Hopaport’un Bu Defaki Misafirleri Öğrenciler Oldu

16/06/2014 08:27

Hopa Myo Lojistik Bölüm Öğrencileri Ve Öğretim Elemanları Hopa Limanına Teknik Gezi Düzenlediler.


Haber: Hayati AkbaşHopa MYO Lojistik bölümü 2’nci sınıf öğrencileri ve öğretim elemanı Hopa limanına Teknik gezi düzenlediler. HOPAPORT’U ziyaret eden öğrenciler, derste öğrendikleri teorik bilgilerin pratik uygulamalarını HOPAPORT İnsan Kaynakları Müdürü Turan Kılıç, Tank Terminal Müdürü İbrahim Dağıstanlı ve Saha amiri Mustafa Ahmetoğlu tarafından Limanın kuruluş tarihi, liman sahası, yapılan işleri anlatması ile pekiştirdiler.

HOPAPORT İnsan Kaynakları Müdürü Turan Kılıç, HOPAPORT sahasının Gümrüklü saha olduğunu burada yapılan her işlemin resmi prosedürler işletilerek yürütüldüğünü ifade etti. Turan Kılıç daha sonra öğrencilerle birlikte Liman sahasında bulunan açık ve kapalı geçici depolama alanlarını da gezerek buralarda yapılan işlemleri teknik personelle birlikte öğrencilere anlattılar.

Açık ve kapalı geçici depolama alanlarını gezen öğrencilere HOPAPORT personellerinden Dış ticaret mezunu olan Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği temsilciliğini yapmakta olan Mehmet Yıldırım, Gümrüklü alanı ve işleyişi hakkında detaylı bilgi verdi. Öğrencilerden gelen soru ve görüşler üzerine yoğun bir bilgi transferi gerçekleşti.

Teknik geziye katılan öğrenciler daha sonra Tank Terminalini gezdiler. Burada Tank Terminal Müdürü İbrahim Dağıstanlı ve diğer çalışanlar tarafından sıcak bir ortamda karşılanan öğrencilere Müdür Dağıstanlı yapılan operasyonlar, alınan güvenlik önlemleri ve yapılan işlerle ilgili detaylı bir bilgilendirme yaptı. Öğrencilerde Dağıstanlı’ya çeşitli sorular sorarak terminal hakkında bilgiler aldılar.

Öğrencilerin saha gezisi sırasında İş Makineleri Baş Operatörü İmdat Yılmaz tarafından bir Vinç ile yapılabilecek işler konusunda vinç üzerinde bir gösteri yapması öğrenciler tarafından alkışlandı.

Öğrencilerin HOPAPORT Gümrüklü saha gezisi ardından toplantı odasına geçildi ve burada ikramlar yapıldı. Burada da HOPAPORT İş Güvenliği Uzmanı Emine Gümüşkaya ve Lojistik Bölüm Satış ve Pazarlama Personeli Türkan Albayrak HOPAPORT’u tanıtıcı slâyt gösterisi eşliğinde öğrencilere bilgiler verdiler.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’de Hopa limanının ülkemiz, bölgemiz ve ilimiz açısından önemi ve HOPAPORT’un stratejik konumu hakkında öğrencilere bilgiler verdi. HOPAPORT’un gelecek yıllarda Uluslar arası boyutta isminin ve öneminin daha çok konuşulacağını ve artacağını hep birlikte yaşayarak görüleceğini ifade eden Özer, Hopa limanında işlem potansiyelinin sürekli yükselen bir grafik izlediğini ifade ederek “Bugün gelinen noktada Hopa limanının, Hopa –Batum arasında yapılacak Demiryolu bağlantısının sağlanması halinde Rusya’dan başlayarak Kafkas ülkelerine ve hatta Çin’e kadar uzanan coğrafya da öneminin daha da artacağını ve bunun da ülke-bölge ve il ekonomisine artılarının daha çok olacağını” ifade etti.

HOPAPORT olarak bu teknik geziyi önemsiyoruz ve bizlerden istenilecek her türlü teknik bilgiyi vermekten mutluluk duyduk ve duyarız da. . Bizler Sahil ilçesi olarak Hopa’da ve özellikle MYO’ muzda Deniz ve liman işletmeciliği bölümü için çaba sarf ettik ve sonunda sesimiz duyuldu ve okulunuzda bu bölümde açıldı. Biz seviniyoruz, çünkü buradan mezun olacak öğrencilere bizim ve diğer limanların ihtiyaçları var. Ziyaretiniz için tekrar teşekkür ediyor, sizlere öğrenim hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaretten oldukça memnun kalan öğrencilerde bu teknik gezi kapsamında kendileri ile birçok bilgiyi paylaşan Genel Müdür Özer ve Liman yöneticilerine ve Liman Personeline teşekkür ettiler. Ziyarete Hopa Meslek Yüksekokulu Lojistik bölümü Öğretim görevlisi İlhan Çiçek’de eşlik etti.

Ziyaret sonunda topluca çekilen hatıra fotoğrafları ardından HOPAPORT yöneticileri de teknik geziye katılan öğrencilere içinde HOPAPORT’un tanıtımını içeren belgelerin bulunduğu hediye çantalar verdiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 16.06.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopaport’un Bu Defaki Misafirleri Ö...
 » Hopa Heyeti Ankara’ya Çıkarma Yaptı...
 » Hopa Sorunlarını Tartışmaya Başladı...
 » Hopaport Logitrans Fuarında İlgi Od...
 » Hopa’nın Iğdır’dan Misafirleri Vard...
 » Hopa Limanı Yeni Bir Tatbikat Gerçe...
 » Hopa Limanı Yeni Bir Tatbikat Gerçe...
 » Hopa Tso Yönetimi Hopaport’u Ziyare...
 » Hopaport’tan Hopa Tso’ya Ziyaret...
 » Pfı'nın Gündeminde Bu Kez Karadeniz...
 » Tdi Genel Müdürü Yığcı’dan Hopaport...
 » Hopaport Her Türlü Tehlikeye Karşı...
 » Hopaport’un Kars’tan Öğrenci Konukl...
 » Hopaport Ülkemiz Limancılık Sektörü...
 » Artvin’in İstanbul’daki Sesi Gözü K...
 » Breakbulk Türkiye 2014 Organizasyon...
 » Artvin’in Gündemi Kruvaziyer Turizm...
 » Arhavi Myo Öğrencileri Hopaport’ta...
 » Hopa Limanında İşlem Hacmi Artıyor...
 » Logitrans Fuarı Başladı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...