşağından Sahil caddesine giriş, viyadük istikameti olacak şekilde düzenlenmesine rağmen, adı geçen karar İl Trafik Komisyonu Başkanlığı tarafından kabul edilmemiş, İl Trafik Komisyonu Başkanlığının 2014/01-(15) sayılı Kararı ile RED edilmiştir.

İl Trafik Komisyonunun 2014/01-(15) sayılı kararı ile 16. No’lu (Arhavi) Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından (güzergâhı hakkında alınan kararla ilgili) Artvin Valiliği hakkında Rize İdare Mahkemesi ile Trabzon Bölge İdare Mahkemesinde Yürütmenin Durdurulması için açılan davalarla ilgili Mahkemeler de RED Kararı verilmiştir. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur”.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 24.10.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa'da Yürüyüş Güzergahları Belli...
 » Hopa'nın Trafiğini Rahatlatacak Yen...
 » Artvin Otobüs Terminali Görkemli Bi...
 » Eti Bakır Aş'den Cerattepe Açıklama...
 » Danıştay’dan Hes’lerle İlgili Öneml...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Arif Ağaoğlu'ndan Birlik Beraberlik...
 » Cerattepe İçin Yeni İddia...
 » Rize’de Hes’e Karşı Mücadeleyi Yurt...
 » Hopa Tso’dan Celil Yıldırım’a Ziyar...
 » Artvin Halkı Madene Karşı Tek Yürek...
 » Artvin İl Genel Meclisi Eylül Ayı K...
 » Artvin’de Ohal Bir Kez Daha Uzatıld...
 » Sen Misin Belediyenin Kapatılmasına...
 » Tek Gıda’nın Söyleyecek Sözü Var...
 » İstad Arhavi’li Muhtarları Uyardı...
 » Trabzon’un Yarısına Doğalgaz Ulaştı...
 » Av Remzi Kazmaz Akp Döneminde 150 A...
 » Yeşil Yol Projesine Tepkiler Dinmek...
 » Hopa'da Trafik Kazası Bir Kez Daha...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » 40 Bin İmzayı Tbmm Başkanlına Verdi...