Artvin Büyük Bir Organizasyona Ev Sahipliği Yaptı

31/08/2014 11:41

Artvin'de Türkiye Kyokushın Stil Karate Şampiyonası Açılış Töreni Yapıldı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin'de 30 Ağustos zafer bayramı kutlamaları ardından Merkez Spor salonunda gerçekleşen yaklaşık 500 sporcunun katıldığı Türkiye KYOKUSHIN Stil Karate Şampiyonası açılış töreni yapıldı.

Türkiye Karate Federasyonun 2014 faaliyet takviminde yer alan Türkiye KYOKUSHIN Karate Şampiyonası, Artvin Belediyesi ile Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Türkiye’nin çeşitli illerinden yaklaşık 500 sporcunun katılımı ile Artvin Merkez Spor salonunda gerçekleştirildi.

Şampiyona öncesi teknik toplantı

Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde, Türkiye KYOKUSHIN Karate Şampiyonası teknik toplantısı 30 Ağustos 2014 Cumartesi günü sabah saatlerinde Gençlik Merkezi konferans salonunda yapıldı. Teknik toplantı ardından Antrenörler ve sporcular merkez spor salonunda yerlerini alarak müsabakalara başlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tören münasebetiyle Türkiye KYOKUSHIN Karate Şampiyonasının açılışı 30 Ağustos 2014 Cumartesi günü saat 12. 00 da yapıldı.

Açılış törenine Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Artvin Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Adıgüzel, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Dursun, Karate Artvin İl Temsilcisi Şirin Ali Öz, antrenörler, sporcular ve Artvinli sporseverler katıldı. Sporcular açılış seremonisinde yerlerini aldıktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, yaptığı açılış konuşmasında Karate camiasının büyük bir aile olduğuna vurgu yaptı. Delihasan konuşmasında; “ Bu gün gerçekten değişik heyecanlar duygular yaşıyoruz. Karatenin bir sitili olan KYOKUSHİN yıllardır Karate bünyesinden uzak gurbet diye bileceğimiz şekilde başka federasyonlarda hayatını sürdürmeye çalışıyordu. Gerçekten kocaman bir aileyiz burada bu gün ailemizin bir parçası var. Ama ben biliyorum ki burada olmayan çok büyük parçalarda var. İler ki şampiyonlarda turnuvalarda umut ediyorum ki onlarda aramızda olacaklar. O zaman ne kadar daha büyük olduğumuz çok daha büyümeye yatkın olduğumuzu göstermiş olacağız.

Bu vesileyle bu turnuvada bize öncülük yapan bizi teşvik eden burada olmamızı sağlayan Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe abimize çok çok teşekkür ediyorum. Kendisi yıllarca bu sporu yapmış sporun diğer dallarına da hizmet vermiş Genel Müdürlükte bütün sporların kahrını çekmiş, sıkıntıları yakinen bilen abimiz onun destekleriyle inşallah sorunları da zaman içinde çözebileceğiz. Artvin de yapmış olduğumuz Türkiye KYOKUSHIN Karate Şampiyonasının hayırlı olması dileklerimle herkese hoş geldiniz der saygılar sunarım” dedi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Türkiye KYOKUSHIN Karate Şampiyonasının açılış törenin de yaptığı konuşmada Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen sporcu ve antrenörlere Cennetin başkenti Artvin’e hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı. Başkan Kocatepe ; “KYOKUSHIN Karate tarihine not düşecek bir organizasyondayız. Ben Gençlik Spor Genel Müdür Yardımcısı iken bu sporun değerini bilen bir arkadaşınızım. O zaman bize geldiler Genel Müdürüm biz artık branş olarak tanınmamız gerekiyor yeterli sporcumuz var dediler. Bizde hakkını teslim ettik ne gerekiyorsa yapılsın dediğimiz bir çalışmaydı. Hani derler ya iyilik yap denize at. Balık bilmezse halik bilir. İyi ki yapmışız. İyi ki sizler varsınız. İyi ki Artvin’de siniz. Ben bu arkadaşlarımı güzel kentimize bir kez daha Türkiye Şampiyonasını Artvin’de yaptırttığı için Federasyon Başkanı kardeşimiz Esat Delihasan’a ve onun ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kocatepe: Spor Turizmin Yeniden Canlanması için korun üzerinde ki küllere üflüyorsunuz

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Federasyon Başkanı Esat Delihasan’a kürsüden Karate Büyükler Dünya Şampiyonu Milli Takımını Kafkasör Yaylasında 1 aylık kampa davet ettiklerini iletti. Kocatepe; “Yapılan bu faaliyetler sayesinde Artvin’de sadece spor yapmıyoruz, aynı zamanda Spor Turizmin yeniden canlanması için korun üzerinde ki küllere üflüyoruz. Artvin ancak o zaman spor kenti olur. O zaman spor turizmi Artvin’de gelişir “dedi.

