Artvinlilerden Muhteşem Gece

09/03/2014 09:57

Trabzon Artvinliler Derneği Yine Çok Güzel Bir Organizasyona İmza Attı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümü Trabzon’da muhteşem bir gece ile kutlandı. Zorlu-Otel’de gerçekleşen ve Trabzon Artvinliler Derneği tarafından organize edilen geceye siyaset-iş-bürokrat-spor ve sanat camiasından çok sayıda katılım gerçekleşti.

470 KİŞİ KATILIM GÖSTERDİ

Geceye Artvin’den Artvin Vali Yardımcısı Yılmaz Kurt, Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tolga Gül ile Artvin yerel basını katılım gösterdi. Büyük ilgi gören geceye Trabzon Valisi Celil Abdil Öz, Trabzon Belediye Başkanı ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Faruk Özak, Safiye Seymenoğlu ile CHP Trabzon Milletvekili ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Volkan Canalioğlu, Trabzonspor Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Paata Kalandatze, AK Parti Orta hisar Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç, CHP Orta hisar Belediye Başkan adayı Nazım Özcan, MHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Örs, MHP Orta hisar Belediye Başkan adayı Osman Abanoz ile Trabzon’da yaşayan Artvinliler ve konuklar katılım gösterdi.

ARTVİN İNSANI İLE MEŞHUR

Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi 93 yıl önce vatan topraklarına dahil edilen Artvin’in bugün Türkiye’nin en güzide illeri arasında yerini aldığını belirterek Artvin insanın Türkiye’nin neresinde olursa olsun güzel hizmetler verdiğini dile getirerek “Artvin’in neyi meşhur sorusuna verilen tek cevap insanıdır” dedi. .

9 Mart 2010 yılında kurulan Trabzon Artvinliler Derneğinin amacının hemşerilerine her anlamda sahip çıkmak ve destek olmak olduğunu belirten Külekçi Trabzon’da yaşayan beş bine yakın yerleşik Artvinli ile KTÜ’ de okuyan bin 200 Artvinli olduğunu dile getirdi. 470 kişinin katıldığı gecede büyük bir coşku yaşandı. Artvinlilerin gönüllerince doyasıya eğlendiği geceye tulum ve halk oyunları damgasını vurdu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.03.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Trabzon Artvinliler Erneğinden Kurt...
 » Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitingle...
 » Balık Av Sezonu Başladı...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » Karadeniz Bölgesi Gayrimenkul Sektö...
 » “Trabzon-artvin Arası Sevgi Köprüsü...
 » Trabzon’da Artvin Gecesi Muhteşem O...
 » Trabzon’da Artvin’liler Derneğinden...
 » Trabzonda Vergi Rekortmenleri Plake...
 » Trabzon’da Ekonominin Yıldızları Öd...
 » Artvin Hdp Milletvekili Adayları He...
 » Trabzon’da Ödüller Sahiplerini Buld...
 » Vali Cirit, Doka Yönetim Kurulu Top...
 » Karadeniz Kruvaziyer Platormu Kurul...
 » Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosu İ...
 » Artvin’de 4 İlçe Kaymakamı Ve Bir V...
 » Karadeniz’de Balıkçılık Çalıştayı Y...
 » Tolga Gül Taburcu Edildi...
 » Tolga Gül Bay-pass Olacak...
 » Trabzon’da Artvinliler Tek Yürek Ol...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...