Yeni Sentetik Uyuşturucu Hızla Yaygınlaşıyor
Levent Yazıcı
Yaşam - 12/07/2014


Yeni Sentetik Uyuşturucu Hızla YaygınlaşıyorBonzai Popüler uyuşturucular arasında ‘en çok kullanılanı, en tehlikelisi, en çabuk bağımlılık yapanı’ olduğu söyleniyor, bu doğru veya yanlış olması çok önemli de değil. Sonuçta bu bir uyuşturucudur. Gerçekten iki üç kullanışta bağımlılık yapabiliyor. Üç ile beş yıl içinde kullanan kişiyi öldürüyor. Türkiye bu uyuşturucu çeşidini yeni yeni öğreniyor. Gençlerin hatta çocuklar bile çok rahat elde edebiliyorlar ki pazarlayanlar bu işi çok iyi biliyor.

Özellikle Öğrenciler için eğlence aracı olarak lanse ediliyor, “Bir kereden bir şey olmaz” diye okulların etrafında fırıldak gibi döndükleri görülmektedir.

Şu güne kadara resmi olarak Hopa’da böyle bir uyuşturucu çeşidi bildirilmese de özellikle okula giden çocuklarımızın davranışlarına dikkat etmek gerekiyor. Velilerimizin Çocuklarını takip etmeleri ve öğretmenlerinden sık sık bilgi almaları gerekiyor. Eğlencelerde, partilerde bu maddenin dağıtımı daha kolay olduğu için Ebeveynlerin yakın takipte olmaları öneriliyor.

Kişinin tüm mental ve psişik bütünlüğü bozan bu bonzai illetinde, Ajitasyon ve aşırı sinirlilik, kişilik değişikliği, acı, ağrı ve baş dönmeleri, ani öfke nöbetleri çok sık görülebiliyor. Bu Sentetik Uyuşturucu çeşidi olan bonzainin içinde tam olarak nelerin olduğu bilinmiyor. Ayrıca tedavi yöntemi konusunda da fazla bilgiye sahip olunmadığı için de tedavisi de sıkıntılar çıkabiliyor.

Hopa’nın bu uyuşturucu belasından uzak durduğu sevindirici olsa da Sınır kapısı olması, bu tür uyuşturucuların merkezi haline getirilmesini kolaylaştırıyor. Bu konuda Çok dikkatli davranmak gerekiyor. Bu tür şüpheli durumlarda Polisimize haber verilerek, başlamadan önünü kesmemiz gerekmektedir. Son zamanlarda basında da yer alan bu uyuşturucu çeşidi, sosyal medyada yayınlanan videolardan da anlaşıldığı gibi korkutucu bir hızla yayıldığı görülüyor.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz köşe yazısı sitemize 12.07.2014 tarihinde Levent Yazıcı tarafından girilmiştir. Metnin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, köşe yazısı metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu yazarın iznine tabidir.
Levent Yazıcı Arşivi
 » Esenkıyı'da Neler Oluyor?...
 » Hopa Halk Eğitim Merkezi Voleybol K...
 » Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı Kurs...
 » Hopa'da Müziğe İlgi Artıyor...
 » Kestane Ağacından Alınan Bal...
 » Doğal Gaz Sendromu...
 » Polen Hakkında...
 » "Benim İçin Üzülme"...
 » Hopa, Hopaspor Ve Dr. Hilmi Çakmakç...
 » Doğu Karadenizin Yeni Belası...