Vali Kemal Cirit: Artvin sporda da kabuğunu kırıyor

Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin genel anlamda kabuğunu kırdığını ve spor da da kabuğunu fazlasıyla kırdığını vurguladı. Vali Cirit konuşmasında ;”Bugün güzel bir organizasyona ev sahipliği yapıyor olmaktan Artvin Valisi olarak büyük bir mutluluk duyuyorum. Birçok konuşmalarım da dile getiriyorum Artvin Kabuğunu kırıyor diye. İşte bunlardan bir tanesi de bu. Sporda da Artvin kabuğunu kırıyor. Belediye Başkanımızı özellikle tebrik etmek istiyorum. Spordan gelen bir insan. Spor yapan bir insan ve Türkiye de yapılan tüm sporların Artvin’de de yapılabileceğini bizlere gösteren bir insan. Bu yüzden kendisini tebrik ediyorum. Artvin gençleri olarak bizde sporun her branşında hem bireysel hem de toplu sporlarda var olduğumuzu göstermekteyiz. Bugün Artvin’de 8 tane ilimizin güzide sporcuları aramızda. Genç sporcu kardeşlerim var. Hepsine özellikle Artvin’e geldikleri için teşekkürlerimi iletirken bu bir müsabaka aranızda mutlaka bir derece çıkacak ama hangi dereceye sahip olursanız olun sizler gelecekte bizim, Türkiye’mizin yüz akları olacaksınız. Bugün kaybedersiniz yarın belki çok üst noktalarda bulunursunuz. Ülke olarak sizlerin başarısına ihtiyacımız var. Çünkü ülkemiz de kabuğunu kırıyor ülkemiz de dünyada uluslararası görünürlüğü aktif bir ülke durumuna geldi. Sporda da bu olacak bunu da sizler başaracaksınız ”dedi.

Konuşmalar ardından Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Artvin Valisi Kemal Cirit’e, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim’e ve Karate İl Temsilcisi Şirin Ali Öz’e teşekkür plaketi takdim etti.

Etkinliğe İlgi Büyük Esnafın Memnuniyeti İse Çok Fazla

Türkiye KYOKUSHIN Stil Karate Şampiyonası için Artvin’de yoğun bir hazırlık yapıldı. 500’ü aşkın sporcu, yönetici, antrenör ve görevlinin Artvin’e akın ettiği şampiyona için Artvinli spor severlerinde ilgisi görülmeye değerdi. Artvin’in başarılı bir şekilde ev sahipliği yaptığı şampiyona ilimizin kalabalık bir hafta sonu yaşamasını sağlarken, Artvin esnafı da şampiyona nedeniyle kazançlı günlerinden birini yaşadı. Artvin’e dışarıdan oldukça fazla sayıda insanın gelmesi ile birlikte esnafın yüzü de gülmüş oldu. Esnaf şampiyonanın Artvin’e getirilmesine katkı sağlayanlara teşekkür ederek benzer organizasyonların sayılarının arttırılması ile esnaf olarak yüzlerinin gülmeye devam edeceğini söylediler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 31.08.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Sosyal Güvenlik Merkezi, Tören...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Artvin'de 17 Yaş Türkiye Ranking Şa...
 » Artvin’de 1. Uluslar Arası Altın Bo...
 » Artvin’de Baraj Gölünde Türkiye Şam...
 » Artvin’de 23 Milyonluk Otel Ve Avm...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Ankara'da Vali Cirit Onuruna Yemek...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Doğa Harikası Borçka Karagöl, Moder...
 » 15. Camili Saf Kafkas Arı Ve Bal Fe...
 » Hopa'da Karate Şöleni Yaşandı...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Artvin’de 10 Sportif Proje Gerçekle...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Türkiye Şampiyonu Artvin’den...
 » 7 İklim 7 Bölge Şiir Şöleni...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Tarih 12.12.12 Ve Deriner Barajı Aç...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Osman Kastan Iğdır Arasspor'da...
 » Hopaspor 2’nci Devreye 3 Yeni Trans...
 » Hopa'da Karate Kursu Açıldı...
 » 2018 Yılı A. Hopaspor’un 3. Lige Çı...
 » Artvin’de Kar Voleybolu Türkiye Şam...
 » Hopaspor Ardahan Deplasmanından Mut...
 » Futbol Şenliği’nin 4. Etabı Gerçekl...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Taraft...
 » Yün Yumaktan Şampiyonluğa...
 » Trabzonspor Futbol Okulu Borçka’da...