Borçka Karagöl Doğa Fotoğrafçılarının Mekânı Oldu

23/10/2014 08:29

Artvin'in Borçka İlçesindeki Karagöl, Kar Yağışının Ardından Oluşan Manzarayla Doğa Fotoğrafçılarına Görsel Şölen Sunuyor.


Haber: Hayati AkbaşDoğa harikası Karagöl, fotoğrafçıların gözde mekânı oldu. Sonbaharda birçok rengin bir arada görüldüğü Artvin'in Borçka ilçesindeki Karagöl, kar yağışının ardından oluşan manzarayla doğa fotoğrafçılarına görsel Şölen sunuyor.

Her mevsim ayrı güzelliğe bürünen Artvin'in Borçka ilçesindeki Karagöl, sonbaharın renklerinin yanı sıra Yağan karla oluşan renk cümbüşü, ziyaretçilerini büyülüyor. İlkbahar ve yaz aylarında yeşilin her tonunu barındıran doğası, sonbaharda ise farklı renklerle buluşan bitki örtüsüyle ziyaretçilerini ağırlayan Karagöl, Doğu Karadeniz'de etkili olan kar yağışıyla beyaza büründü.

Doğa fotoğrafçılarının Karadeniz'de en çok ziyaret ettiği yerler arasında bulunan Karagöl, gelen konuklarına eşsiz manzaralar sunuyor. Almanya'dan evlilik yıl dönümlerini kutlamak için bir grup doğa tutkunu ve eşi Sevim Tiryaki ile Karagöl'e gelen Rizeli Remzi Tiryaki, "51. evlilik yıl dönümümüzü kutlamak için Almanya'dan kalkıp doğayı görmeye geldik. Manzara çok güzel" dedi.

Artvin Çoruh Üniversitesi öğretim üyesi Yardımcı Doçent Şule Ceylan da öğrencileriyle gezmeye geldiklerini anlatarak, "Karagöl'ün karlı halini ilk kez görüyorum, manzara çok güzel. Biz sonbaharın manzara görüntüsü için gelmiştik ancak kar yağışı cümbüşüne denk geldik" diye konuştu.

Karagöl'e gelen bazı doğa fotoğrafçılarının da soğuk havaya aldırış etmeden fotoğraf çektikleri ve tulum eşliğinde horon oynayıp eğlendikleri gözlendi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.10.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Şavşat Karagöl Dondu...
 » Atabarı Kayak Merkezi Sezonu Açtı...
 » Artvin’de Turizm Çalıştayı Düzenlen...
 » Doğa Harikası Borçka Karagöl, Moder...
 » Yeryüzü Cenneti Borçka Karagöl'e Fo...
 » Artvin Kar Esareti Altında...
 » Vakıfbank Hayat Dergisi Artvin'i Ko...
 » Türkiye’nin En Yüksek Cam Seyir Ter...
 » Katarlı İşadamları Artvin’de...
 » Artvin Valisi Cirit Sakin Şehir Şav...
 » Arhavi’de Sahilde Güneş, Sırt Yayla...
 » Artvin’de Teleferik Projesi Hayata...
 » Kafkasör Yaylası'ndan Kar Manzarala...
 » Hatila Vadisi Milli Parkı Ziyaretçi...
 » Şavşat’ta Sercan Yazar Seyir Tepesi...
 » Camili Biyosfer Rezerv Alanı Görenl...
 » Sundura Deresi Temiz Aksın...
 » Opiza Manastırı’nı Gördünüz Mü?...
 » Artvin Her Mevsim Rengârenk...
 » Artvin Gazeteciler Derneğinden Dost...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...