Yaşam Tarzı Müzesi Ek Bina Açılışı Yapıldı

07/10/2014 13:42

Açılış Törenine Yoğun İlgi Vardı.


Haber: Necmettin NumanoğluArtvin’in ilk ve tek müzesi olan Dikyamaç Köyü (Kamparna) Yaşam Tarzı Müzesi ek binası açılışı yapıldı. İlçeye bağlı Dikyamaç Köyünde iş adamı Naim Özkazanç ve Prof. Dr. Maksut Coşkun tarafından yaptırılan müzenin ek bina açılış törenine, Artvin Vali Vekili Hasan Ongu, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, siyasi parti temsilcileri, köy muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış töreninde yoğun programı gereği katılamayan Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla'nın tebrik mesajı da okundu.

Kurban Bayramı programı ile birlikte açılan ek binanın açılışında konuşan Arhavi belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu; “Artvin’in ilk müzesinin burada açılması Arhavi halkı adına çok gurur verici. Bu müzede geleneksel yaşamdan günümüze kadar köy halkımızın günlük hayatlarındaki materyaller sergilenmekle, gelecek kuşaklara büyük kaynak ve örnek oluşturmaktadır. Bu konuda hassasiyet gösteren Dikyamaç Köyü halkına ve özellikle iş adamı Naim Özkazanç’a ve Prof. Dr. Maksut Coşkun'a teşekkür ediyorum. Daha önceden açılışı yapılan ve bugün burada ek binası açtığımız müzenin Artvin’e hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. Açılışta yapılan konuşmalarda il ve ilçe turizmine ivme kazandıracak olan bu müzenin ek binasının açılışına gelen herkese teşekkür edilerek, bu örneğin diğer iş adamları ve muhtarlara da örnek olması gerektiği belirtildi. Açılış töreninde Vali vekili Hasan Ongu başta olmak üzere Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Kaymakam Muhammet Önder, iş adamı Naim özkazanç, prof. dr. Maksut Coşkun, Köy Muhtarı İdris Numanoğlu'da konuşmalar yaparak günün anlamına uygun konuşmalar yaptılar.

Konuşmaların ardından müzenin ek binasının açılışına geçildi. Sergilenen yöresel el sanatları ve materyaller tek tek gezildi. Etnografik eşyaların, araç ve gereçlerin sergilendiği müze önünde hatıra fotoğrafları çekinilerek tören sonlandırılmış oldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 07.10.2014 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Müze Ek Binası İçin Temel Atma Töre...
 » Arhavi’de Köy Müzesinde Resim Ve Ka...
 » Yaşam Tarzı Müzesi’ne Profesyonel E...
 » Lazca Dil Eğitimi Alan Öğrenciler M...
 » Arhavi Bir Değerini Kaybetti...
 » Arhavi’de Dikyamaç Köyü Yaşam Müzes...
 » Çanakkale'den Anadolu'ya" Adlı Gezi...
 » Anadolu Eski Eserleri Ve Müzecilik...
 » Artvinliler İstanbul'da Mınıaturk İ...
 » Artvin’de Turizm Çalıştayı Düzenlen...
 » Naim Özkazanç Öykü Ve Fıkra Yarışma...
 » Dik Yamaç Köyü Önemli İsimleri Ağır...
 » Hopa Sosyal Güvenlik Merkezi, Tören...
 » Naim Özkazanç El Sanatları Yarışmas...
 » Demirhan Elçin Güven Tazeledi...
 » Artvin’de “2.off-road Oyunları” Baş...
 » Artvin’in Kurtuluşunun 94. Yıldönüm...
 » Artvin’in Bitkileri Kitapta Toplanı...
 » El Sanatları Yarışması...
 » Artvin’de Rekor Denemesi İçin Topla...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » Artvin’de Diktatör İsimli Oyuna İzi...