Kurdoğlu Ailesinin Acı Günü

10/09/2014 16:07

Cemal Kurdoğlu’nun Eşi, Sanatçı Cengiz Kurdoğlu’nun Yengesi Aileyi Derinden Üzdü.


Haber: Necmettin NumanoğluArhavi’nin köklü ve saygın ailelerinden ve Tüm Türkiye’nin tanıdığı Sanatçı Cengiz Kurdoğlu’nun yengesi ve aynı zamanda Amcasının Kızı olan, Cemal Kurdoğlu’nun eşi Harika Kurdoğlu’nun (52) zamansız ve ani ölümü tüm ailesini, yakınlarını sevenlerini ve kısacası tüm Arhavi’yi büyük üzüntüye boğdu. Yaklaşık 18 gün önce geçirmiş olduğu ani kalp krizi sonucu Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde koma halinde iken, tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamayan Harika Kurdoğlu genç yaşında sevenlerine veda etti.

Harika Kurdoğlu’nun ani ölümü Arhavi’yi yasa boğdu, Arhavi’nin ve özellikle ailesinin iyilik meleği olarak bilinen, sevilen, cana yakınlığı ile her kesimden övgü ile bahsedilen Kurdoğlu’nun genç yaştaki ani ölümü sevenlerini gözyaşlarına boğdu. Merhumenin Arhavi Merkez Eski Camideki cenaze törenine insanlar adeta sel olup aktı. Bu acıya ortak olmak adına Kurdoğlu ailesine taziyeye gelen ilçe halkının yanı sıra çevre ilçelerden ve sanatçı Cengiz Kurdoğlu’nun sanat camiasından önemli taziyeler sunuldu. Sanat, siyaset, iş adamı ve bürokrat kesimlerinden başsağlığı mesajı ve çelenk gönderildi. Harika Kurdoğlu’nun eşi Cemal Kurdoğlu’nun cenazedeki acısı her halinden belli idi. Aynı zamanda Sanatçı kardeşi olan Cengiz Kurdoğlu’nun da acısı ve üzüntüsü apaçık belli idi. Diğer kardeşi olan Cemil Kurdoğlu ile birlikte her 3 kardeşin vakitsiz böyle bir ölümün aileye ve özellikle çocukları üzerinde bıraktığı derin acı ve üzüntü karşısında güçlükle ayakta durabildiler.

Merhume Harika Kurdoğlu’nun biricik kızları Meltem, Merve ve Mehtap Annelerinin vakitsiz ayrılışına tahammül dahi edemiyorlardı. Tabutuna sarılıp öylece saatlerce ağlayıp, “canım annem sen bu yaşta kara toprağa hiç yakışmadın” dediler. Merkez eski camide öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Harika Kurdoğlu’nun ebedi istirahatgâhı olan Y. Hacılar mahallesindeki aile mezarlığına toprağa verildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 10.09.2014 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Ka...
 » Arhavi Bir Değerini Ve Sevenini Kay...
 » Belediye Eski Başkanlarından Kazım...
 » Arhavi Festivali Final Gecesi...
 » Ankara’daki Artvin Kurtuluş Balosu...
 » Hopa Arhavi Yolunda Fener Tesisleri...
 » Arhavi’de Acı Kurdoğlu Ailesine Düş...
 » Arhavi Festival Geceleri Büyük Beğe...
 » Hasan Numanoğlu Unutulmadı - Unutul...
 » Arhavi Bir Sevenini Ve Değerini Kay...
 » Mehmet Nazif Günal Arhavi’de...
 » Kartalın Emektar Kaptanı Arhavi’de...
 » Arhavi Festivali Dünyanın Önemli Fe...
 » Milletvekili Kışla’dan Arhavi’ye Te...
 » İstad Başkanı Altunbayrak Baba Ocağ...
 » Futbol Federasyonu Eski Başkanların...
 » Gürkan Ticaretten Arhavi’de Müzik Z...
 » Arhavi Kaymakamından Belediyeye Ziy...
 » Arbidad Tarafından Anlamlı Gece...
 » İstanbul’da İstad Arhavilileri İfta...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...