Hopa Ödp'den Dayanışma Yemeği

20/03/2014 20:38

"Güneş Hopa'dan Doğacak!"


Haber: Levent YazıcıÖDP, HALKEVLERİ ve sol-sosyalist-sosyal demokrat bağımsız yurttaşlardan oluşan Hopa’nın gerçek yüzü Halkçı Demokratik Yerel Yönetim Meclisi Belediye Başkan Adayı Enver KORZAY, Belediye Meclis Adayları, İl Genel Meclisi Adaylarıyla birlikte Titanik Restorantta dayanışma gecesi düzenledi.

Gecede Mümtaz BAŞAR Güneşin Sofrasına, Dostların arasına Hoş geldiniz Diyerek konukları selamladı. BAŞAR konuşmasında: ‘Ülkemiz karanlık günlerden geçiyor. 12 yaşında Ceylan ÖNKOL hayvanları otlatırken patlamamış mühimmata basarak, 12 yaşında Uğur KAYMAZ vücuduna 13 kurşun sıkılarak Berkinimiz Evladımız başına isabet eden gaz fişeğiyle yaralanarak 269 gün komada direndikten sonra hayata tutunmaya çalıştı ancak geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrıldı dedi. Bu akşam yitirmek üzere olduğumuz umudu yeniden yeşerttik.

Eşkıyalar, Eğitimciler, Sağlıkçılar, Devrimci Demokratlar ve Halkçı Demokratik Yerel Yönetim Meclisi’nin bileşenlerinin oluşturduğu bu güzellik bütün Türkiye’ye umut olacak ve Türkiye’ye bu umut dalga dalga yayılacak dedi. BAŞAR konuşmasından sonra sahneye ÖDP Hopa İlçe Başkanı Nefise YENİGÜL’ü davet etti.

YENİGÜL, bizler Eşitlik İçin, Özgürlük İçin, Demokrasi İçin, Emek İçin, Doğa İçin bir araya geldik. Söz Yetki Karar İktidar Halka diyoruz. Halkın parasını ayakkabı kutularına dolduranlara Hopa Halkı pirim vermeyecektir. Ayrıca Hopa Belediyesi’ni şirket mantığıyla yönetenlere karşı bir kişinin iradesiyle yönetilen Hopa yerine, Halkın, Gençlerin, Kadınların katıldığı mahalle meclislerimizle bütçemizi ve önceliklerimizi çocuklarımızın halkın belirlediği ve toplumsal alanlardan herkesin eşit olarak yararlanacağı bir belediyeciliği uygulayacağız. Eşitlik, Adalet, Özgürlük için Biz VARIZ! Elimizi halkımıza uzattık ve sıcak bir karşılamayla karşılaştık. Ortak iradeye, ortak akıla sahip çıkan aydınlık yüzlü Hopa Halkına teşekkür ediyoruz diyen YENİGÜL konuşmasını sonlandırdı.

