Umg 21.kuruluş Yıl Dönümünü Basın Mensuplarıyla Kutladı

16/07/2014 09:57

Artvin Medyası Hopa- Kemalpaşa Lila Düğün Salonunda İftar Yemeğinde Umg’nin 21. Kuruluş Yıldönümünde Bir Araya Geldi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin medyası Hopa- Kemalpaşa Lila düğün salonunda iftar yemeğinde UMG’nin 21. Kuruluş yıldönümünde bir araya geldi.

UMG Medya Grup 21. Yılını gazeteci meslektaşları ve aileleriyle Kemalpaşa düğün salonunda iftar yemeğinde bir araya geldi. Yemeğe Artvin Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürü Gülşen Çınar, Artvin Gazeteciler derneği Başkanı Tolga Gül, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı Yaşar Kars, Gazeteciler Turan Şentürk, Necmettin Numanoğlu, ve ilimizde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı. İftar yemeği sonrası Kemalpaşa Lila Düğün Salonu sahibi ve TRT Kemalpaşa Temsilcisi Aydın Tatar’ın sunuculuğuyla başlayan konuşma ve fikir beyan etme faslında açılış konuşmasını yapan UMG Gruop imtiyaz sahibi İsmet Başar, salonda bulunan davetlilerin tek tek isimlerini saydı. İsmet Başar, konuşmasında, gazetecilikte geçen 21 yılı meslektaşlarıyla bir araya gelerek içinde bulunduğumuz Ramazan Ayı’nda iftar yemeğinde buluşmayı uygun gördüğünü belirterek katılan meslektaşlarına teşekkür etti. Başar; “ Gazetecilikte 21 yılı geride bırakmışız. Bu özel anı siz değerli gazeteci arkadaşlarımla ve aileleriyle kutlamak istedim. Söz gazetecilikten açılınca ilk söylenen, zor bir meslekle olduğudur. Evet, çok zor görev yapıyoruz, daha doğrusu yapmaya çalışıyoruz. 1993 yılında başladığımız medya yolculuğunda 21 yıl geride kaldı. Gazete sayımızı artırdık. Gazeteci mutlaka işini yaparken siyasi görüşünü katıyor. Benim aracımın plakası CHP idi.

Ben siyasi görüşümü işime yaşantıma, yazılarıma zaten yansıtıyorum. Artvin, Hopa küçük bir yer herkes herkesin ne olduğunu çok iyi biliyor. Bana göre gazeteci aynı zamanda siyaset yapabilmelidir. Bu benim şahsi fikrimdir. Artvin genelinde yaşanan çevre ile ilgili sorunlar olsun, diğer sorunlar olsun hepimizi yakından ilgilendirmektedir. Ben açıkça “madene Hayır” diyorum. Bu akşam davetimize katılan gazeteci arkadaşlarımıza, ağabeylerime ve ailelerine çok teşekkür ediyorum. ” dedi.

Daha sonra Gazeteciler Dernek Başkanları kısa birer konuşma yaptılar. Artvin Gazeteciler Derneği Başkanı Tolga Gül, 22 yıldır sürekli İsmet Başar’la kavga ettiğini belirterek; “bu güzel ortamda İsmet seninle 50 yıl daha kavga etmekten mutluluk duyarım” dedi. Gül ardından, konuşmasını kısa tutarak UMG medya gurubumun 21. Yılını kutladı.

Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı Yaşar Kars ise, Artvin basın dünyasının büyük bir aile olduğunu her zaman dayanışma içinde olmaları gerektiğini söyledi.

Artvin Valiliği Basın Halkla ilişkiler Müdürü Gülşen Çınar, 2009 yılından bu yana Artvin yerel basınında önemli gelişmeler yaşandığını belirterek, ”Bu akşamki organizasyon ve birliktelik bunu göstermektedir. Bu geceyi tertipleyen UMG Group İsmet Başar’a başarılar diliyorum. ”dedi.

35 yıldır gazetecilik yapan Artvin’in en kıdemli gazetecilerinden birisi olan Sarp Haber gazetesi İmtiyaz Sahibi Turan Şentürk, gazeteciliğin artık cazibesi olan bir meslek olmadığını savunarak; “Yazmak mı yazmamak mı? Ben artık yazmıyorum. Neden yazmadığımı soracak olursanız, cevabı da kendiniz verebilirsiniz.

Eğer yazdıklarımız kale alınmıyorsa, bir yerlere ulaşmıyorsa, okunmuyorsa ne diye o kadar zahmete katlanalım. Yerel medyamızı en çok meşgul eden konu çevre konusu özelikle Maden ve HES’ler konusudur. Eğer çevreye zarar vermeyecekse maden de çıkarılsın, ‘HES’ler de yapılsın. Şimdi bazı yerlerde sular bomboş akıyor. Orada HES yapılsa kime ne zararı var. Ben böyle düşünüyorum. Eğer madene, enerjiye ihtiyacımız varsa bunu kendi kaynaklarımızdan karşılamalıyız. Zararı olacak maden ve HES’lere ben de karşıyım. ” dedi.

Artvin Post Gazetesi Genel yayın Yönetmeni İbrahim Eksilmez, yaptığı konuşmasında her yeni gazete açılışında üç ay ömür biçenlere mesaj göndererek; “Biz Artvin Port’u kurarken 3 ay ömür biçtiler. 3 yıl oldu hala varız. Her gazete kurulduğunda bu şekilde ömür biçtiler. Çok şükür resmi ilan alan gazeteler oldu. Şimdi Murgul’a da üç ay ömür biçiyorlar. Bize üç ay ömür biçin iyi geliyor. Bu geceye katılan değerli basın mensubu arkadaşlarımıza ve ailelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından çay sohbetine geçildi. UMG Gruop bir saatlik matbaa baskı esnasında iş güvenliği ile ilgili 1 saatlik sunum yapıldı. Son olarak iftar yemeğine katılanlar gecenin anısına hatıra fotoğraf çekindikten sonra salondan ayrılırken, Gelişte konuklarını kapıda karşılayan İsmet Başar ve ailesi giderken de kapıda uğurladılar.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 16.07.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Murgul Belediye Çavuş “Geleceğimiz...
 » Artvin’in Büyüyen Değeri Güvenler...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Artvin’de Bizim Artvin Derneği Kuru...
 » Yeşil Artvin Derneği 20 Yaşında...
 » Hopa Atatürkçü Düşünce Derneği Açıl...
 » Mhp Ardanuç Ve Şavşat Mitinglerinde...
 » Saadet Partisinden İftar...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Artvin’de Çevre Ve Orman Konulu Pan...
 » Artvin'de Dp Basınla Kahvaltıda Bul...
 » Gazeteciler Gününde Basın Mensuplar...
 » Chp Artvin İl Başkanından Çarpıcı A...
 » Artvin’de Akparti Kongreleri Başlad...
 » Artvin Akparti İftar Yemeği Verdi...
 » Demokrat Parti “Artvin’e Talibiz” D...
 » 33 Artvin Kafkasör Kültür Ve Turizm...
 » Artvin’de 23 Milyonluk Otel Ve Avm...
 » Türkiye’de Bir İlki Yapmak İçin Yol...
 » Arhavi’de Hes’ler Protesto Edildi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...