Hopa’nın Sorunları Masaya Yatırıldı

30/09/2014 08:25

Hopa’da Tüm Muhtarların Katıldığı Ve İlçenin Sorunları Ve Yapılan Çalışmaların Konuşulduğu Toplantı Yapıldı.


Haber: Hayati AkbaşHopa’da İlçeye bağlı Köy ve mahalle muhtarlarının katıldığı Muhtarlar toplantısı Paluri Otel’ de gerçekleştirildi.

Öğle yemeğinden sonra başlayan ve İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özkan tarafından organize edilen toplantıya, Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Belediye Başkanı Nedim Cihan, Belediye Başkan Yardımcıları Yüksel Özbayraktar, Belediye Yazı işleri Müdürü Ahmet Yaşar İskender, İl Genel Meclis Üyeleri Hüsnü Çakır, Murat Özçep, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Fatih Tahtalı, Ak Parti İlçe Başkanı İlyas Güven, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Şafak Lokumcu, Birlik Mühendisi Fuat Eşen, Köy ve Mahalle Muhtarları katıldılar.

Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Şafak Lokumcu, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İlçe özel idare Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen 2014 KÖYDES projeleri kapsamında İlçemizde yapılan ve yapılacak olan program ve projeler hakkında, bir sunum yaparak, toplantıya katılanlara bilgi verdi.

Yaklaşık 3 saat süren toplantı sonunda konuşma yapan Kaymakam Mehmet Ali Özkan, ‘’Milletvekilimiz Dr. Sayın İsrafil Kışla, Belediye Başkanımız Nedim Cihan, İl Genel Meclisi Üyelerimizin ve Ak Parti İlçe Başkanı İlyas Güven bu toplantıya katılmaları ile verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Tüm katılımcılara çok teşekkür ediyorum. Demokrasinin en önemli özelliği ve göstergesi seçilmişleri birebir dinleyerek görüşlerini alarak sorunların çözümü noktasında adımlar atmaktır. Bu gün burada bunu yaşadık ve gördük. Son yıllarda ilçemize birçok alanda önemli yatırımlar yaptık. İlçemizin en önemli sorunlarının başında yol ve içme suyu sorunu gelmektedir. Hopa’nın yol ağının oldukça fazla olması ve zor arazi yapısına sahip olması hasebiyle yapılması gerekli çok işlerimiz vardı bunun bir çok bölümünü tamamladık. Bundan sonra yapılacak işlerde muhtarlarımızın takipçi olmalarını, köylerinde yapılan işlerin başında olmalarını özellikle rica ediyorum.

Bu yıl 5 km asfalt döktük. Bunu 20 km çıkararak köylerimizdeki yol sorunlarını inşallah bitirmeyi düşünüyoruz. Bu konularda Milletvekilimiz Sayın Dr. İsrafil Kışla, her ne türlü olursa olsun, ihtiyaç anında telefon açtığımızda isteğimizi geri çevirmeyip yardım ve desteklerini hiçbir zaman esirgemediler. Huzurlarınızda Sayın Vekilimize çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Yayla dağ turizmini geliştirmek amacıyla, Yeşil hat projesi kapsamında Kemalpaşa’nın köprücü köy yolu 3600 metrelik bölümü asfaltlanarak yeniden hizmete açıldı. Köprücü köyünün Gürgen dibi mahallesinden başlayan sıcak asfalt dökümü köprücü merkezden geçerek Kemalpaşa belediyesi merkez sınırına kadar tamamlandı.

Hopa Belediyesi tarafından kentin değişik noktalarında ve sahil dolgu alanı üzerinde yürütülen projelerin tamamlanması ile ilgili bilgi verildi.

Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla köylerdeki öncelikli sorunlar hakkında muhtarlardan bilgi alarak notlar tuttu. Öncelikli sorunların ele alınıp programa alınacağını kaydetti. Artvin Milletvekili Dr İsrafil Kışla köylerdeki öncelikli sorunlar hakkında muhtarlardan bilgi alarak notlar tuttu. Öncelikli sorunların ele alınıp programa alınacağını kaydetti. Hopa Devlet Hasta hanesi, Hopa İmam-Hatip Lisesi, Yunus Emre Anaokulu gibi projelerin yapım ve bitim aşamasında olduğunu belirtti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 30.09.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Şavşat’ın Sorunları Masaya Yatırıld...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » Yarıyıl Tatili Başladı...
 » Artvin’de Öğrenciler Bugün Karneler...
 » Bakan Şimşek Deriner Barajını İncel...
 » Ankara'da Dev Miting...
 » Artvin’i Sarsan Torpil İddiaları Re...
 » Artvin’de Siyaset Arenası Isınmaya...
 » Oy Kullanırken Nelere Dikkat Edilme...
 » Artvin’de 29 Bin 301 Öğrenci Karnel...
 » Anavatan-dyp Birleşmesinin Kıvılcım...
 » Artvin’de 2 Bin’in Üzerinde Öğrenci...
 » “Artvin Ansiklopedisi” Okuyucuyla B...
 » Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Dönem...
 » Hopa'da Halkevlerinin 80. Yıl Coşku...
 » Artvin Valisi Doğanay’ın Yarıyıl Ta...
 » Arhavi’de Hak Buluşması Devam Ediyo...
 » Arhavililer Kamilet Vadisinde Hes’l...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...