Ardından Mümtaz BAŞAR Belediye Başkan Adayı Enver KORZAY’ı sahneye davet etti. KORZAY gecede bulunan herkesin yoğun alkışlarıyla sahneye geldi. KORZAY konuşmasında, ‘Merhaba onuru ve özgürlüğü kuşanmış Hopalılar üreten , yaratan emekçi kadınlarımız , evimizin ve sokağımızın neşesi Hopa’nın eşkıya gençleri, evine bir lokma da olsa helal ekmek götürmek isteyen işçi emekçi ve esnaf arkadaşlar Hoşgeldiniz!’ dedi. KORZAY konuşmasında, din adına vatan adına ülkemizi nasıl soyup soğana çevirdiklerini anlattı. Hani bunlar yetim hakkı yemezlerdi diyen KORZAY, ‘12 yıldır AKP Fettullah Cemaati ile kardeş kardeş ülkemizi sömürdü . Biz buradan söz veriyoruz herkese eşit ve hakça hizmet edildiği bir yönetim istiyoruz ve bu yönetimi hep birlikte Hopa’da kuracağız. ’ dedi. KORZAY, ‘Hopa’da son beş yılda KASIMOĞLU ne söyledi? Ne Yaptı?’ dedi. KORZAY, ‘KASIMOĞLU’nun Liman’da ki kömür tozu ve kirlilik sorununu mahallelerdeki oyun alanları, park, yürüyüş parkurları sorununu, çöp sorununu çözmediğini aksine bu sorunları daha da karmaşık hale soktuğunu söyledi. KORZAY, ’Beş yıldır musluklardan çamur akıyor. ÖDP döneminde kurulan filtre sistemi devre dışı bırakıldı. Kasımoğlu 6000 metre asbestli borunun hesabını nasıl verecek?Kasımoğlu vaadi olan 1500 kişiye iş sağlayacağı fabrikayı kurdu mu? Kasımoğlu kamuya ait alanlarda kentin yapısını bozan binalar yaparak bunları sermayeye satarak rantçılığı, pahalılığı tırmandırdı bunların hesabını nasıl verecek dedi. KORZAY, ’ Rantçı Değil Halkçı Yerel Yönetimi sizlerle birlikte kurcağız bu yapılması zor bir şey değildir’ dedi. KORZAY, ’Örgütlenirsek, kenetlenirsek, bir arada olursak yapamayacağımız hiçbir şey yoktur hepinize saygılar sunuyorum’dedi.

BAŞAR sahneye Belediye Meclis Adaylarından ve aynı zamanda Halkevleri temsilcisi Kamil USTABAŞ’ı davet etti. USTABAŞ, ‘Bizler Hopalılar olarak bir arada mücadele verdik ve Hopa’da HES yaptırmadık, her sorunda birlikte sokağa çıktık ve alanlarda mücadele verdik. Değerli Hopalılar biz istersek Hopa’yı da birlikte yönetiriz halkçı belediyeyi birlikte Hopa’da kurarız’dedi.

BAŞAR sahneye Belediye Meclis Adayı Seher URAL’ı davet etti. URAL konuşmasında, ’Benim burada aranızda olmamın sebebi: aynı kenti, aynı sokakları paylaşan sorunları ortak olan bizlerin daha güçlü örgütlenerek yüzü ranta değil biz halka dönük olan belediyeciliği, derelerimizin satılmadığı, alın terimizin çalınmadığı bir Hopa’yı kurmaktır’dedi.

Son olarak BAŞAR, sahneye Halkevleri Karadeniz Bölge Temsilcisi Taylan KAYA’yı davet etti. KAYA konuşmasında, ‘Biz sizden Laz olarak değil, Hemşinli olarak değil, Poşa olarak değil insan olarak oy istiyoruz ve ırkçılık yapanlara, sülalecilik yapanlara prim vermeyin” dedi.

Bütün bu konuşmalardan sonra orkestra eşliğinde halaylar, horonlar oynandı. Gece Yusuf VAYİÇ’in çaldığı Hemşin kavalı eşliğinde horon oynayarak sonlandırdı.

Haber & Fotoğraf İlyas TOPÇU

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.03.2014 tarihinde Levent Yazıcı tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Hopa’da Siyasi Partilerin Seçim Çal...
 » Hopa Ödp Belediye Başkan Adayında D...
 » Hopa Halkçı Demokratik Yerel Yöneti...
 » Hopa Belediyesine Tepkiler Dinmek B...
 » Hopa Hdp’den Belediye’ye Yönelik Bi...
 » Artvin Chp İl Kongresi Yapıldı...
 » Hopa'da Beklenen Gerçekleşti...
 » Kemalpaşa'da Şenol Çelik'e Destek...
 » Chp Genel Başkanı Arhavi Ve Hopa'da...
 » Hdp’den Chp’ye Sert İmar Eleştirisi...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Artvin Chp Merkez İlçe Gençlik Koll...
 » Artvin - Hopa Chp Ve Add Atatürk An...
 » Sanatçı Volkan Konak, Geçen Hafta Y...
 » Chp Tunceli Milletvekili Kamer Genç...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Artvin’de Dsp’nin Milletvekili Aday...
 » Akparti Büyük Hopa Mitingini Yaptı...
 » Birleşik Haziran Hareketi Artvin’de...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...