Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesi Kariyer Günleri Devam Ediyor

28/03/2014 13:22

Bu Defaki Konukları Hopaport Genel Müdürü Meriç Burçin Özer Oldu.


Haber: Hayati AkbaşHopa’da eğitimin önemli kurumlarından olan Nuri Vatan Anadolu Lisesi Kariyer günü etkinlikleri devam ediyor. Son sınıf öğrencilerinin eğitim ve daha sonraki yıllarda yönelecekleri meslek dallarını belirlemelerinde yardımcı olacak olan etkinlikte değişik görevlerde yöneticilik yapan kişiler mesleklerinde geldikleri noktaları ve bunda eğitim süresince edindikleri bilgilerden yola çıkarak yönlenmelerinde nasıl etkili ve başarılı olduklarını anlatarak meslekleri hakkında bilgiler verdiler.

Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen Kariyer günleri etkinliğinin bu defa ki konuğu HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer oldu. Özer’in söyleşisine İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Ergene, Şube müdürleri Sezai Aydın ve Erol Kazancı ile okul müdürü Şerif Kurt, öğretmenler ve son sınıf öğrencileri katıldılar.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer söyleşiye öğrencilere kendini tanıtarak başladı. 3 yıldır Hopa’da bulunduğunu, Hopa’yı sevdiğini, Hopa’nın hava deniz ve kara sınır kapısı, limanı, coğrafi konumu ile çok önemli avantajları kendi bünyesinde barındırdığını, her yıl gelişen bir ekonominin Hopa’yı da beraberinde geliştirdiğini ifade etti. Özer “Hopa’da deniz var, liman var ama ne hikmetse Denizcilik ve Liman İşletmeciliği Programı ile ilgili yüksekokulun öğrenci almadığını ama AÇÜ’ ye bağlı Hopa Meslek Yüksekokulu bünyesinde bu okuldaki bu programa bölüm başkanı atandığını geçtiğimiz günlerde öğrendim. Bölüm başkanlığına atanan Hocamızı geçtiğimiz günlerde ziyaret ettim ve HOPAPORT ile koordineli proje ve etkinlikler düzenlemede ortak hareket edebileceğimizi kendilerine ifade ettim. Sevgili arkadaşlar içinizde Hopa’da okumak isteyen olursa bu bölümü lütfen yazsınlar. Biz HOPAPORT olarak limanımızda istihdam, burs verme, staj yapma olanaklarını tanıyacağımızı sayın hocamıza ifade ettik” dedi.

Özer konuşmasına şöyle devam etti. “Arkadaşlar artık dönem eski ve tekdüze dönem olmaktan çıktı. Şimdi iş başvuruları yapıldığında önce üniversite, yüksek lisans, ardından yabancı dili ve iş tecrübesini soruyorlar. Lütfen zamanınızı en verimli şekilde değerlendirerek yarına hazırlanın. İş geliştirme kapasitesi, yabancı dil ve belki 2. yabancı dil gelecekte istenen referanslar arasında olacak. Gelecek de meslek seçiminize bağlı olarak iş hayatınıza atıldığınızda önceliğiniz maaşını öne çıkarmadan kurumsal firmalara yönelin. Kurumsal firmalarda hem kendinizi ispat edebildikçe aldığınız maaş artar, hem de kariyer yapma olanağı bulursunuz.

Biz HOPAPORT olarak takım arkadaşları arıyoruz ama istediğimiz referanslara uyan nitelikli eleman bulamıyoruz. Aynı şekilde bugün bu kurumsal firmaların çoğu içinde geçerli. Tüm bunlardan dolayı önceliğiniz çok okumak, araştırmak, öğrenmek den geçiyor. Zamanınızı iyi programlayın. Elbet kendinize de zaman ayıracaksınız ama önünüzde upuzun bir yaşam olduğunu düşünün ve bu yaşamda ayakta durmak, daha da ileri gitmek istiyorsanız özellikle İnterneti bu noktada kendinizi geliştirme amaçlı kullanın” dedi.

Özer daha sonra HOPAPORT hakkında bilgiler vererek Hopa limanının dünü, bugünü ve yeni projeleri ile yarını hakkında söyleşiye katılanlara bilgiler verdi. HOPAPORT’un işlem hacmini 575. 000 tondan 875. 000 ton’a çıkardıklarını, bu yıl hedeflerinin 1. 000. 000 milyon ton olduğunu belirtti. Ayrıca Hopa Limanı’nın gelişmesinin ilçenin de gelişmesi anlamına geldiğini, çünkü Hopa limanının ekonomik hareketliliğinden Hopa iş dünyasının, esnafından şoförüne kadar, eve ekmek satan bakkala ve o ekmeği alan vatandaşa kadar bir artı katkısı olduğunu sözlerine ekledi.

Söyleşi öğrencilerin HOPAPORT Genel Müdürü Özer’e sorular sorması ve Özer’inde bunlara cevap vermesi ardından sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 28.03.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopaport Genel Müdürü Özer Öğrencil...
 » Hopa Tso Bu Defa Lojistik Sektörünü...
 » Hopaport Genel Müdürü Özer Öğrencil...
 » Chp Milletvekili Bayraktutan Hopa L...
 » Başkan Cihan’dan Hopaport’a Ziyaret...
 » Hopaport Ülkemiz Limancılık Sektörü...
 » Hopa’nın İzmir Menemen’den Misafirl...
 » Hopa’nın Iğdır’dan Misafirleri Vard...
 » Hopa’nın Gündemi Demiryolu - Osb Ve...
 » Hopa Kaymakamlığına Atanan Özkan Gö...
 » Hopaport’ta Kabotaj’a Yönelik Çalış...
 » Hopaport Logitrans Fuarında İlgi Od...
 » Logitrans Fuarı Başladı...
 » Hopaport’un Önemli Bir Misafiri Var...
 » Hopa’da Gündem Kruvaziyer Turizmi...
 » Hopaport’tan Hopa Tso’ya Ziyaret...
 » Ktü Deniz Bilimleri Fakültesi Hopap...
 » Hopaport Genel Müdürü Özer’den Heki...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » Lojistik Danışmanı Hopa Myo Öğrenci...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesinde K...
 » Okuyorum Sınırları Aşıyorum...
 » Halk Eğitim Merkezi Ev Pansiyonculu...
 » Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesi Kari...
 » Hopa Milli Eğitim Müdüründen Yolder...