Hopa Tso Bir Yılını Üyeleriyle Birlikte Kutladı

13/06/2014 09:33

Hopa Tso Tarafından Düzenlenen Gecede Bir Yılın Değerlendirmesi Üyeleriyle Birlikte Yapıldı.


Haber: Hayati Akbaş2013 yılının Haziran ayında gerçekleşen oda seçimlerinde göreve seçilen Osman Akyürek ve ekibi, geride kalan bir yılı Terzioğlu Oteli Restaurantında düzenlediği gece ile kutladı. HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, Oda personeli ve basın mensuplarının da eşleri ile katıldığı organizasyonda coşku ve eğlence de vardı.

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek gecenin anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmasında geceye katılan üyeler ve konuklar ile basın mensuplarına da teşekkür etti.

Bir yıl önce yapılan Olağan Genel kurul öncesi ekibi ile birlikte yönetime talip olduklarını ifade eden Akyürek Genel kurul öncesi seçim beyannamelerinde önlerine koydukları hedeflere ulaşmada koşar adım çalıştıklarını, bu projelerin çoğunu hayata geçirdiklerini ve kalanlarını da hayata geçirmek için ciddi bir çalışma içinde olduklarını ifade etti.

Akyürek konuşmasında odaya ait web sitesinin aktif hale getirilerek oda adına yapılan çalışmaların herkese ulaşmasının sağlandığını aktardı. Hopa TSO’nun kurulduğu tarihten bu tarafa ilk defa gerçekleştirilen yurtdışı iş gezisine de değinen başkan, İran İş Gezisinin hem ticari ilişkilerin yeniden kurulması hem de oda prestijinin artırılması açısından çok önemli olduğunu dile getirdi.

Yapılanların yanında çalışmaları devam eden projelere de değinen başkan İnönü Caddesinin kapalı çarşıya dönüştürülmesi ile ilgili çalışmaların geldiği noktayı değerlendirdi. Yine, ilçemizin son yıllarda gelişen Karadeniz turizminden kendine düşen payı alabilmesi için Kurvaziyer turizmi ile ilgili ilk adımların atıldığını anlattı. Hopa TSO ile HOPAPORT arasında ‘Hopa Limanında Kruvaziyer Turizmi Projesi’ için birlikte çalışılacağını gösteren bir protokol imzalandığını ifade etti.

HOPAPORT ile Hopa-Batum Demiryolu Projesi ile ilgilide protokol çalışmaların yapıldığını anlatan Akyürek HOPAPORT Genel Müdür’ü Özer’i on üçüncü meclis üyesi gibi gördüklerini ifade etti.

Akyürek Konuşmasında Artvin’de Organize Sanayi Bölgesinin olmamasının kabul edilebilir bir tarafı olmadığını ve dolayısı ile tüm çalışmaların yapılıp gerekli temasların gerçekleştirilmeye devam edildiğini vurgulayarak bu proje üzerine çalışmalara devam ettiklerini ifade etti.

Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek ‘Bunların yanında odamıza hiçbir yük getirmeyecek şekilde toplam 24 öğrenciye burs veriyoruz. Bu sayıyı önümüzdeki yıl 50’ye çıkarmayı hedefliyoruz. HOPAPORT adına verilen burslarla birleştirilerek bu sayıyı 60’a ulaştırmak da hedeflerimiz arasındadır” dedi.

Hopa TSO’nun çalışmalarına büyük özveri ile katılan, destek veren herkese teşekkür eden Akyürek, bu çalışmaların odağında olan Oda çalışanlarına, Oda Yönetim ve Meclis üyelerine de ayrıca teşekkür etti.

Daha sonra gece tüm coşkusuyla geç saatlere kadar devam etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 13.06.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Tso İftarında İş Dünyası Ve Bü...
 » Hopa Tso Yönetimi 2 Yıllarını Kutla...
 » Hopa Tso’nun Misafirleri Vardı...
 » Hopa Tso 3 Meslek Grubu Üyeleri İle...
 » Hopa Tso’nun Gündemini İnşaat Sektö...
 » Artvin’in Gündemi Kruvaziyer Turizm...
 » Hopa Tso’dan Hopa-batum Demiryolu P...
 » Hopa Tso’nun Ağır Misafiri Vardı...
 » Hopaport Genel Müdürü Özer’den Heki...
 » Hopa’nın Gündemi Demiryolu - Osb Ve...
 » Hopa’nın İzmir Menemen’den Misafirl...
 » Hopa’da Turizm Adına Önemli Bir Adı...
 » Dokap Başkanı Yüce Hopa Tso’yu Ziya...
 » Hopa Tso’nun İftar Yemeği İş Dünyas...
 » Hopa Tso Hopa Bürokrasisi İle İş Dü...
 » Hopa Tso Kendi İşhanına Kavuşuyor...
 » Hopaport’un İstanbul’dan Misafiri V...
 » Bayraktutan Hopa Limanında...
 » Hopa - İzmir Kruvaziyer Turizmi İçi...
 » Hopa’da Gündem Kruvaziyer Turizmi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...