Bayraktutan Borçka’nın Sorunlarını Meclis’e Taşıdı

13/07/2014 10:55

Bayraktutan, “Borçka'daki Sorunlar İçin Meclis Araştırma Komisyonu Kurulsun.”


Bayraktutan Borcka’nin Sorunlarini Meclis’e Tasidi

Haber: Hayati AkbaşArtvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Artvin İli Borçka İlçesinde Ak Parti iktidarı döneminde yaşanan sorunların yerinde belirlenip incelenmesi amacıyla Meclis araştırma komisyonu açılmasını istedi.

Bayraktutan Türkiye Büyük Millet Meclise verdiği Meclis araştırma komisyonu açılması teklifinde şu ifadeler eyer verdi. “Artvin İli Borçka ilçesi tarihi ve turizm açısından bölgenin en önemli yerleşim yerleri arasında yerini almaktadır. Barajlar kenti Borçka ülke ekonomisine oldukça katkı sağlamış bir ilçemizdir. Fedakâr Borçka ve Borçkalılar aynı fedakârlığı AKP Hükümetinden ne yazık ki görememiştir.

Borçka’nın birçok sorunları ve ihtiyaçları mevcuttur. Borçka’da Öğretmen açığı mevcuttur. Okullarda öğretmenlerin olmayışı, okul binalarının fiziki yetersizliği, teknolojinin tam olarak ilçedeki okullara yansıtılmaması, eğitimi olumsuz yönde etkilemektedir. Borçka’da Eğitim sistemi genel olarak çok eksik yürütülmektedir. Yine Borçka’da mutlak suretle Endüstri Meslek Lisesi açılmalıdır. Borçka için Endüstri Meslek lisesinin açılması Borçka halkının lehine bir karar olacaktır.

Borçka’nın Sağlık sektöründe de birçok sıkıntıları mevcuttur. Borçka Devlet Hastanesinde Doktor yetersizliği vardır, Borçka Devlet Hastanesinde yeterli Sağlık hizmeti verilmemektedir. İlçenin talebi karşılanmamaktadır.

Yoğun kış koşullarının yaşandığı Borçka İlçemizde ulaşım oldukça elverişsizdir. Özellikle köy yolları bakım ve onarımdan geçirilip yeniden asfaltlanmalıdır. Yine ilçede Borçka ve Muratlı barajının yapımı nedeniyle birçok köylerin yolları bir o kadar daha uzamıştır ve Borçka nüfusunun % 70’i bu yüzden sıkıntı yaşamaktadır. Muratlı barajının yapımından dolayı Borçka’nın en büyük köyü güreşen ve çevre köylerin toplam nüfusu kışın dört bin yazın sekiz bin civarındadır. Vatandaşlar ulaşım sıkıntısı yaşamaktadır. Muratlı barajının üzerinde yapılacak olan bir viyadükle ulaşım sorunu çözülecektir.

Borçka barajının yapımından dolayı yine 5, 6 köyümüz kışın 2500 yazın 5000 civarında insanımız ulaşım sorunu yaşamaktadır. Borçka barajının üzerinden yapılacak olan bir viyadük ile ulaşım sorunu çözülecektir.

Borçka halkı Tarım ve Hayvancılıktan yeterince destek ve teşvik alamamaktadır. Borçka ilçesinde birçok Turizm noktası bulunmasına karşın yeteri kadar Devlet desteği alınmamakta ve turizm açısından hakkettiği payı maalesef ki alamamaktadır. Borçka birçok güzelliğini ülkemiz ve dünya turizmine açabilir ve bölgede bir marka olabilir. Tüm bu sorunlara Borçka halkı çözüm aramaktadır.

Yukarıda belirtilen hususlar ışığında, Borçka’da yaşanan sorunların belirlenip, Borçka halkının yaşadığı mağduriyetlerin yerinde incelenip tespit edilmesi amacıyla Anayasa’nın 98nci ve içtüzüğümüzün 104’ncü ve 105’nci maddeleri gereğince Meclis araştırma komisyonu açılmasını saygılarımızla arz ederiz”.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 13.07.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Bayraktutan Bu Defa Şavşat’ın Sorun...
 » Köye Gelen Tüm Yabancıları Sorguluy...
 » Bayraktutan Borçka’da...
 » Borçka’da Yapılan Çalışmalar Değerl...
 » Bir Kitap Da Sen Ver...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Chp Borçka İlçe Başkanı Hasan Özışı...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...
 » Genel Müdür Yazıcı Artvin’de...
 » Bayraktutan Muhtarlara Sahip Çıktı...
 » Emeklilerin Mağduriyetlerini Tbmm’y...
 » Bayraktutan Milli Eğitimdeki Atamal...
 » Bayraktutan Ardanuç İle İlgili Mecl...
 » Camili Köyler Birliği Tüzüğü’ndeki...
 » Artvin Ve İlçelerinde 19 Mayıs Coşk...
 » Bayraktutan'dan Başbakanı Aldatan B...
 » Borçka'da Bisiklet Yarışı Yapıldı...
 » Hasan Ekinci Artvin’de...
 » Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kuru...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...