42’nci Uluslararası Arhavi Kültür Ve Sanat Festivali Başladı

30/08/2014 13:44

Arhavi 3 Gün Boyunca Festival Etkinlileri Dolayısı İle Uyumayacak.


Haber: Necmettin Numanoğlu42. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali başladı. 1 gün gündüz etkinlikleri kapsamında İnönü caddesinde gerçekleştirilen Karma Resim ve El sanatları Sergisi açılışıyla başladı. Sergide bir yandan ilçe halk eğitim merkezi kursiyerlerinin hazırladığı yöresel objeler sergilenirken, aynı zamanda Fotoğraf sanatçıları Ayhan Öztürk ve Tamer Arslan ve Zekiye Sayar’ın da fotoğraf çalışmaları sergilendi.

1. gün gündüz etkinlikleri kapsamında Hacılar mahallesinde yapılan Off-Road gösteri ve yarışları ile devam edildi. Yarışmacılar izleyenlere heyecanlı anlar yaşattılar.

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ İLGİ GÖRDÜ

42. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali Resmi açılışı da akşam saatlerinde Atatürk Anıtına Çelenk Sunma ve Saygı Duruşunun ardından gerçekleştirilen Kortej Yürüyüşü ilgi gördü. Gündüz etkinlikleri yapılan kor ile son buldu. Kortej Yürüyüşüne protokol ve vatandaşların yanı sıra festivale katılan tüm ülkelerin halk dansları ekipleri de katılınca renkli görüntüler ortaya çıktı.

FOLKLOR GÖSTERİLERİ ALKIŞLANDI

42. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali gece programı, ünlü tiyatro sanatçısı Hakan Bilgin’in, festival sunucuları tiyatro sanatçısı Veysel Diker ve Nevin Yıldız Hatinoğlu’nu sahneye daveti ile başladı.

42. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nin 1. Gün gece programı ilk olarak gece programında sahne alacak olan Halk Dansları Ekiplerinin sahneye çağrılmasıyla başladı. Uluslararası katılımcılar; Güney Kore, Sırbistan, Gürcistan, Slovenya, KKTC Halk dansları ekipleri ile Milas GSK Halk Dansları Topluluğu, Arhavi Belediyesi ve Arhavi Gençlik Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi, İzmir GAFEM Halk Dansları Topluluğu, İSTAD Halk Dansları Topluluğu ve Akçaabat GSK Halk Dansları Topluluğu sahneye davet edildiler.

Ardından Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu açılış konuşmalarını yapmak üzere sahneye davet edildi. Başkan Hekimoğlu festivale katılan tüm ekiplere ve seyircilere “hoş geldiniz” diyerek katılımlarından dolayı teşekkür etti. Hekimoğlu; “41 yıldır büyük bir özveri ve başarıyla sürdürdüğümüz festivalimizin bu yıl 42. Sini yapmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Hekimoğlu, festivale birbirinden değerli ekip ve gönüllülerle, büyük bir özveri ve emekle hazırlandıklarını belirterek, ilçeden ve ilçe dışından gelen tüm katılımcılara iyi eğlenceler diledi.

Gece halk dansları topluluklarının art arda yaptığı gösteriler ile devam etti. İzleyiciler tarafından büyük bir ilgi ve beğeni ile takip edilen gösterilerin arasında festivalin birinci günü etkinlikleri arasında yer alan resim ve fotoğraf sergilerinde emeği geçenlere plaketleri verildi

Folklor gösterilerinin ardından ise Festivalin birinci gece sanatçıları Emine Keser, Turan Ustabaş ve Bahri Turan’ın verdiği konserlerin ardından birinci gece etkinlikleri sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 30.08.2014 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Hopa’da Engellilere Büyük Moral...
 » 7. Geleneksel Mençuna Şelalesi Yürü...
 » Kars Kongre Merkezi Olmaya Doğru Gi...
 » Mhp Milletvekili Adayı Muhammet Alt...
 » Hopa Bedensel Engelliler Derneği Ge...
 » Hopa’da 6 Ay Sürecek Bir Proje Başl...
 » Artvin'de Madene Hayır Mitingi Yapı...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Hopa...
 » Hopa Özel Temel Lisesi Panelleri De...
 » Hopa Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Se...
 » Hopa’nın Iğdır’dan Misafirleri Vard...
 » Arhavi Myo Öğrencileri Hopaport’ta...
 » 8. Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşü Y...
 » Doğaseverler Mençuna Şelalesi’ne Yü...
 » Hopaport Yeni Yıla Erken Girdi...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Hopa’da Sağlıkçılardan Tıp Gecesi...
 » İstanbul’da Hopa Rüzgarı Esti...
 » Artvin’den İzmir’e 7 Bölgeden Türkü...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » Artvin’de Diktatör İsimli Oyuna İzi...